Galatasaray 1-1 MP Antalyaspor - Video, Maçın Özeti, Golleri | 13 Eylül 2013 Cuma

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Galatasaray 1-1 MP Antalyaspor | Spor Toto Süper Lig 4. Hafta | 2013/2014

Maçın özet görüntüleri için tıklayınız...

galatasaray-antalya_1.jpg

Aslan'ın bitmeyen kabusu

Cuma günleri kazanmakta zorlanan Galatasaray, Süper Lig'deki 'cuma' kayıplarına TT Arena'daki MP Antalyaspor karlşılaşmasında da devam etti. Sarı kırmızılılar, sahadan 1-1'lik beraberlikle aydıldı.

Süper Lig'de son iki yılın şampiyonu "Cim Bom", Medical Park Antalyaspor'u yenerek, iki maçlık galibiyet hasretini sonlandırmak ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 17 Eylül Salı günü sahasında Real Madrid ile oynayacağı gruptaki ilk maç öncesi moral bulmak amacındaydı. Milli takım arasının ardından taraftarıyla buluşan sarı kırmızılılılarda Selçuk İnan, Gökhan Zan ve Hamit Altıntop'un sakatlıkları bulunuyordu. Terim, milli maçlardan geç dönen Muslera ve Sneijder'i de Real maçını düşünerek kadroya almayınca takımı oldukça eksik bir kadroyla sahneye sürdü. kalede eray'la başlayan Galatasaray'da Engin ve Emre ilk 11'de kendilerine yer bulan isimler oldu. Bruma ise yedekler arasındaydı.

Maça Galatasaray, çok hızlı bir giriş yaptı. İlk 8 dakikada 2 topu direkten dönen sarı kırmızılılar, bir çok fırsatı harcadı ve futbolun klişesi olarak golü kalesinde gördü. 20. dakikada Diarra'nın çevirdiği topu Tita çok sert bir vuruşla ağlara gönderdi ve ilk şutunda takımını öne geçirdi.

Golden sonra Burak'la önemli fırsatlar yakalayan Galatasaray, bir türlü aradığı golü bulamadı ve devre arsına 1-0 konuk takımın üstünlüğüyle girildi.

İkinci yarıya da Galatasaray, hızlı başlamak istedi, lk 5 dakikada pozisyon buldu ama sonra Antalyaspor, rakibinin hızını kesmeyi başardı ve sarı kırmızılıları set oyununun dışına çıkardı. uzun toplarla etkili olmaya çalışan sarı kırmızılılar poziyon bulamadı.

75.dakikada ise Galatasaray beraberliği buldu. Sabri'nin ortasını arka direkte iyi takip eden drogba, bu sezonki ilk golüyle maça dengeyi getirdi. kalan bölümde Galatasaray'ın inanılmaz baskısı sonuç vermedi ve karşılaşma 1-1 sona erdi.

Böylece Galatasaray son 3 maçta 6 puan bırakmış oldu. Antalyaspor ise ilk 4 haftadaki 3. beraberliğini aldı.

GALATASARAY - MP ANTALYASPOR: 1-1

STAT:
Türk Telekom Arena
HAKEM: Tolga Özkalfa
Yayın: Lig TV

GALATASARAY: Eray, Eboue, Semih, Chedjou, Hakan, Emre (Dk. 62 Bruma), Engin (Dk. 67 Sabri), Melo, Amrabat (Dk. 46 Umut), Drogba, Burak
TEKNİK DİREKTÖR: Fatih Terim

MEDİCAL PARK ANTALYASPOR: Hakan Arıkan, Serkan Balcı, Emre Güngör, Anton Ferdinand, Gökçek Vederson, Emrah Başşan, Mehmet Sedef, Insa, Isaac Promise, Tita, Milan Baros (Dk. 65 Diarra)
TEKNİK DİREKTÖR: Samet Aybaba

SARI KART: Dk. 2 Tita, Dk. 42 Chedjou, Dk. 44 Emre Güngör, Dk. 48 Serkan, Dk. 56 Engin, dk. 56 Insa
GOLLER: Dk 20 Tita, Dk. 75 Drogba
KAYNAK

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
istikrarlı bir şekilde devam ediyoruz. berabereberabereberabereberabere :D

vagojeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben anlamıyorum bu Emre Çollo ısrarı nedir? Burak attığından çok kaçırıyor, böyle bencil bir adam olamaz. Lazio'ya gitseydin keşke de rahat edeydik!!!!!

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Hayal dünyasında yaşıyor adam resmen.. Hala Emre Çolak, Umut Bulut, Sabri'den medet umuyor. Yeter arkadaş, sıkıyosun taraftarı..

Jacoub

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Kimi oynatacak bu adam? Onu oynatma bunu oynatma. Akıl var nizam var yeterin be arkadaş.

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
bir iki hafta daha böyle giderse pek iyi şeylerin iyi olmayacağı kesin

kkoray

Profesör
Reaksiyon puanı
36
bu haftada beraberlikle yırttınız ama haftaya yırtamıcaksınız olimpiyata 75 bin kişinin önüne bekliyoruz sizleri :D

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
bir iki hafta daha böyle giderse pek iyi şeylerin iyi olmayacağı kesin

merak etme bunlar şampiyonluğun Haberleri biz kaybeteceğimizi kaybettik şimdiye dek kaybetmeyenler düşünsün bu puan kayıpları bizi kamcılar daha cok hırs yaptırır lig sonlarında puan kaybetteceğimize şimdi başlarda kaybedelim.

Jacoub

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Biz hariç tüm takımlarda çatlak sesler çıkar. Buna kimsenin herhangi bir merakı olmasın.

muhammedyakup

Doçent
Reaksiyon puanı
4
takımda selçuk olmayınca organize atak SIFIR ben baltadan da memnum değilim solbek pozisyonu çok eksik her topu verip geri geliyor bir sonraki maç dikkatli izleyin hakan baltayı. birde kaliteli türk eksiği var klübede bu açık o yüzden fatih hoca niye bunu oynattı niye şunu oynattı diyemem el mecbur başka adam yok !!!

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Maçı tribünden izledim bukadar gol kaçmaz ve bencil olunmaz burak bugün yaptığı iyi işler olsa da yaptığı hatalar ve kaçırdığı gollerle acaba gitseydi iyi mi olurdu sorusunu sordurdu

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Galatasaray sayesinde kaptık parayı yine:)

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
burak yılmaz saç baş yoldurdu. bu kadar da olmaz dedirtecek saçmalıklar yaptı. Bilerek mi atmıyor diye düşünmeden edemedim. 30 tane gol kaçırdı. çoğu kaçmayacak türden. lazio ya gideckse gitsin, kurtulalım işte. bize umut yeter

latifix

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hayal dünyasında yaşıyor adam resmen.. Hala Emre Çolak, Umut Bulut, Sabri'den medet umuyor. Yeter arkadaş, sıkıyosun taraftarı..
şu sabriden ne istiyorsunuz adam drogbaya %100lük kafa topu attı daha ne yapsın adam

Jacoub

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Herkes Burak'tan bahsetmiş. Katılıyorum ben de ama neden kimse Drogba'nın altı pas içinde boş denecek kaleye atamadığı golü konuşmuyor?

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Tebrikler Antalyaspor'a. Şansının da yardımı ile yoğun baskıya iyi direnmiş ve puanla dönmeyi bilmiş.

Ancak Galatasaray'ın golünün ofsayt olduğundan bahseden kimse yok?

Casio Murat

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Şansız bir maç oynadık top bir türlü girmek bilmedi..
sanki antalya-nın kalesi lanetlenmişti..#

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Hakem Antalya'nın hakkını yemiş buz gibi ofsayt'ı nasıl görmemiş ki!!! Tam karşısında Drogbanın bence gördü ama bilinçli vermedi. Hakem sayesinde 1 puan daha aldı Gs

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
O kadar çok pozisyon gol olmadı ki, gol ofsayt olduğu halde galatasarayın hakkı diye kimse laf edemiyo :)

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Hakem Antalya'nın hakkını yemiş buz gibi ofsayt'ı nasıl görmemiş ki!!! Tam karşısında Drogbanın bence gördü ama bilinçli vermedi. Hakem sayesinde 1 puan daha aldı Gs

Klavyesi olan yazıyor işte. O pozisyonda topa Antalyasporlu futbolcunun müdahale etmediğini kimse iddia edemez. Bir de Hatırladım kadarıyla Drogba'nın kullandığı serbest vuruş sırasında barajda bulunan futbolculardan biri topa net bir şekilde elle müdahale ediyor. Bu pozisyonda penaltının verilmesi lazım.

Şimdi soruyorum hakem sayesinde puan aldı diyen şahıslara; hakem normal görevini yapsaydı zaten 14. dakikada en azından penaltı sayesinde öne geçmiş ve Antalyaspor'un direncini kırmıştık. Daha sonraki dakikalarda farkın gelmeyeceğini kimse iddia edemez. Belkide bu hata yüzünden bırak 1 puan kazanmayı 3 puanımız gitmiştir. Sizce hakem taraflı veya kasıtlı olsaydı neredeyse 10 tane net golün kaçtığı iki topun direkten döndüğü maçtan sadece 1 puan mı alırdık?

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Kimsenin değinmediği bir konuya da parmak basmak istiyorum ki o da Bruma. Yönetim bence çok iyi bir iş yapmıl ve çok iyi bir futbolcu kazandırmıştır takımımıza. Hayırlı olsun...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Amrabat denen adamı ne zaman paketleyecekler acaba çok merak ediyorum.

En az 15 tane atmamız gereken bir maçın berabere bitmesi de ayrı bir olay. Oyundan memnun kaldım. Hep böyle savaşsınlar, canımı yesinler. :D

Bruma müthiş. Real maçında mutlaka şans bulmalı. Hızına ihtiyacımız var.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Klavyesi olan yazıyor işte. O pozisyonda topa Antalyasporlu futbolcunun müdahale etmediğini kimse iddia edemez. Bir de Hatırladım kadarıyla Drogba'nın kullandığı serbest vuruş sırasında barajda bulunan futbolculardan biri topa net bir şekilde elle müdahale ediyor. Bu pozisyonda penaltının verilmesi lazım.

Şimdi soruyorum hakem sayesinde puan aldı diyen şahıslara; hakem normal görevini yapsaydı zaten 14. dakikada en azından penaltı sayesinde öne geçmiş ve Antalyaspor'un direncini kırmıştık. Daha sonraki dakikalarda farkın gelmeyeceğini kimse iddia edemez. Belkide bu hata yüzünden bırak 1 puan kazanmayı 3 puanımız gitmiştir. Sizce hakem taraflı veya kasıtlı olsaydı neredeyse 10 tane net golün kaçtığı iki topun direkten döndüğü maçtan sadece 1 puan mı alırdık?

Birde şunu kimse görmüyor Tita'nın sarı kartı varken yine Drogbaya 3 Tane Sert faul yaptı 1.Dirsek 2.arkadan sol kalcasına vurma 3.arkadan Beline diziyle vurma peki bu Hakem Galatasaray nasıl kordu antalya 10 kişi kalması gerekirken

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Amrabat denen adamı ne zaman paketleyecekler acaba çok merak ediyorum.

En az 15 tane atmamız gereken bir maçın berabere bitmesi de ayrı bir olay. Oyundan memnun kaldım. Hep böyle savaşsınlar, canımı yesinler. :D

Bruma müthiş. Real maçında mutlaka şans bulmalı. Hızına ihtiyacımız var.

Amrabat savunurdum ama bu sefer ilkez sana Hak veriyorum Antalya macında gördüklerim yetti bana 2 hafta yattı birde milli mac arası nedeniyle sanki hergün 90 dakika mac yapmışgibi yorgun bitkin dökülüyordu amrabat sevgili yaptıkdan sonra bittmiş aynısı Selcuk icinde gecerli selcuk sevgili yaptı perfomansı düştü.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Penaltıyı kullanan hemen gole çeviriyor!!! verseydi gol olacağı ne malum?

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Şu Drogba'nın anlamsız frikik sevdasından gına geldi. Abi atamıyosun işte zorlamanın anlamı yok.