Yardım Freedos sisteme win10 kurarken

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar bir çok problem yaşadım ama windowsu kurdum sayilir. ağ bulma kısmında ağları görmüyor bilgisayari freedos aldım ve ilk kez win kuruyorum. bilgisayar msi leopard gp66 yardimci olabilecek varsa cok tatli olur.

Technopat kullanıyorum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
hangi sürüm olduğunu gerçekten bilmiyorum. flasha windowsun sitesinden windowsu indirip flasha kurdum. daha sonrasında da freedos sistemi olan pcye flashı takıp windowsu kurdum, ve 10 pro yu seçtim.
O zaman 20H2 olması lazım. Sürücüleri indirebilirsin

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yazma.

Ancak senden eksik olan sürücşleri istiyoreum.

ekteki gibi ses aygıtları sürücüsünde sorun var, bir de görüntü bağdaştırıcısında. bu arada rtx 3070 ve i7 11800H kullanıyorum. ekran kartı ve işlemci için sürücüleri en güncel nereden nasıl indirebilirim

1631732156640.png

Technopat kullanıyorum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
ekteki gibi ses aygıtları sürücüsünde sorun var, bir de görüntü bağdaştırıcısında. bu arada rtx 3070 ve i7 11800H kullanıyorum. ekran kartı ve işlemci için sürücüleri en güncel nereden nasıl indirebilirim

Ekli dosyayı görüntüle 163217
Nvidia sitesi üzerinden indir. Diğerleri ise cihazın kendi sitesinde vardır.

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
rtx 3070 sürücülerini geforce experienceden hallettim de ses bağdaştırıcılarını hala bulamadım :/
Msi'ın destek sitesinde belki bulabilirsin. Eğer varsa ordan indirebilirsin. Ama eğer yoksa tüm ünlem olan şeylere sağ tık yapıp sürücüleri güncelle derseniz sizi bir süre idare eder. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir süre idare eder dediğim, siz sürücüleri bulana kadar. Yani yoksa bir problem oluşturmaz diye düşünüyorum. :)

MSI Global - The Leading Brand in High-end Gaming & Professional Creation
Sizin bilgisayarınız sanırım şu bilgisayar, model kodunu ve özelliklerini kontrol ederek yükleyin!
Driverları buradan bulabildim. :)

Son düzenleme:

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Msi'ın destek sitesinde belki bulabilirsin. Eğer varsa ordan indirebilirsin. Ama eğer yoksa tüm ünlem olan şeylere sağ tık yapıp sürücüleri güncelle derseniz sizi bir süre idare eder. :D

Bir süre idare eder dediğim, siz sürücüleri bulana kadar. Yani yoksa bir problem oluşturmaz diye düşünüyorum. :)

MSI Global - The Leading Brand in High-end Gaming & Professional Creation
Sizin bilgisayarınız sanırım şu bilgisayar, model kodunu ve özelliklerini kontrol ederek yükleyin!
Driverları buradan bulabildim. :)
sadece ses sürücülerinde sorun yaşıyorum sağ tık yapıp güncelle dediğimde bulamadığını söylüyor, msi nın sitesinden ses driverlarını indirip calıstırdım yeniden baslatılması gerek dedi yeniden baslattım ama hala daha sorun var

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
sadece ses sürücülerinde sorun yaşıyorum sağ tık yapıp güncelle dediğimde bulamadığını söylüyor, msi nın sitesinden ses driverlarını indirip calıstırdım yeniden baslatılması gerek dedi yeniden baslattım ama hala daha sorun var
Cihazdan ses alabiliyor musunuz peki?

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Ekli dosyayı görüntüle 163224 ses driverları olmadıgından ses almamam gayet normal sanırım aygıt yöneticisinde hala daha ünlem var
Audio>Nahimic Driver kısmından yüklediniz değil mi? Aşağıda indirme yönergeleri var, ona uydunuz mu?

Ve aşağıda bir de realtek driver var audio kısmında, onu da indirdiniz mi?

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Audio>Nahimic Driver kısmından yüklediniz değil mi? Aşağıda indirme yönergeleri var, ona uydunuz mu?

Ve aşağıda bir de realtek driver var audio kısmında, onu da indirdiniz mi?
o dediğiniz nahimic kısmına nereden gireceğim tam anlamadım

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
o dediğiniz nahimic kısmına nereden gireceğim tam anlamadım
Msi'ın destek sitesinde, attığım site yani. Audio kısmına gelince orada iki tane dosya var. Nahimic çok gerekli bir şey mi bilmiyorum, ama realtek audio driver diye bir dosya var. Belki o yardımcı olabilir. Laptopunuzun modeli Leopard 10UG mi?

Ve sistemde önceden yüklenmiş driver bölümü olması lazım. D: diskinde falan. Orayı kurulum yaparken sildiniz mi? Silmediyseniz oradan kurmayı da deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Msi'ın destek sitesinde, attığım site yani. Audio kısmına gelince orada iki tane dosya var. Nahimic çok gerekli bir şey mi bilmiyorum, ama realtek audio driver diye bir dosya var. Belki o yardımcı olabilir. Laptopunuzun modeli Leopard 10UG mi?

Ve sistemde önceden yüklenmiş driver bölümü olması lazım. D: diskinde falan. Orayı kurulum yaparken sildiniz mi? Silmediyseniz oradan kurmayı da deneyebilirsiniz.
orayı sildim ayrıca realteki kurdum verificatio detection aygıtında uyarı vardı o gitti bu sefer sadece,
audioda uyarı var, her şeyi halletim bu lanet şeyi beceremedim bir türlü realteki kurdum ve bilgisayarı yeniden başlattım sorun ne tam olarak bilmiyorum
1631737378872.png

Son düzenleme:

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Sağ tık>Sürücü Güncelleştir> El ile bulup yükleyin>Kullanılabilir bir sürücü...>(UYUMLU DONANIMLARI GÖSTER'İ SEÇTİĞİNİZDEN EMİN OLUN) İntel high definition audio driver çıkacaktır. Onu yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ve ayrıca, ses hala yok mu?

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Sağ tık>Sürücü Güncelleştir> El ile bulup yükleyin>Kullanılabilir bir sürücü...>(UYUMLU DONANIMLARI GÖSTER'İ SEÇTİĞİNİZDEN EMİN OLUN) İntel high definition audio driver çıkacaktır. Onu yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ve ayrıca, ses hala yok mu?
sağ alta baktığımda bağlı hoparlör veya kulaklık yok yazıyor.
1631738402766.png

1631738431248.png

1631738453178.png

aşağıdaki de kurduğum driver setupu

1631738490350.png

alttakinide kurdum yeniden başlattım yine bir şey yok
1631738511131.png

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
sağ alta baktığımda bağlı hoparlör veya kulaklık yok yazıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 163227
Sanırım sadece nvidia hdmi ses sürücüleri var. Windows Update'te gözükmediğini varsayıyorum, msi sitesinden indirdiğinizi varsayıyorum, yeniden başlattığınızı da varsayıyorum. Şimdi şöyle birşey var, msi sitesinde realtek sürücüsü var, sizde intel sürücüsü eksik diyor. Realtek kurunca bu hariç hepsinin ünlemi gidiyor. İntel high definition audio ya sağ tık yapıp sürücüyü kaldır deyip donanım değişikliklerini tara derseniz ve sonrasında güncelleştir derseniz belki düzelebilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef şu anlık. :(

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Sanırım sadece nvidia hdmi ses sürücüleri var. Windows Update'te gözükmediğini varsayıyorum, msi sitesinden indirdiğinizi varsayıyorum, yeniden başlattığınızı da varsayıyorum. Şimdi şöyle birşey var, msi sitesinde realtek sürücüsü var, sizde intel sürücüsü eksik diyor. Realtek kurunca bu hariç hepsinin ünlemi gidiyor. İntel high definition audio ya sağ tık yapıp sürücüyü kaldır deyip donanım değişikliklerini tara derseniz ve sonrasında güncelleştir derseniz belki düzelebilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef şu anlık. :(
maalesef denedim olmadı :/