Fuat Avni yakalandı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Screenshot_1.jpg

Türkiye'nin en merak edilen ve sosyal medya hesabında "Fuat Avni" ismini kullanan köstebeğin kim olduğu belli oldu.

BAŞBAKANLIK'IN VERİ TOPLAMA MERKEZİ'NDE İSTİHBARAT ŞEFİ
Fuat Avni, Başbakanlık ek binasında çalışan ve Bilişim grubunun en önemli koltuğunda oturan, Veri Toplama Merkezinin İstihbarat Şefi Akif Mustafa Koçyiğit olduğu kesin olarak belirlendi ve hemen sorguya alındı.

KRİPTO PARALELCİ OLDUKLARI NETLEŞTİ
Uçankuş'ta yer alan heber göre, sabaha karşı yapılan sorgulama sonucunda kripto paralelci oldukları netleşti. Bu mühendislerin İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki tüm arşiv, veri deposu, digital akışı anlık olarak cemaatin Türkiye Bilgi İşlem sorumlusu Akif Mustafa Koçyiğit’e (Fuat Avni) ulaştırdıklarının kesin olarak tespit edildiği vurgulandı.

MUSTAFA KOÇYİĞİT'İN UZMAN OLDUĞU ÖĞRENİLDİ
Akif Mustafa Koçyiğit’in ayrıca Başbakanlık Sektörel izleme biriminde uzman olduğu da öğrenildi. Yine sorgu sırasında TİB başkanlığında da durumun aynı olduğu ve verilerin üst makamların haberi olmadan Akif Mustafa Koçyiğit’e (Fuat Avni) geldiği, verilerin oradan yurt dışına aktarıldığı da tespit edildi.

9 BİLGİSAYAR MÜHENDİSİYLE TOPLADIĞI BİLGİLERİ YURT DIŞINA GÖNDERMİŞ
Fuat Avni’nin(Akif Mustafa Koçyiğit), 9 bilgisayar mühendisiyle birlikte topladığı tüm verileri yurt dışı gönderdiği ve ardından ülke dışından sosyal medya(Twitter) yoluyla servis yapıldığı ortaya çıktı.

İSTİHBARAT DAİRE BAŞKANLARI DA GÖZALTINA ALINDI
Fuat Avni’nin Başbakanlık ek binasında çalışan ve istihbaratın başında olan bir kişi (Veri toplama merkezi şefi) Akif Mustafa Koçyiğit olması bu sabah devlet içinde adeta şok etkisi yarattı. Bu olayla birlikte İstihbarat daire başkanlarının da gözaltına alındığı öğrenildi.

EnSonHaber

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
geçen yıllarda da yakalanmıştı sözde ama onun olmadığı ortaya çıktı. Bence hesabı birden fazla kişi kullanıyor. Haberde ki isim gerçekten o olsa bile hala hesaptan mesajlar atılmaya devam edecek bence.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Dediklerine göre doğruymuş. Bakalım bundan sonra neler olacak. Ama bu arkadaş yakalandı ise bir daha gün yüzü göremez..

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
geçen yıllarda da yakalanmıştı sözde ama onun olmadığı ortaya çıktı. Bence hesabı birden fazla kişi kullanıyor. Haberde ki isim gerçekten o olsa bile hala hesaptan mesajlar atılmaya devam edecek bence.

Az önce hesaptan yakalanmadım diye paylaşım yapıldı. Hesabın birçok kişi tarafından kullanıldığını düşünüyorum.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hop hop hoplatacaklar...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Az önce hesaptan yakalanmadım diye paylaşım yapıldı. Hesabın birçok kişi tarafından kullanıldığını düşünüyorum.

Hesabın muhtelif kişilerce kullanılıyor olması muhtemeldir. Lakin işin merkezinde ve beyin pozisyonunda bu hainin olduğundan kuşkum yok.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Fuat Avni denilen hesap bir bilgi ve propaganda havuzu. Tek bir elden tek bir kişi tarafından yönetilen bir hesap değil. Paralel İhanet Çetesi üyeleri tarafından kurumlardan sızdırlan bir takım bilgiler burada provokasyona ve insanların ilgisini çekecek senaryolara çevirilip piyasaya sunuluyor.

Şu an yakalanan kişi bu havuza bilgi servis eden kaynakalrdan sadece birisidir, belli ki cumhurbaşkanlığı yaverleri de bilgi kaynakları içerisinde, bunun yanında koruma ekibinde yakın bürokraside bir çok kişi bu havuza bilgi sağlayan teröristlerdir.

Hesap yakalayamadınız ki tarzında mesajlarına devam edecektir ama bilgi kaynakları kesildikçe verdiği bilgilerin içeriğinin sığlaşacağı kesin. Ama komple pensilvanyadakiler ele geçirilmeden hesap susmaz.

Son düzenleyen moderatör:

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
evleneceğim kızın kim olacağını bu kadar merak etmiyordum, rahatladım var ya kim olduğunu görmek de varmış vay be :D

anystopmr

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Uçankuş magazin alanında bir haber kaynağı değil miydi

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258

Buda ne şimdi.. :D

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sdn hesabını haber yapan kişiler şifresini girip kullanıyor. Aynı mantık. Oldukça açıklayıcı olduğunu düşünüyorum.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Şuan ben bile hesap açsam, sallasam keseden beni ile sanırlar.. :D

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Ağabeyi atıyormuş o tweetleri -doğruysa-... İyice filme döndü iş.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Fuat Avni birden çok kişi olabilir ama bence yazan tek kişi . Yadeyse o kadar mesaj arasından mutlaka bunu fuat avni yazmamış bu onun cümlesine benzemiyor gibi düşüncelere kapılabilirdi(benim görüşüm) bence tüm şerefsizler bilgiyi tek yere aktarıyor.Ve başkası yazıyor.Ama son tutuklamadan sonra artık iyicene sapıtcağını düşünüyorum...

Ne kadarda devrik cümle oldu

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
Bana pek inandırıcı gelmedi onca Zaman bulunamayan kişi şimdi Nasıl bir an da bulundu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...