Freebsd Usb'ye Iso Yazdırma

Bu konuyu okuyanlar

DDLAO

Asistan
Reaksiyon puanı
249
Hocalarım merhaba. Bilgisayara GhostBSD kurdum fakat çoğu şey desteklenmediği için geri Arch kurmak istiyorum. ISO'yu indirdim, dd komutuyla yazdırdım. Fakat bir baktım, bildiğiniz ISO'nun içindekileri USB'ye atmış, içindekileri silmemiş. BIOS'tan baktım, GhostBSD açılıyor USB ile başlattığımda bilgisayarı. Yani DD komutu bozulmuş, bu arada haya da vermiyor komut. Sonra farklı Image Writer'lar denedim, onlar da USB'yi görmedi. Ne yapmalıyım? Takılıp kaldım BSD'de.

Çözüm
Woeusb yok mu FreeBSD'de?
Maalesef. Zaten USB'yi de görmüyormuş BSD, bayağı sıkıntılıydı fakat bir şeyleri kurcaladım ve USB'ye DD olarak yazdırabildim. Buradan bir mesaj da vereyim, BSD ölümdür. Ama Gentoo kurdum mutluyum şu an. :D

Bu arada neler yaptığımı anlatayım. Önce da0 diye görünen diske birkaç kez yazdırmaya çalıştım ISO'yu fakat çalışmadı. Sonra bs değerini değiştirdim, convertle falan oynadım fakat onlar da işe yaramadı. Sonra sorunun USB'de olduğunu az çok tahmin edebildim ve USB'ye yöneldim. İsminr sağ tıklayıp eject dedim ve bir anda ikiye bölündü farklı adlarda. İki bölümün birinde Arch, diğerinde Gentoo yazılıydı. Sonra çözdüm sanırım deyip USB'yi boot ettim, Arch açıldı fakat ISO bozukmuş. Sonra diğer USB'm...

DDLAO

Asistan
Reaksiyon puanı
249
Woeusb yok mu FreeBSD'de?
Maalesef. Zaten USB'yi de görmüyormuş BSD, bayağı sıkıntılıydı fakat bir şeyleri kurcaladım ve USB'ye DD olarak yazdırabildim. Buradan bir mesaj da vereyim, BSD ölümdür. Ama Gentoo kurdum mutluyum şu an. :D

Bu arada neler yaptığımı anlatayım. Önce da0 diye görünen diske birkaç kez yazdırmaya çalıştım ISO'yu fakat çalışmadı. Sonra bs değerini değiştirdim, convertle falan oynadım fakat onlar da işe yaramadı. Sonra sorunun USB'de olduğunu az çok tahmin edebildim ve USB'ye yöneldim. İsminr sağ tıklayıp eject dedim ve bir anda ikiye bölündü farklı adlarda. İki bölümün birinde Arch, diğerinde Gentoo yazılıydı. Sonra çözdüm sanırım deyip USB'yi boot ettim, Arch açıldı fakat ISO bozukmuş. Sonra diğer USB'm vardı, onu taktım, yazmadığım halde içinde Gentoo görünüyordu. Boot ettim, bir anda Gentoo LiveCD'si açıldı. Oradan da Gentoo kurulumu yaptım. Sanırım yazdırma meselesi, USB ikiye bölününce Gentoo bölümünü diğer USB'ye attı, o yüzden açıldı. Fakat söyleyeyim, BSD'nin desteği çok düşük. O yüzden kullanmanızı önermem. Ve hayırlı bayramlar dilerim hepimize. :)

Son düzenleme:
Çözüm