Galatasaray: 2 Hamburg: 3

Bullhenct

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Avrupa'daki tek temsilcimiz Galatasaray da kupaya veda etti !.. Sarı-kırmızılılar 2-0 öne geçtiği karşılaşmada rakibin üst üste bulduğu gollere engel olmayınca UEFA Kupasına veda etti.

Karşılaşmanın ilk yarısını Galatasaray 42. dakikada Kewell'ın penaltıdan attığı golle 1-0 önde kapatırken, sarı-kırmızlılar ikinci yarıya da golle başladı. 48. dakikada Arda Baros paslaşmasına en son olarak Baros topu Hamburg ağlarına gönderdi.

2-0 üstünlüğü yakalayan Galatasaray büyük bir avantaj yakalmasına karşın 57 ve 60. dakikalarda sahneye çıkan Guerrero attığı gollerle skoru bir anda 2-2'ye getirdi. 2-2'den sonra ise Galatasaray tüm riskleri almasına karşın 90. dakikada Hamburg kontratak sonunda Oliç ile bir gol daha buldu ve maç 3-2'lik Hamburg galibiyetiyle sona erdi.

Bu sonucun ardından Galatasaray UEFA Kupasına veda etti.

GALATASARAY: 2 HAMBURG: 3

STAT: Ali Sami Yen
SAAT: 21.30
HAKEM: Pedro Proenca

GALATASARAY: De Sanctis, Serkan (Dk. 77 Hasan), Hakan Balta, Kewell, Volkan Yaman, Sabri, Barış, Ayhan, Arda, Lincoln (Dk. 65 Ümit Karan), Baros

HAMBURG: Rost, Aogo, Mathijsen, Boateng, Benjamin, Alex Silva, Jansen, Jarolim (Dk. 81 Gravgaard) , Pitroipa, Guerrero, Oliç (Dk. 90 Rincon)

GOLLER: Dk. 42 P. Kewell, Dk. 48 Baros (Galatasaray) Dk. 57, Dk 60 Guerrero, Dk. 88 Oliç(Hamburg)
SARI KARTLAR: Pitroipa, Aogo (Hamburg) Ayhan (Galatasaray)

İLK YARIDAN DAKİKALAR
7. dakikada soldan Arda'nın pasında, ceza alanı önünde Ayhan'ın gelişine yaptığı vuruşta, top kaleci Rost'ta kaldı.
10. dakikada Pitroipa'nın ortaladığı topa Guerrero kafayı vurdu ve kaleci De Sanctis topu tokatlayarak kornere çeldi.
11. dakikada Benjamin'in sağdan kullandığı köşe vuruşunda, arka direkte uygun durumdaki Aogo meşin yuvarlağa dokunamayınca, top auta çıktı.
31. dakikada Hamburg ceza alanında oluşan karambolde, topu sağ çaprazda önünde bulan Sabri'nin sert vuruşu istediği gibi olmadı ve meşin yuvarlak yandan auta çıktı.
40. dakikada Arda'nın pasıyla soldan ceza alanına giren Sabri'nin, orta yerine dar açıdan yaptığı sert vuruşta, meşin yuvarlak üstten auta gitti.
Gol 41. dakikada hızlı gelişen Galatasaray atağında Baros, ceza alanına girer girmez Boateng tarafından düşürülünce, Portekizli hakem penaltı noktasını gösterdi. 42. dakikada penaltı atışını kullanan Kewell, sert bir vuruşla kaleci Rost'un üzerinden topu filelere gönderdi: 1-0.

İKİNCİ YARIDAN DAKİKALAR
Gol 48. dakikada Galatasaray, Baros'un golüyle Hamburg karşısında skoru 2-0 yaptı. Ceza alanı önünde Arda'nın nefis pasıyla defansın arkasına sarkan Baros, topu şık bir aşırtma vuruşla kaleci Rost'un üzerinden filelerle buluşturdu: 2-0.
55. dakikada Barış'ın ceza alanı içinde yaptığı sert vuruşta, kaleye giden top Baros'a çarparak auta çıktı.
Gol 57. dakikada Hamburg, Guerrero'nun golüyle skoru 2-1 yaptı. Bu oyuncunun ceza alanı dışından yaptığı sert vuruşta, meşin yuvarlak kaleci De Sanctis'in bakışları altında ağlara gitti: 2-1.
Gol 60. dakikada Guerrero, Hamburg'a 2-2'lik eşitliği getirdi. Topu ceza alanı önünde kontrol eden ve çalımlarla ceza alanına giren Guerrero, sağ çaprazdan sert bir vuruşla fileleri havalandırdı: 2-2.
69. dakikada Sabri'nin orta olarak kullandığı serbest vuruşta, seken topa ceza alanı önünde Barış çok sert vurdu ve kaleci Rost meşin yuvarlağın sahibi oldu.
74. dakikada soldan Arda'nın yaptığı ortada, ceza alanında Baros kafayı vurdu ve top üstten az farkla auta çıktı.
82. dakikada ceza alanı ön çizgisi üzerinden Jarolim'in vuruşunda top yan direkten dönerken, daha sonra savunma topu uzaklaştırdı.
83. dakikada Pitroipa'nın, çalımları sonrası ceza alanı içinden şutunda, meşin yuvarlak üsten auta gitti.
87. dakikada sağdan Hasan'ın ortaladığı topu arka direkte uygun bir durumda kontrol eden Baros'un yakın mesafeden vuruşunda, meşin yuvarlak kaleciden döndü.
Gol 90. dakikada Oliç, attığı golle Hamburg'u 3-2'lik üstünlüğe taşıdı. Derinlemesine atılan uzun pasta Galatasaray savunmasının arkasına sarkan Oliç, kaleciyle karşı karşıya pozisyonda aşırtma bir vuruş yaparak topu ağlarla buluşturdu: 3-2.
Galatasaray, 2-0 öne geçtiği maçta Hamburg'a 3-2 yenilerek UEFA Kupası'na 4. turda veda etti.

Kaynak

Not: Baktım ki AliA'nın işine gelmemiş açmamış bu konuyu ben açayım bari dedim...

Boğazı geçemediniz... Kadıköy sizin için zaten hayaldi...! :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Ben videoyu bekliyorum öyle açacağım konuyu.

İşime gelmediğinden değil merak etme.

Bullhenct

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kusura bakma Frespo senin konuyu açtığın vakit ben de konuyu açmak için hazırlık yapıyordum... Benim için bu durumun önemi yok ne de olsa kaynaklarımız farklı... ;)