g5 kapanma sorunu

muhasebeciadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar g5 i aldığım günden beri malum şarj %15 in altında flaş açmıyor. ben %16-17 seviyelerinde flaşla fotoğraf çekmeye kalkınca telefon birden kapanıyor. Bir diğer sorunumsa şarjım %5-6 seviyelerinde iken (güç tasaruf madu kapalı) googleda veya başka programda gezerken kapanması bu sorunları başka yaşıyan varmı??

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Dostum selam. Sana yardımcı olmak için telefonumun %15 e kadar düşmesini bekledim sonrada yaşadığın sorunlara baktım.
1-%15 in altında flaş açmıyor derken ? Fotoğraf çekerken açmıyor evet. Fakat fotoğraf çekmeden flaş açılıyor.
2- %16-17 şarj ile flaslı foto çektiğimde sıkıntı yaşamadım.
3-%5-6 iken youtube, oyun,galeri,google playda biraz zaman geçirdim şarjım %2 ye düştü fakat telefonum kapanmadı.
Ama bir keresinde yaklasık 3 hafta oluyor %2 de telefonum kapanmıştı 1 defa oda ilk aldığım zamanlar. Daha sonra hiç kapanmadı.
Birde ben telefonu genelde %5 e düşünce şarja takarım %100 olunca çekerim 1 gün telefonumu kullanır 5.30 veya 7.25 dakika arası ekran süresi alırım. Çok nadirdir bu düzeni bozmam. Şunu da belirtmek isterim aklında soru işareti kalmasın. Ekran parlaklığını baya düşük kullanmaktayım. Sebebi gözlerim çok hassas ışığa karşı o yüzden. Eğer aklını kurcalayan bir durum var ise sor dostum elimden geleni yaparım. En son eğer bu sıkıntı ilerlerse servise verirsin. Fakat çokta önemli bir sorun gibi durmuyor.