FreeDOS'dan WIN10 a yükseltilen laptopa format atma

Bu konuyu okuyanlar

Enshima

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Selamlar Asus bir laptopum var fakat geldiğinde FreeDos du bir bilgisayarcıya götürüp Win10 a yükselttirdim yaklaşık 2-3 senedir bende ve hiç format atmadım fakat laptopumun yavaşladığını düşündüğüm için şu an format atmayı düşünüyorum (ayarlardan fabrika ayarlarına dön sıfırla yerinden (usb vs ile değil)). Acaba format atsam yeniden FreeDos olur mu bi sıkıntı çıkar mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eğer özelliklerden ss veya bilgi vs isterseniz söyleyebilirim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258

Enshima

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Daha önce hiç USB ile format atmamıştım fakat attığınız rehberler ve youtubedan bir kaç video izleyerek halledebileceğimi düşünüyorum fakat götürdüğüm bilgisayarcı freedosdan windows 10 a geçerken bios kilidi gibi şeylerden bahsetmişti ve baya zorlanmıştı umarım sorun çıkarmaz. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Daha önce hiç USB ile format atmamıştım fakat attığınız rehberler ve youtubedan bir kaç video izleyerek halledebileceğimi düşünüyorum fakat götürdüğüm bilgisayarcı freedosdan windows 10 a geçerken bios kilidi gibi şeylerden bahsetmişti ve baya zorlanmıştı umarım sorun çıkarmaz. Yardımlarınız için çok teşekkürler.
Merak etmeyin zor bir iş değil. İsoyu indirip USB ye yazdıktan sonra USB den boot ediyorsunuz gerisi de ayarları yapmak.
Zorlandığı yer bios şifresi olabilir.

Enshima

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
şöyle güzel,basit bir anlatım videosu buldum ve bu video üzerinden yakın zamanda yapıp geri bildirimde bulunacağım. Yardımınız için teşekkürler umarım bu video da bazıları için yardımcı olur, gayet basit bir şekilde anlatmış.