Yardım Furmark test çalışmıyor.Siyah ekran geliyor.

Bu konuyu okuyanlar

onurtek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
İkinci el ekran kartı aldım karşıdaki kişi güven sağladığı için test yapmadan aldım. Eve gelince takıp furmark tesitini çalıştırınca siyah ekran geliyor ve bir süre sonra kapanıyor furmark testi.
vray-benchmark testide indirdim ilk iki test yapılıyor ama Vray gpu rtx testi yapmıyor seçeneklere tıklanmıyor .Kartı aldığım kişi kendinde sorunsuz çalıştığını söylüyor ve geri almıyor. Ben bilgisayarcıya götürdüm kartı denedim bende sorunsuz çalışıyor diyor anlamadığım neden benim pc de testler çalışmıyor video edit programı ok 4k videolar indirip denedim kasmadı kapanmadı.
Eskiden de bu pcde 1060 vardı sorunsuz çalışıyordu ama asus değildi .Sorularım
Ekran kartında bir arıza olabilir mi? İlerde sorun çıkar mı ? Isınıp fps artırıyor mudur?
Ekran kartı ve anakart uyumsuzluğu var mıdır? Ekran kartı güç kaynağına bağlanmıyor belki anakartan güç alamıyor mu ?
Ben oyun oynamak için almadım kartı ama after effect kullanıyor ve video edit yapıyorum ve bazı programlar ekran kartına yükleniyor ilerde sorun olur mu böyle kullansam?
şimdiden teşekkürler yanıtlar için yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem böyle

İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-4690 CPU @ 3.50GHz, 3501 Mhz, 4 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci
Anakart H81M-P32L (MS-7846)
Ekran kartı asus cerberus geforce gtx 1050 ti
16 gb ram