G-SYNC Aktifleştirme

Ömer_Fİ

Üyecik
Hocam monitöre bağlı kabloları fotoda görüyorsun ben şimdi hdmi kablosunu direk monitör ve kasaya mı bağlıcam yoksa orada takılı olanlardan çıkarmam gereken var mı?

EFI Shell

shellx64.efi
İçerik Ekibi
Hocam monitöre bağlı kabloları fotoda görüyorsun ben şimdi hdmi kablosunu direk monitör ve kasaya mı bağlıcam yoksa orada takılı olanlardan çıkarmam gereken var mı?
VGA'yı çıkartman lazım önce. HDMI kablosunu harici ekran kartın varsa harici ekran kartına, yok ise anakarta takacaksın. :)

EFI Shell

shellx64.efi
İçerik Ekibi
harici ekran kartı derken hocam? ilk sayfa da ekran kartı özellikleri belirtmiştim.
NVIDIA GeForce GTX 1050Ti, senin E-GPU (Harici ekran kartın) oluyor. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

harici ekran kartı derken hocam? ilk sayfa da ekran kartı özellikleri belirtmiştim.
PC'yi kapatman lazım anakarta takılı ise VGA ile. Yoksa görüntü gelmeyebilir.

Ömer_Fİ

Üyecik
Hocam Allah razı olsun yardımın için taktım harici ekran kartına kabloyu monitör ayarlarından freesync e girdiğimde 3 seçeneği var:
-Kapalı
-Standart Motor
-Üstün Motor
Hangisini seçmeliyim?

Bir de başka bir sorun daha var:
Screenshot_3.jpg

soldaki menüde hayla "G-SYNC ayarları" diye seçenek yok.

EFI Shell

shellx64.efi
İçerik Ekibi
Hocam Allah razı olsun yardımın için taktım harici ekran kartına kabloyu monitör ayarlarından freesync e girdiğimde 3 seçeneği var:
-Kapalı
-Standart Motor
-Üstün Motor
Hangisini seçmeliyim?

Bir de başka bir sorun daha var:
Ekli dosyayı görüntüle 116962
soldaki menüde hayla "G-SYNC ayarları" diye seçenek yok.
Üstün modu seçin. :) G-SYNC açmayı desteklemeyen bir monitörse normaldir. :)

Ömer_Fİ

Üyecik
ben de monitörde şuan üstün mod seçili. nvidia denetim masasında gördüğün gibi g-sync ayarları yok peki freesync aktif mi şuan yani oyunlara girdiğimde o anlatılan özelliklerine erişebilecek miyim?