Öneri Furylevel Z1 Kablosuz Mouse İncelemesi

ArtiAnius

Öğrenci
29 Temmuz 2023
17
5
3
20
Merhaba arkadaşlar, bugün yaklaşık iki gündür kullandığım Furylevel Z1 mouse'un belki de Furylevel'ın kendi videosu dışında yapılmış en detaylı incelemesini sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle sipariş ve destek sürecinden bahsetmek istiyorum.

Siparişi Trendyol üzerinden 24 Haziran tarihinde saat 11:00'de verdim. Aynı gün içinde, iki saat geçmeden kargoya verildi ve 25 Haziran tarihinde Trendyol Express ile bana ulaştı. Eğer incelememi beğenirseniz, konunun en altında vereceğim N11 ve Trendyol linklerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Ürünün kutusuna ve tasarımına gelecek olursak:

Kargoda herhangi bir problem yaşanmaması için kalın kartondan yapılmış bir kutu içinde ürünün kutusu bizleri karşıladı. Bunun yanı sıra, kutu içeriğine bir adet hediye Haribo jelibon koymuşlar. İnce düşüncelerinden dolayı teşekkür ederim. Mouse kutusunu açarken bir yandan bizi karşılayan bir gülücük emojisi ile anlık bir şoka uğradım ama çok güzel düşünülmüş ve güldürmedi değil. Kutu içeriği ise:

• Furylevel Z1 Gaming Mouse
  • 2.4 GHz Wireless alıcı
  • 1.8 m kablolu kullanım ve şarj için USB to Type-C kablo
  • 1 adet uzatma aparatı
1719479394001.png
1719479403009.png

1719479416705.png
1719479456822.png

Ürünü poşetinden çıkardıktan sonra ilk baktığım şey, ürünün elime tam oturup oturmadığı oldu. Ve tam tahmin ettiğim gibi, ürün elime tam oturdu. Ürünün boyutları ise yükseklik sırasıyla 122*64*38 mm olarak belirtilmiş. Kendim mezura ile ölçtüğümde de aynı sonuçları sundu. Korkulan özelliklerden biri olan sol ve sağ tık üzerinde bulunan baklava desenlerinin acaba kullanıma bir engel olup olmayacağı sorusunu sipariş verirken okumuştum. Ancak korkulan olmadı ve hissiyat açısından hoş bir deneyim sundu diyebilirim.

1719479469751.png
1719479477532.png

1719479491964.png
1719479499622.png

Teknik detaylara gelecek olursak:

Z1 mouse sensör olarak Pixart PAW3395 kullanıyor ve piyasadaki en ucuz 3395 mouse olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca 3395 ile bu mouse'u anlatmak yeterli değil, çünkü kullandığımız sensör kadar switch de önemli. Furylevel bu mouse'unda Huano Transparent Blue Shell Pink dot switchleri kullanmış ve 80 milyon basıma kadar bir ömrü olduğunu vaat ediyor. Batarya kısmında ise 450 mAh'lık bir lityum batarya kullanılıyor. Ortalama pil ömrünü 1000 Hz üzerinde test ettiğimizde ortalama 32 saatlik bir pil ömrü sunuyor. Ancak ben bu mouse'u yalnızca evde değil, ofiste de kullanacağım ve yazılım üzerinden ofis modunu seçip Hz düşüreceğim için 32 saatlik kullanımın ortalama 50 saatlere kadar çıkacağını düşünüyorum. Mouse'un içini açıp baktığımızda ise Beken BK3363 chipset karşılıyor. Bana kalırsa 1250 TL bandında bulunan bir mouse için saydığım diğer teknikler ile tam oturan bir chipset olmuş.

1719479563820.png

Yazılım kısmına gelecek olursak:

Yazılımı indirmek için Furylevel Discord'una katılabilir veya kutunun içerisinde bulunan kullanım kılavuzundaki WhatsApp destek hattı numarasına yazabilirsiniz. Oraya yazdığınızda doğrudan size yazılım linki gönderiliyor. Yazılımı bilgisayarınıza yükledikten sonra yazılım mouse'u doğrudan tanıyor ve istediğiniz ayarları yapabiliyorsunuz. Makro atamasından DPI hızına, mouse Hz ayarlamasından şarj durumuna kadar her şeyi görebiliyorsunuz. Gerçekten kullanışlı bir yazılım, ancak tek sorunu İngilizce olması. Türkçe olsaydı daha iyi olurdu diyebilirim.
1719479575624.png

SATIN ALMA LİNKLERİ:

TRENDYOL
N11

İncelememizin sonuna geldik tamamen kendi objektif yorumumu yapacak olursam arkadaşlar WP destek konusunda gerçekten hızlı bir dönüş aldığımı söyleyebilirim orda hiç bekletmediler gerçekten 1250 TL ye alınabilecek piyasadaki en iyi ürün diyebilirim beyaz olmasından kesinlikle korkmayın 2 gün yaklaşık 26 saatlik bir kullanımım oldu ofis ve ufak bir sararma veyahut kir veyahut toz toplama gibi bir şeyi olmadı.

Yalnızca yaşadığım tek bir sorun oldu o da oyun sırasında dpi tuşuna bastığınızda eğer masaüstünüzde veyahut arkaplanda aktif olarak yazılım açık ise oyunu alt taba atarak yazılımı gösteriyordu otomatik olarak. Destek hattına yazdığımızda sorunun çözümü için çalışmalara başladıklarını ve en kısa sürede düzeteceklerini belirttiler.

Sen kimsinde mouse incelemesi yapıyorsun diyenlerde olacaktır elbet ancak arkadaşlar ben düşük segment orta segment ve üst segment tüm mouseları gaming houselarda deneyimlemiş biriyim ve bu ürünü denerken yaşadığım his gerçekten çok farklıydı denge yapısı falan elime cuk oturması benim için müthiş bir deneyim oldu. Gerçekten 1250 tl fiyat ile alınabilecek en ama en ama en iyisi diyebilirim.

Okuduğunuz için teşekkür ederim bir sonraki incelemede görüşmek dileğiyle.

İyi forumlar

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,591
3
4,200
358
Fiyatına göre çok başarılı bir ürün. Ekstra olarak dongle için uzatma aparatı çıkmasının harika bir şey olduğunu söyleyebilirim. Günümüzde bir çok mouse'ta nedense bulunmayan bir özellik.