FX 8350 Tabanlı Sistem Toplama

emregndz93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Tüh keşke öyle alsaydık :) @okinkurt söylemedin bana :) Neyse ilerde bir 16'lık daha alırız heralde. Ya da gerek olur mu bilmiyorum kardeşim için alıyorum zaten şuanki tek amacı GTA 5 oynamak :)

emregndz93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aynen aynen bence de gayet iyi oldu. Zaten öyle alsaydık ilerde 32'ye yükseltmek istediğimizde 8'lik RAM'leri satmak zorunda kalacaktık.

Bu arada farklı bir şey sormak istiyorum. Anakart mATX tipinde, eğer mATX bir kasa alırsak ekran kartının sığmama gibi bir problemi olmaz değil mi?

Hatta ve hatta bir sorum daha var :) Gerçi şuanki aldığım anakart bunu desteklemiyor sanırım ama çok fazla anakartta gördüğüm bir ibare vardı Bellek ile ilgili bölümde. Örneğin 2400 Mhz O.C yazıyor. Burada nasıl bir overclock işlemi yapılması gerekiyor?

Son düzenleyen moderatör:

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Aynen aynen bence de gayet iyi oldu. Zaten öyle alsaydık ilerde 32'ye yükseltmek istediğimizde 8'lik RAM'leri satmak zorunda kalacaktık.

Bu arada farklı bir şey sormak istiyorum. Anakart mATX tipinde, eğer mATX bir kasa alırsak ekran kartının sığmama gibi bir problemi olmaz değil mi?

Hatta ve hatta bir sorum daha var :) Gerçi şuanki aldığım anakart bunu desteklemiyor sanırım ama çok fazla anakartta gördüğüm bir ibare vardı Bellek ile ilgili bölümde. Örneğin 2400 Mhz O.C yazıyor. Burada nasıl bir overclock işlemi yapılması gerekiyor?

Bios dan ram hızını arttırıyorsun ama gerekli değil 1600 mhz bile yeterli şuan uygulamalara , atx kasaya o anakartı takabilirsin sıkıntı olmaz.

emregndz93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ATX'te sorun olmaz ama mATX bir kasa beğenirsek sorun olur mu onu merak ettim aslında.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
ATX'te sorun olmaz ama mATX bir kasa beğenirsek sorun olur mu onu merak ettim aslında.

Kasa ve kartın boyutuna göre değişir sığsa bile aşırı daraşmalık olur tavsiye etmem aşırı dar kasa ısınma demek.

emregndz93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Tekrar teşekkürler, senin gibisini bulmak zor :)