G.Saray'da 2. Cemal Nalga skandalı !

Bu konuyu okuyanlar

artiss10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Galatasaray'ın basketbolda yaşadığı Cemal Nalga skandalının üstünden daha 2 yıl bile geçmeden, bu kez kulübün atletizm takımında benzer bir olay meydana geldi.

Galatasaray'ın Yıldızlar Ligi Elemeleri'nde 400 metre engellide 1995'li Mert Baş'ın lisansıyla 1992'li Tugay Levent'i yarıştırdığı ortaya çıktı.

Galatasaray'ın basketbolda yaşadığı Cemal Nalga Skandalı'nın üstünden daha 2 yıl bile geçmeden, bu kez kulübün atletizm takımında benzer bir olay meydana geldi. Yaklaşık 2 ay önce ENKA Tesisleri'nde gerçekleştirilen Yıldızlar Ligi Eleme Kademesi yarışlarında, Galatasaray'ın başka bir sporcunun lisansıyla kaçak atlet yarıştırdığı ortaya çıktı.
Sabah Gazetesi'nden Ali Erdoğan'ın haberine göre olay şöyle gelişti:
400 metre engellide 1995 doğumlu Mert Baş'ın lisansıyla, 1992 doğumlu Tugay Levent kaçak olarak yarışa sokuldu. Mert Baş, o müsabakada koşmazken, onun adına yarışıp seriler sonucunda 12. olan Tugay Levent'in 1.03.15'lik derecesi Mert Baş'ın ismiyle müsabaka sonuçları listesine yazıldı. Mert Baş'ın lisansıyla koşan Tugay Levent'in aynı zamanda atletizm genç takımı kaptanı olduğu öğrenildi.
"BEN HİÇ YARIŞMADIM"

Sabah'ın ulaştığı Mert Baş konuyla ilgili olarak ilginç açıklamalar yaparken, aynı olayın Trabzon'daki bir yarışta da tekrarlanmış olabileceğinin ipuçlarını verdi: "Ben Beykoz Ortaçeşmespor Kulübü'nde futbol oynuyorum. Galatasaray adına ne ENKA'da, ne de Trabzon'da yapılan atletizm müsabakalarında yarıştım. Çünkü Trabzon'a hayatımda hiç gitmedim."

CEMAL NALGA SKANDALI

Basketbol tarihine Cemal Nalga skandalı ya da Nalgagate olarak geçen skandal 2009'da yaşanmıştı. Sezon öncesi Cibona Zagreb ile oynanan hazırlık maçında kavga ettiği için 5 maç ceza alan Galatasaraylı Cemal Nalga, sarı-kırmızılı takımın Almanya'da katıldığı bir hazırlık turnuvasında Tufan Ersöz'ün formasını giyerek sahaya çıkmış ve maç istatistiğinde de bu isimle yer almıştı.

Olayın ortaya çıkmasıyla patlayan skandal sonucu Cemal Nalga 2 yıl ceza almış ve kariyerini yurtdışında sürdürmüştü. O dönemin antrenörü Okan Çevik ve teknik heyetin de Galatasaray ile ilişkisi kesilmişti.

http://spor.mynet.com/haber/gsarayda-2-cemal-nalga-skandali/39045

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Onlar şerefli kulüp. Fenerbahçe yapmıştır ne yapmışsa.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Bari resmi sitenin açıklamasınıda koysaydınız.

[h=1]Zorunlu Açıklama[/h]
Bugün Sabah Gazetesi’nin 37. sayfasında yer alan “Skandal 2” manşetli yazıya ilişkin Atletizm Şube Kaptanı Temel Erbek’in açıklaması:
5-6 Haziran 2011 tarihlerinde ENKA Sadi Gülçelik Atletizm Pisti’nde yapılan Gençler 1. Kademe müsabakasında 400 metre engelli yarışmasında Kulübümüzü temsil edecek Mert Baş’ın sakatlanması üzerine müsabaka direktörü Cahit Yüksel’e değişiklik dilekçesi verilmiş ve müsabakaya Mert Baş’ın yerine Tugay Levent girmiştir.
Kamuoyuna duyurulur.

@Paramore Evet biz şerefli bir kulübüz.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Fenerli basın nolacak :p + Cemal Nalga olayı hazırlık maçındaydı. :)

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Şu şerefsiz basına bak nasıl saldırıya geçtiler. bir yerlerden talimat geldi herhalde

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Gündem değiştirme çabaları.

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Dağılın üleeyn, fenerbahçe babamın takımı! Kötü bir laf edenin köpeğini kaçırıp bir oda dolusu kedinin içine salarım haberiniz ola! :p

de-

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Onlar şerefli kulüp. Fenerbahçe yapmıştır ne yapmışsa.
Daha düne kadar Fenerbahçeye yapmadığını bırakmayan o şerefli!!! basını elleri patlarcasına alkışlayanlar,atılan her iftiraya ağızları köpürerek 'bakın gördünüzmü' diyerek sağlı sollu sallayanların şerefli!!! basını kendi kuyruklarına biraz basınca biranda nasıl şerefsiz,yalancı,alçak ilan ediliyor kimilerince...

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
fener tek gitmesin diye yoldaş arıyorlar :D

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Nasılda açık bulduk hemen konu açalım hemen şeref nidaları atıp içimizi dökelim. Konu şerefse bu ülkede en son fenerliler laf söyleyebilir geçen günki belge gözaltı olayı fos çıktı şimdi de bu fos çıktı bakalım yarın nasıl bir haberle yüreğinizi rahatlatmaya çalışacaksınız. Şerefli takımın şerefli taraftarları. Sıkmayın artık kendinizi düşerseniz tek düşeceksiniz sizinle gelen yok:D

artiss10

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Zorunlu Açıklama

Bugün Sabah Gazetesi’nin 37. sayfasında yer alan “Skandal 2” manşetli yazıya ilişkin Atletizm Şube Kaptanı Temel Erbek’in açıklaması:
5-6 Haziran 2011 tarihlerinde ENKA Sadi Gülçelik Atletizm Pisti’nde yapılan Gençler 1. Kademe müsabakasında 400 metre engelli yarışmasında Kulübümüzü temsil edecek Mert Baş’ın sakatlanması üzerine müsabaka direktörü Cahit Yüksel’e değişiklik dilekçesi verilmiş ve müsabakaya Mert Baş’ın yerine Tugay Levent girmiştir.
Kamuoyuna duyurulur.

çamur at izi kalsın :)

Biz de açıklama yapıyoruz,basın bize de aynısını yaptı ama ne de olsa ŞİKECİ'YİZ.ama şöyle birşey var biz bu işin içinde 1 sek siz de 10 sunuz bu kadar basit.Nasılsa hepimiz hakimiz savcıyız.Şikelerin takımı Galatasaray.( siz öğrettiniz kusura bakmayın ) Hangi Fenerbahçe haberine resmi açıklamayı koyudunuz ki bunda bekliyorsunuz ? Yaptığınız siyaset çamur siyaseti değil miydi ? Alın işte çamur savaşı.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Önce içerdeki başkanınız aklanacak içerden çıkacak sonra basın bize aynısı yaptı dersiniz dostum, içerde başkan, yöneticiniz varken açıklamalar pek inandırıcı olmuyor doğal olarak. Yaptığınız siyaset çamur siyaset ideğilmiydi demişsin azizi içeri Galatasaray mı attırdı? Neden her olayda Galatasaray kelimesini ağzınıza alıyorsunuz hani siz size yeterdiniz siz ve diğerleriydi paşa paşa yatın o zaman bizim ismimizi ağzınıza almayın. Basına kızıyorsun haklısında ama bu ülke fenerbahçe basınndan çektiği kadar kimseden çekmedi bunu da unutma, bir seferde basın size dönünce paşa paşa çekeceksiniz biz yıllarca nasıl çektiysek.

artiss10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Önce içerdeki başkanınız aklanacak içerden çıkacak sonra basın bize aynısı yaptı dersiniz dostum, içerde başkan, yöneticiniz varken açıklamalar pek inandırıcı olmuyor doğal olarak. Yaptığınız siyaset çamur siyaset ideğilmiydi demişsin azizi içeri Galatasaray mı attırdı? Neden her olayda Galatasaray kelimesini ağzınıza alıyorsunuz hani siz size yeterdiniz siz ve diğerleriydi paşa paşa yatın o zaman bizim ismimizi ağzınıza almayın. Basına kızıyorsun haklısında ama bu ülke fenerbahçe basınndan çektiği kadar kimseden çekmedi bunu da unutma, bir seferde basın size dönünce paşa paşa çekeceksiniz biz yıllarca nasıl çektiysek.

Çektiğiniz acılar Haluk Ulusoy dönemindeki acılar mı ? Sana sadece şunu diyorum,hala hukuken herkes masum.Ha kaldı ki Aziz Yıldırım böyle bir işe kalkıştıysa , nedeni de açıktır.Kendi de söylemiştir zaten. '' Bu ülkede maçlar sahada kazanılmıyor '' Bunu da ülkemize sokan zihniyet gsaraydan başkası değil.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Kim Ne şike yapmışsa küme düşürmeseler adam değiller adam gibi futbol izleyelim!!

GS

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
önce mektup skandalı(!) şimdi de bu... fenerli medyanın zoruna gitti tabi bu kadar olayda galatasarayın adının geçmemesi. koskoca "fenerbahçe cumhuriyeti" küme düşerken diğerlerinin haddine mi süper ligde oynamak? yansın dünya!

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Fenerli basın nolacak :p + Cemal Nalga olayı hazırlık maçındaydı. :)

Cemal Nalga olayı değil, ''Skandalı'' olacak orası... :D Daha önce başka bir konuda bu skandal için ''HATA'' dediğinizi de hatırlıyorum sanki.

Size göre OLAY olan HATA'dan bazı hatırlatmalar yapmak istiyorum.

Cemal Nalga, Cibona Zagreb ile oynanan bir hazırlık karşılaşmasında rakibine yumruk attığı için 5 maç ceza almıştı. Kurallar gereği 5 maçlık ceza hazırlık karşılaşmalarında da geçerliydi. Sözde oynamayarak cezasını tamamlamıştı.

Lig başladığında Oyak Reanult, Cemal Nalga'nın cezalı olduğunu ve maçta oynamasından dolayı Federasyona itiraz başvurusu yaparken, Federasyon Ceaml Nalga'nın kağıt üzerinde ''OYNAMADIĞI'' hazırlık maçlarının listesini sunmuş, cezasını tamamladığını belirterek, itirazı reddetmişti.

Daha sonra hazırlık maçları incelendiğinde Cemal Nalga, arkadaşı Tufan Ersöz'ün forması ile 2 maçta ( Deutsche Bank Skyliner ve EnBW Ludwigsburg maçları ) oynadığı tespit edilmişti. Maçlar yurt dışında oynanan hazırlık maçları, bunların dışında cezası kesinleşmeden önce oynamadığı bir maç ve İstanbul da oynanan 2 maç daha var, İ.B.B. ve Yeşilyurt ile. Bu maçlarda gerçekten de oynamamıştır Cemal Nalga. Yurt dışında ki maçları takip eden yok nasıl olsa :D

Bu skandal'a hata diyelim, zorlayalım hadi, Cemal Nalga cezalı olduğunu bile bile, soyunma odasına gidip formasını giyinmiş, ama işe bakın yanlışlıkla arkadaşının formasını giyinmiş. Bunu arkadaşları, koçu, antrenörü, masörü, malzemecisi bilmem nesi farketmemiş. Yine aynı hiç kimse, - olm sen ne ayaksın? Cezalısın sen, maçta oynayamazsın. diye uyarmamış.

Eee, hata dediğin bir defa olur, aynı hatayı ikinci kez yapıyorsan bu hata değildir. Belli ki Federasyon başta olmak üzere, basketbol severleri ve spor severleri kandırarak, resmen aptal yerine koymuşlar.

Galatasaray'ın şu ortamda atletizmde veya başka bir branşta dümen çevireceğini düşünmüyorum, Galatasaray'lı arkadaşların şu günlerdeki durumunu, Şike soruşturmasının ilk haftasındaki Fenerbahçe'li taraftarlara benzetiyorum. :D Antu'nun açıklamasındaki başlık geldi aklıma. ''Bugün bize, yarın size'' :D

Galatasaray'lı dostlar korkmasınlar, atletizmde ki iddaa gerçek olsa dahi futbol'da küme düşürmezler sizi :D

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Çektiğiniz acılar Haluk Ulusoy dönemindeki acılar mı ? Sana sadece şunu diyorum,hala hukuken herkes masum.Ha kaldı ki Aziz Yıldırım böyle bir işe kalkıştıysa , nedeni de açıktır.Kendi de söylemiştir zaten. '' Bu ülkede maçlar sahada kazanılmıyor '' Bunu da ülkemize sokan zihniyet gsaraydan başkası değil.

Yanlışın var toto süper lig dar görüşlülüğnden çıkıp avrupalı olmayı, avrupa takımlarından korkmamayı, avrupalıya Türkiye diye bir ülke olduğunu ve orda da futbol oynandığını, şikeyle değil alın teriyle avrupa kupası bile kazanılabileceğini soktuk bu ülkeye, bizim zihniyetimiz bu. Sizdeki zihniyet parayla herşeyin hakemlerin, federasyonun, basının, şimdide takımların satın alınabileceği işte bu yüzden bu ülkede herkes sizden nefret ediyor. Nys uzatmaya gerek yok adalet varsa bu ülkede aziz içerden çıkamaz fener de düşer zaten aksi olursa ülkede zihniyet değişmiş sizin zihniyetiniz yerleşmiş demektir futbol oynamanın da, izlemenin de, buralar da boşa tartışmanın da bir anlamı kalmamış demektir.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
[MENTION=30923]CiiixXx[/MENTION] seni mi?? kıracağım skandal olsun. Biz federasyon tarafından cezamızı çektik hatta teknik heyete de gereken neyse yaptık. Hiç olmasın birilerin hakkını da yemedik. O zaman da ağlamadık gerekirse ligden de düşürülsün dedik ama ligden düşürülmüş kadar olduk.

Bugüne gelirsek mektubun içinde teşvik primi diye bir şey geçmiyor. Yalnız teşvik primi olduğu kanıtlanırsa yine de cezamızı çekeriz. GALATASARAYLILIK DURUŞU bunu gerektirir. Emme ve lakin Denizli düşme hattındaydı niye teşvik primi verelim + maç 16dk uzatılmıştı ve fener bir çok gol kaçırmıştı. Demek ki Appiah golü atsa bu iddialarda atılmayacak. :) + GS maçı bittiği bir anda maç 16dk uzatıldı sorgulamak lazım :p

artiss10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yanlışın var toto süper lig dar görüşlülüğnden çıkıp avrupalı olmayı, avrupa takımlarından korkmamayı, avrupalıya Türkiye diye bir ülke olduğunu ve orda da futbol oynandığını, şikeyle değil alın teriyle avrupa kupası bile kazanılabileceğini soktuk bu ülkeye, bizim zihniyetimiz bu. Sizdeki zihniyet parayla herşeyin hakemlerin, federasyonun, basının, şimdide takımların satın alınabileceği işte bu yüzden bu ülkede herkes sizden nefret ediyor. Nys uzatmaya gerek yok adalet varsa bu ülkede aziz içerden çıkamaz fener de düşer zaten aksi olursa ülkede zihniyet değişmiş sizin zihniyetiniz yerleşmiş demektir futbol oynamanın da, izlemenin de, buralar da boşa tartışmanın da bir anlamı kalmamış demektir.

Kusura bakma da spor toto süper lig dar görüşlülüğünden sonrasını okumadım ?!

Bu nasıl kavramdır arkadaş spor süper lig dar görüşlülüğü ?!

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104

Hadi canım "Ben maçların saha da kazanılmadığı anladım" ve "Takımı sen mi şampiyon yaptın" diyen Aziz Yıldırım değil mi??

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Gerisini okuma zaten seni ilgilendiren bişey yok, avrupada sizin işiniz ne o işlerle biz ilgileniriz tekrar gün gelir merak etme.

artiss10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gerisini okuma zaten seni ilgilendiren bişey yok, avrupada sizin işiniz ne o işlerle biz ilgileniriz tekrar gün gelir merak etme.

Avrupa futbolu nu konuşacaksan konuş cevaplayayım,kupalara birşey dedim mi . Herkesten çok saygı duyarım,benim ülkemi takımı kazanmış diye . Lafa bakarım laf mı diye hesabı ! ama anlamadın neyse.

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
bu gidişle düşürmücekler feneri, zaten ligin ne tadı kaldı ne tuzu

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8

Zorunlu Açıklama

Kamuoyuna duyurulur.

....