FX-4100 İşlemci Aldım. Gerisi İçerde Girin.

Nasıl ?

• Teşekkürler Yararlı Bir Paylaşım

Kullanılan: 8 72.7%
  • Çok Zararlı Bir Paylaşım.

Kullanılan: 3 27.3%

• Kullanılan toplam oy
    11

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Fx-4100 işlemci almıştım pcyi komple yenilemiştim ve işlemci kutusundayken üzerine termal macun sürülmüş olarak gelmişti bende taktım ve öyle 1 ay kullandım. işlemci yükteyken 55-60 derece arası, boştayken 38-42 derece arası çalışıyordu. bende dedim bunda bi problem var bu işlemci yükteyken bu kadar ısınmaz felan diyerekten 1 ay sonra işlemci fanını söküp termal macununu sildim ve kendi termal macunumdan sürdüm. ve şuan işlemci boşta 30-34 derece arası. yükteyken (battlefield 3 oynarken) ise 48-52 derece arası çalışıyor.
Yani Uzun lafın kısası FX işlemci alacaklara üzerindeki termal macunu silip başka termal macun sürerseniz işlemciniz daha soğuk çalışır.

Bu deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim. Yararlı veya zararlı bir konu açtıysam bunu yorum yaparak veya anketten bana bildirirseniz sevinirim. Saygılarımla.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Enteresan.Bayağı farketmiş.Bende FX4100 kullanıyorum.Kutudan çıktığı gibi taktım.Termal macununa bakmıştım gayet nizami ve güzel şekilde sürülmüştü ama bana biraz ince gibi gelmişti.Bu sıcak yaz aylarında bende termal macunu yenilesem fena olmaz.Sıcaklık değerleri iyi ama daha serin çalışması mümkünken neden sıcak çalışsın ?.

Reaksiyon puanı
0
Yorumlarınız için teşekkürler bende başta baktıgımda termal macunun çok ince ve çok katı oldugunun kanaatına varmıştım demekki doğruymuş. Tekrar teşekkür ederim o değerli yorumlarınız için.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
"AMD ısınıyor" diyenlere de bir örnek olsun artık. :) Normal şartlarda Intel işlemciyi fansız çalıştırsanız ve elinizle sıcaklığı kontrol etseniz; üç saniye içinde elinizi çekmek zorunda kalırsınız ve bir kaç saniye daha kapatmazsanız, işlemciyi veya anakartı, hatta ikisini birden yakabilirsiniz. Fakat AMD işlemciyi aynı şekilde çalıştırırsanız, o kadar uzun süre soğuk kalır ki ekrana bakmasanız işlemci bozuk zannedersiniz. :) (Yük altında 52 derece bu seviyede bir işlemci için mükemmel bir sıcaklıktır; buna binaen yazıyorum.)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Yaf ben 1 hafta PC'yi açık bıraktım. Battlefield 3 indiriyordum (Malum AKK'yi aşmışım :D). Bitti indirme baktım ısısına ve sonra şu cümleyi kurdum "Anne ! Yumurtaları getir" O günden beri PC'yi çok açık bırakmıyorum :D

masterdevil

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Elmacık sana katılıyorum.Aslında ben 7 yıldır Desktop makinalarda amd kullanıyorum herhangi bir sorun da yaşamadım şikayet"de almadım.Forever AMD
"AMD ısınıyor" diyenlere de bir örnek olsun artık. :) Normal şartlarda Intel işlemciyi fansız çalıştırsanız ve elinizle sıcaklığı kontrol etseniz; üç saniye içinde elinizi çekmek zorunda kalırsınız ve bir kaç saniye daha kapatmazsanız, işlemciyi veya anakartı, hatta ikisini birden yakabilirsiniz. Fakat AMD işlemciyi aynı şekilde çalıştırırsanız, o kadar uzun süre soğuk kalır ki ekrana bakmasanız işlemci bozuk zannedersiniz. :) (Yük altında 52 derece bu seviyede bir işlemci için mükemmel bir sıcaklıktır; buna binaen yazıyorum.)

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Sadece termal macunu değiştirme ile böyle değişiyorsa ısı değerleri acaba bir de üzerinde fan takarsak heralde buzluğa döner :D

Reaksiyon puanı
0
Bu sıcaklık değerleri klimalı odada alınmış sıcaklık değerleridir.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Kendi adıma söyleyebilirim ki; yük altında değilken yazın sıcağında klimasız ortamda AMD 23 derece sıcaklıkta çalışırken Intel 40-50 derece arası çalışıyor. Üstelik, klimalı ortamda olsaydı bile; üç saniyede elini yakan işlemciden ne hayır beklenir? :) Bu arada şunu da söylemeden edemem; bu rakamlar tek bir defa denenmiş rakamlar değildir. Her ay onlarca bilgisayar kuruyoruz ve servise gelen onlarca bilgisayarı inceliyoruz.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
bende başlangıç değeri 55 civarı intel.quadro işlemci.daha 6 ay olmadı fan değiştireli.tabi burası adana gölgede sıcaklık 40 derece.

Reaksiyon puanı
0
Kendi adıma söyleyebilirim ki; yük altında değilken yazın sıcağında klimasız ortamda AMD 23 derece sıcaklıkta çalışırken Intel 40-50 derece arası çalışıyor. Üstelik, klimalı ortamda olsaydı bile; üç saniyede elini yakan işlemciden ne hayır beklenir? :) Bu arada şunu da söylemeden edemem; bu rakamlar tek bir defa denenmiş rakamlar değildir. Her ay onlarca bilgisayar kuruyoruz ve servise gelen onlarca bilgisayarı inceliyoruz.

Doğru söylüyorsunuz benim eski sistemim pentium 4 idi ve sıcaklık yüzünden eski kasanın yan kapağını açık bırakıyordum ve o yan boşluga iple fan bağlayıp ana karta fanı takıyordum yan fan olarak çalısıyordu :D ve boşta sıcaklık kışın 58 dereceden aşağı inmiyordu, yazın ise 70 derece ve üstü çalışıyordu. bu yeni işlemcimle bu dereceleri görünce zaten amd farkını hissettim. bundan sonra pc upgrade yapacaksam amd yaparım arkadaş. ha bu arada şuan klima kapalı ve işlemci sıcaklığım boşta 37 derece. Yer Muğla/Fethiye

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o digilde ben bugun ilşlemcimin 87 derece oldunu gordum ıslemcım fx4100

Emir11

Asistan
Reaksiyon puanı
17
13 saattir ders çalışıyorum 47 - 50 arasında değişiyor. Çok ii bence