FPS Sorunu

electro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar forumunuza yeni üye oldum. 1 Aydır internetim yoktu onun öncesinde internetim varken Call Of Duty 1 de 333 fps sabit alıyordum bazen 200 nadiren düşsede. Dün internet geldi ve oyuna giriyim dedim baktım fps 60 lara düşüyor. Ekran kartı driverların ıfalan güncelledim sorun halen aynı. Bugün ise Windows 8 e geçtim fps halen aynı. Sony Vaio laptobum var özellikleri ise şöle

İntel Core i7 1.73 GHz turbo boost up to 2.93 GHz

NVIDIA GeForce GT 425M GPU Cuda teknoloji 1gb vram

8GB ram var

Sony Vaio F series VPCF137HG

Bu sorunda bana yardımcı olabilicek kişiler varsa şimdiden çok teşekkür ederim herkeze hayırlı sabahlar.

Şimdi burada ki gibi yukarı bakınca 240 a falan dayanıyor yani eski fpsmi özledim.

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Ana grafik ayarlarını düşürüp denedinizmi.

Şu ayarları denermisiniz

İlk önce Grafiklerden vertical Sync'yi "On"dan "Off"a getiriyoruz. Bu ayar ekran yenileme hızını Fps'ye sabitliyerek daha kaliteli bir görüntü almanızı sağlar(Görüntüde yırtılmaları engeller). Sorununuz benimki gibi çözülmediyse:
Sağ tuş > Nvidia Denetim Masası > 3D Ayarlarının yönetilmesi > Dikey senk. > Zorlamayı açıktan kapalıya getiriyoruz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Oyunun ayarları low da ve dediğiniz ayarı bu sabah bir yabancıyla konuşup yapmıştım biraz da olsa etkisi var öğleden sonra bakıcam serverler dolunca. Teşekkürler

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Dostum işlemcin biraz düşük kalıyor i7 işlemcinin overclocktan sonra 3.80 olması gerekirken sende 2.93 sorun ordan kaynaklanıyor olabilir veya internet ağında birileri wifi kullanıyordur :D

electro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wifi var ama kimse girmiyor mac adreslerini kontrol ettim acaba içini falanmı temizlesem diye düşünüyorum.

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Fanı falan güzelce temizleyin derim ben araçtırdığımda fan sorunu olduğu yüksek ihtimal

mayroser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartin GT serisinden, sana onerim yeni bir laptop ya da toplama bilgisayar, cunku GT serisi oyundan cok internette video falan izlemek icin

queenTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neyden bahsediyorsunuz siz? oyunun adı call of duty1. yapım yılı 2003. Bırak o bilgisayarı şu an piyasadaki en ucuz bilgisayar bile bu oyunu rahatça oynatır. Kaç milyarlık aleti çöpe attırıp adama durduk yere yeni bilgisayar aldırtacaksınız.

+ Konuyu açan arkadaşım senin dediğin değerlerin farkını göz anlayamaz zaten. 60 üzeri fps yi gerçek anlamda zaten monitörün kaldırmaz. 333 ile 200 fps arasını algılayabiliyorsan sorunun çok büyük. Senin şu anki tek sorunun ekran kartın durduk yere kendini çok fazla yoruyor. Eğer illaki ben ekran kartımı fazladan yoracam dersen de yukarıda bahsedildiği gibi nvidia denetim masasından 3d ayarların yönetilmesi - program ayarları - oradan istediğin oyunu seçip dikey senkronizasyon (vertical sync yada v-sync) ayarını kapatmak. Eğer sorununu çözmediyse oyun içerisinden v-sync ayarını bulup kapatman lazım. Ama az buçuk biliyorsam 60 ile 333 fps arasında bir fark olmadığıdır.

queenTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
+forumda edit butonu yok yada ben bulamadığım için buraya ekliyorum. Ağ bağlantınızı başkasıyla paylaşmanız herhangi bir fps kaybına uğramanızı sağlamaz. Latency yada delay dediğimiz olay, yani gecikmeler yaşayabilirsiniz, o kadar
Temizleme konusuna gelince, belki bilgisayarınız temizliğe ihtiyaç duyabilir bu yüzden performansı düşebilir. Ama fps 60 da kitleniyorsa (59 olur, 61 olur, 60.1 olur) bunun tek açıklaması v-sync dir. Isınma bazlı sorunlarda daha çok 60 ın çok daha altında değerler alırsınız.

Edit: düzenleme butonu varmış, belli bir vakit geçince düzenleme seçeneği deaktif oluyormuş.

electro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fanı nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum biraz bilgilendirirmisiniz ? Ayrıca bu bilgisayarı satsam kaça satabilirim ?

electro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neyden bahsediyorsunuz siz? oyunun adı call of duty1. yapım yılı 2003. Bırak o bilgisayarı şu an piyasadaki en ucuz bilgisayar bile bu oyunu rahatça oynatır. Kaç milyarlık aleti çöpe attırıp adama durduk yere yeni bilgisayar aldırtacaksınız.

+ Konuyu açan arkadaşım senin dediğin değerlerin farkını göz anlayamaz zaten. 60 üzeri fps yi gerçek anlamda zaten monitörün kaldırmaz. 333 ile 200 fps arasını algılayabiliyorsan sorunun çok büyük. Senin şu anki tek sorunun ekran kartın durduk yere kendini çok fazla yoruyor. Eğer illaki ben ekran kartımı fazladan yoracam dersen de yukarıda bahsedildiği gibi nvidia denetim masasından 3d ayarların yönetilmesi - program ayarları - oradan istediğin oyunu seçip dikey senkronizasyon (vertical sync yada v-sync) ayarını kapatmak. Eğer sorununu çözmediyse oyun içerisinden v-sync ayarını bulup kapatman lazım. Ama az buçuk biliyorsam 60 ile 333 fps arasında bir fark olmadığıdır.
Bu tip oyunları oynamadığnı bu yazından anlıyabiliyorum ama o değil şimdi sorunu çözdüm nasıl oldu anlamadım ama eskisine göre iyi. Bu bilgisayarı satıp daha iyi ve ucuz biligsayar alıcam. 333 FPS olunca M1garand ile diyelimki 5 saniyede tararken 2 saniyede tarıyabiliyorsun macrosuz. yada thomson minigun gibi ateş edebiliyor dürbün ile sağa sola hareket ederken yukarı aşağı çıkmalar olmuyor

Bu bilgisayarı satıp şöle bir bilgisayar almayı düşünüyorum

işlemcisi:Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz (2 CPUs), ~2.7GHz

ekran kartı :
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz (2 CPUs), ~2.7GHz
NVIDIA GeForce GTX 260

Windows XP yüklemeyi düşünüyorum

4GB RAM 250 yada 500 gb harddisk düşünüyorum alsam kaça gelir pek anlamıyorum bilgisayardan.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bak eğer oyunda ise işlemci fsb si ve ekran kartı bit değeri önemlidir

electro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya bilgisayarı satsam kaça satarım ona göre süper bir bilgisayar toplicam oyun için.

mayroser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya bilgisayarı satsam kaça satarım ona göre süper bir bilgisayar toplicam oyun için.

Bilgisayarin para etmez cunku icinde GT serisinden bir ekran karti var ve CoD 1 de 60 fps aliyosan kimse almaz, sana onerim

Gigabyte anakart

2 GB Ram DDR2

Asus AMD Radeon HD 6570

Intel i5 islemci

Bu sistemi onerdim iyi bir sistem degil ama Black Ops2 yi low da kaldirir, cunku sen mukemmel oyun bilgisayari diye GTX 260 4 GB ram demissin, su an Crysis3 un optimal ayarlari 8 GB RAM istiyor :)

electro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CoD1 de 60 Fps almıyorum Fps şu anda 200-333 arasında geziniyor en düşük 170 olduğunu gördüm. Crysis 3 yada bo2 oynamıyorum ben lol cod2 cod4 cod1 birde ntw oynuyorum başka bişi oynamıyorum zaten bunları kaldırıyor ama CoD da çok sorun yaşıyorum fps ile ilgili olarak