Freedos Laptop Alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Ghost Man

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Freedos Laptop alınır mı?
Eğer alırsak Microsoft'un sitesinden indirip kurduğumuz Windows 10 kalıcı olur mu yoksa lisans anahtarı ister mi ?

Son düzenleyen moderatör:

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Alınır, çok daha mantıklı bir karar olur. Freedos laptoplar f/p açısından daha başarılı.

Win 10 Pro key'leri dahi 20-30tl civarında.

Şuana kadar key alıp da sorun yaşayan görmedim.

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Freedos laptopların satış amacı ürünü ucuz hale getirmek. Wn yükşü olanlar ile arasında 500 lira gibi fark oluyor. Son zamlardan sonra fark arttı mı azaldı mı bilmiyorum bakmak gerek. Wn10 u indirirsin siteden flash belleğe yazarsın detaylı anlatım var zaten. Olay bitti. Laptop için gerekli olan programları markanın sitesinden indirirsin hepsini kurarsın. Sadece gidecek olan birkaç saat vakit. Param varsa uğraşmam diyorsan yüklü al, tam tersi ise freedos al. Kendin yüklersen Lisans olmaz. Lisanslaman lazım. Lisans satın akman gerek. Artık nasıl hangi yolla alırsın ben karışmam. Crack yapma ama pc yi mahvedersin.

utkuturemen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Alınır hatta freedoss sayesinde belki bir üst model bile alınabilir. Windows 500-600 TL'ye satılıyor. İndirimde yakalarsanız bir üst modelini alabilirsiniz. İnternet'te bir sürü windows keyler var.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Freedos laptop alınır, sadece siz kuracaksınız Windows'u o kadar. Bir de driverları da kuracaksınız. Lisanslı laptoplar en az 500-600₺ daha pahalı oluyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Eğer alırsak Microsoft'un sitesinden indirip kurduğumuz Windows 10 kalıcı olur mu yoksa lisans anahtarı ister mi ?
Tabii ki alınır. Aldıktan sonra UEFI Windows kurun. Daha sonra 30 TL'ye falan Windows 10 Pro satın almanız yeterli.

Son düzenleyen moderatör:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Bazıları kampanyayla vs indirim oluyor o indirimde olanlarda ise linux ile gönderiyorlar daha düşük freeDOS laptoplardan daha ucuza linuxlu daha iyi almak mümkün olabiliyor yani bazen o yüzden alacağın laptopa göre ama bence daha ucuzsa tabi freedos.