Fransız mallarını Boykot ediyoruz!

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
fft99_mf1858876.Jpeg

Ermeni yasa tasarısını kabul eden fransa hükümetini boykot için bi yerden başlamak gerekiyor.

1.
Önümüzdeki günlerde boykot ilerledikçe Türkiye'deki Fransız veya Fransız ortaklı büyük şirketlerden "Biz Türkiye'de üretim yapıyoruz, biz Türk firmasıyız" gibi açıklamalar geldiğinde bilin ki boykot işe yarıyor demektir. Çünkü istediğimiz bu büyük firmaların Fransa'daki üst düzey yöneticilerinden Fransız hükümetine baskı yapmalarını istemelerini sağlamak.

2. Fransa ekonomisi şu an kötü durumda. Fransız hükümeti ekonomiyi canlandırmak için en son çıkardığı iş yasasını halkın baskısıyla geri çekti. Bu olay aynı zamanda hükümetin otoritesini de sarstı. Şu anda yapacağımız başarılı bir boykot Fransız hükümetini iyice zor durumda bırakacaktır, halkın tepkisini yoğunlaştıracaktır.
3. Hangi ürünler boykot edilmeli? Tüm ürünler için ayni kalitede birçok seçenek var.

Barkodu 30 ile 37 arasinda bir rakamla baslayan urunler direk Fransa'dan ithal edilmis demektir.
BU ÜRÜNLERİ KULLANMAYALIM....

BENZİN
total.gif
SÜPERMARKET
carrefour.gif
gima.gif
dia.gif
champion.gif
SEYAHAT
airfrance.gif
Fransa'da TATİL
clubmed.gif
KÜLTÜRFransız Kültür Merkezi
GİYİM
pierrecardin.gif
patek_philippe.gif
lacoste.gif
luis_vuitton.gif
yves_saint_laurent.gif
fred_joaillier.gif
givenchy.gif
[SIZE=-1]
minelli.gif
[/SIZE]
christian_lacroix.gif
luis_vuiton_malletier.gif
thierry_mugler.gif
[SIZE=-1]René Derby
sonia_rykiel.gif
cacherel.gif
daniel_hecter.gif
hermes.gif
etam.gif
[/SIZE]
berluti.gif
Longchamps.gif
lancel.gif
Fransa Ermeni katliamını savunurken, bu soysuzların Türkleri nasıl katlettiği belgeleri ilk kez fotoğraflarıyla yayımlanıyor. İbret alınacak fotoğraflarda Ermeniler çocukları bile katletmiş.
yeni.gif
OTOMOBİL
valeo.gif
peugeot.gif
renault.gif
citroen.gif
michelin.gif
uniroyal.gif
recamic.gif
BİLGİSAYAR - İLETİŞİM
sagem.gif
İNŞAAT
onduline.gif
lafarge.gif
chryso.gif
weber_markem.gif
İLAÇ
sanofi.gif
servier.gif
novalgin.gif
guerbet.gif
pierre_fabre.gif
allegra.gif
benzac.gif
benzamycin.gif
nicoderm.gif
Novahistine
fuernier.gif
benzagel.gif
KIRTASİYE
bic.gif
MUTFAK
tefal.gif
t_fal.gif
KOZMETİK
loreal.gif
vichy.gif
La_Roche_Posay.gif
biotherm.gif
Christian_Dior.gif
Clarins.gif
Daniel_Jouvance.gif
Dr_Pierre_Ricaud.gif
dulcia.gif
Fresh_Lash.gif
Galerie_Noemie.gif
Great_Lash.gif
Guerlain.gif
Kiotis.gif
Lancome.gif
Le_Crayon_Glace.gif
Le_Monde_en_Parfum.gif
Les_Meteorites.gif
Long_Wearing_Lipstick.gif
Long_Wearing_Makeup.gif
Long_Wearing_Nail_Polish.gif
Miami_Chill.gif
Moisture_Whip.gif
Orlane.gif
phas.gif
Pierre_Fabre2.gif
Rene_Furtherer.gif
Revitalizing.gif
roc.gif
anais_anais.gif
azzaro.gif
chanel.gif
Dioressence.gif
Diorissimo.gif
Drakkar_Noir.gif
Eau_Sauvage.gif
Fahrenheit.gif
Feuille_dHerbe.gif
GardensofLOccitane.gif
GioDeGiorgio.gif
Giorgio_Armani.gif
Gloria_Vanderbilt.gif
Guerlain_parfum.gif
GuyLaroche.gif
Heritage.gif
Hermes_parfum.gif
StudioLine.gif
ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER
schneider.gif
areva.gif
legrand.gif
helita.gif
dualmessien.gif
franklin_france.gif
merlin_gerin.gif
snr.gif
Ermeni katliamı yoktur; Ermeniler Türkleri katletmiştir
ÇELİK SEKTÖRÜ
arcelor.gif
borcelik.gif
DENİZCİLİK
beneteau.gif
BANKA - FİNANS
sociale_general_bank.gif
turk_economy_bank.gif
axa.gif
basak_emeklilik.gif
gunes_sigorta.gif
Equitable_Life.gif
basak_sigorta.gif
YEMEK
sodexo.gif
ticket_restaurant.gif
La_Pie_qui_Chante.gif
La_Vache_Qui_Rit.gif
Bel_Paese.gif
brie.gif
Camembert.gif
Chamois.gif
Entremont.gif
Etorki.gif
Fine_Bouche.gif
Fromageries_Riches_Monts.gif
Geramont.gif
Gervais.gif
Lepetit.gif
BEBEK - ÇOCUK
bledina.gif
mellin.gif
petit_bateau.gif
dpam.gif
İÇECEK
mahou.gif
orangina.gif
perrier.gif
hayat.gif
dorville.gif
Canard_Duchene.gif
Krug.gif
mercier.gif
Moet_And_Chandon.gif
Piper_Heidsieck.gif
rozes.gif
Veuve_Clicquot.gif
hine.gif
Mumm_Vsop.gif
Remmy_Martin.gif
Napoleon.gif
Martell.gif
Raison_Cider.gif
LaCidraieCider.gif
OTEL
motel6.gif
novotel.gif
redroofinn.gif
sofitel.gif
studio6.gif
MÜZİK
rca.gif
Pro Wonder
YOĞURT
danone.gif
tikvesli.gif
yoplait.gif
sprinkl.gif

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
tabii. zaten uluslararası ekonomi de böyle dönüyor :) komik olmayın yaa.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Klasik boykotlar israili ediyorduk cocoa cola falan ama tüketiliyor yinede ülkenin tümünde irade yok .
Yukakrdaki markalarda bi renault araç sahibiyiz o kadar.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
başlığı okuduğumda fransız ürünü ile hiç karşılamadım diye içimden geçirmiştim ama görünce şaşırdım. bunlardan sadece carrefour'la işim olur(du)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Bi yerden başlanmalı değil mi? devlete şunu yap bunu yap demesi kolay, eğer devletin bi parçası bizsek bizde az çok bişey yapmamız gerek. Kokakolayla baş etmek zor. Bokottan sonra inanılmaz bi reklam yatırımı yaptı. Her Ramazanda sofralarda başucuna kondu. Çabuk unutuyoruz ne yazık ki. En azından az da olsa bişeyler katmak gerekir.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Sitröyen arabam var. Üzerimde Lacoste giysi var ve Lacoste parfümler evde sürüsü ile dolu. Yakayım mı?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
bu firmalardan herhangi birini zarara uğratıp, kendi ülkesinde hükümete karşı "sizin yüzünüzden zarar ediyorum" dedirtebilirsek ne mutlu.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Önemli olan bugüne kadar ne yapmış olduğun değil, bundan sonra yapacakların önemli.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Zaten ayar oluyordum fransa' ya. İyice deli ettiler beni. :mad:

Değil mallarını, fransızların çıkardığı yazılımları bile (tabi varsa) boykot edelim :mrgreen:

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Almanlar dünya savaşından sonra batan ekonomilerini kalkındırmak için sadece kendi ülkelerinin mallarını kullanmışlar. Ama bizde böyle bir bütünlük olacağını sanmıyorum. Bir ben almasam ne olacak mantığıyla hareket eden çok olacaktır.Ama çoğunluk bu harekette olursa inanıyorum ki bir şeyler olabilir. Ben şahsen almayacağım ve gördüklerime de diyeceğim mesala danone yerine sütaş al. Hem Türk firmasına bir katkıda bulunsun hem de bu pezevenkler babayı alsın.Şunu da belirteyim çoğu Fransız ve Rus Ermenilere karşı soykırım yaptığımıza inanır.Fransızlar bizi zaten Araplarla bir tutarlar.Hatta biraz gerizekalıysa sana fransızca biliyor musun diye sorar çünkü onlara göre Araplar,Afrikalılar Fransızca biliyor olmalı.Sömürgeleri ya. Ekonomileri beter olsun.Biz elimizden geleni yapalım o zaman bak nasıl danone malları geliyor mu? Satılmayan mal niye gelsin Türkiye'ye.Bu Sütaş'ın da önünü açar.Yabancı ülkelerde danone,greek yoghurt yerine sütaş ya da başka firma yer alır.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Citroen C4 üm var ne yapayım şimdi yakayım mı yani.

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Yak diyen oldu mu ? İçinde biraz vatan sevgisi varsa bir daha dikkatli olursun o kadar.Bak aslında benim yaptığım bir şey var.İki mal arasında kalınca türk malı olanı seçmeye gayret ediyorum.Nescafe ile Cafe Crown var ise cafe crown alıyorum.Tabii böyle olacağını biliyorum millet diyecek geçin bu işleri ama küçük gibi gözükse de büyük etkiler doğurur.Düşünün bir Fransa ya da başka bir ülke sadece Turk Hava yollarını tercih etmese ne olur.

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
French kiss'i bırakıyorum tamam. :(

--- Mesaj Güncellendi ---

Şaka bir yana destekliyorum. :)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Cezayir'de her türlü haltı yiyen ülke, gelmiş bize iftira atıyor. Asıl bunların soylarını kırmak lazım.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
valla en son israil mallarını protesto ediyoduk noldu ona.1 hafta sonra herkes unutur

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Boykotçuyum :) Aslında bunların soylarını kırmak lazım
Allah belanızı versimn
Ekonominizi çöksün
İlleriniz çöksün
Amerika saldırsın emi
Halka depiş o cumhurbaşkanına :d

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Yak diyen oldu mu ? İçinde biraz vatan sevgisi varsa bir daha dikkatli olursun o kadar.Bak aslında benim yaptığım bir şey var.İki mal arasında kalınca türk malı olanı seçmeye gayret ediyorum.Nescafe ile Cafe Crown var ise cafe crown alıyorum.Tabii böyle olacağını biliyorum millet diyecek geçin bu işleri ama küçük gibi gözükse de büyük etkiler doğurur.Düşünün bir Fransa ya da başka bir ülke sadece Turk Hava yollarını tercih etmese ne olur.

Espri olsun diye sõyledim,elbette sonuna kadar varım bu boykotta.Zaten pireye kızıp yorganı yakmam,hele bu pire fransa ise hiç olmaz zaten.Ama bu millet tez unutur.Bir iki hafta gider bu kampanya,sonra benim almamamlane değişecege gelir iş unutulur gider.İnşallah ben yanılırım bu konuda ki,mağrur beyinsiz sarko ve tayfası boyunun õlçûsûnû alır.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Fark ettim de hiç Fransız ürünü kullanmıyormuşum, en azından burada yazanlardan hiçbirini :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Boykotçuyum :) Aslında bunların soylarını kırmak lazım
Allah belanızı versimn
Ekonominizi çöksün
İlleriniz çöksün
Amerika saldırsın emi
Halka depiş o cumhurbaşkanına :d

O ne biçim beddua len? :D

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
Eldeki fransız mallarınıza zarar vermeyin, onlar sizin malınız. :D

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
türkiye dünya ticaret örgütü ve avrupa gümrük birliği anlaşması'nın direkt olarak taraf ülkesidir. bu yüzden boykot kararı alınması sadece birilerinin gazını almak için yapılan boş bir tepkiden öte değildir. aksi halde türkiye'ye bu kararından dolayı fransa isterse tazminat davası açabilir ve kolaylıkla da bizim verdiğimiz vergilerden, yani direk cebinizden o parayı çatır çatır alır, mallarının satılıp satılmadığına da bakmaz. ayrıca sadece renault firması bünyesinde 6.000 türk işçisi çalıştırmakta. aileleriyle beraber 24.000 kişiye tekabül eder ki sizin ekran karşısında göbeğinizi kaşıyarak verdiğiniz boykot edelim kararı bir karşı boykota dönüştürüldüğünde bu insanların kaybettiği işleri onlara verecek kişiler olmadığınıza göre, türkün aklı... deyimini hatırlattırmadan bu tarz durumları sürekli yaşayan bir ülke olmaktan önce yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı o ülke vatandaşlıklarına geçmeye ikna ederek oy hakkı kazandırmak ve avrupa'daki sivil toplum içinde güçlenerek bir lobi faaliyeti yapabilecek duruma gelene kadar devlet desteği sağlamak yapılabilecek en aklı selim iştir. yoksa her sene o ülke senin bu ülke benim gezer dururuz.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
Valla Fransız arabası olanlar hemen elinden çıkarsın... Gidin bir gevura satın...

antifransa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesela Darty % 100 fransız menşei'li ve Darty'nin sahibinin kızı ile Sarkozy'in oğlu evlidirler.