FPS sorunları

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
303
çok fazla bütçem yok ram ya da ssd tercih etmem gerekiyor ayrıca notebook arkasını açtıracak güvenilir biri tanımıyorum yaşadığım ilçede servisde kabul edermi bilmem uzun sürecek bide işlemler garanti bittiği için
ikisinden birini alıcam dersen ram tavsiye ederim ben ssd nin fps ye çok etkisi olmuyor ancak oyunların yüklenme hızını arttırıyor ve masaüstü performansında vs vs. hdd den kat kat hızlı mesela benim laptop ssd ye geçtikten sonra rahatladı hardisk kastırıyordu win 10 u
Mesaj otomatik birleştirildi:

sorun ne olabilir hdd de falan mı minimum ayarları karşılıyor bir şekilde oynayabilmem gerek
Hocam oyunun onboard kartla çalışıyor olabilirmi?

Nvidia denetim masasında ayarladım haricide çalışması için

Pazelity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ikisinden birini alıcam dersen ram tavsiye ederim ben ssd nin fps ye çok etkisi olmuyor ancak oyunların yüklenme hızını arttırıyor ve masaüstü performansında vs vs. hdd den kat kat hızlı mesela benim laptop ssd ye geçtikten sonra rahatladı hardisk kastırıyordu win 10 u

Hocam oyunun onboard kartla çalışıyor olabilirmi?

Nvidia denetim masasında ayarladım haricide çalışması için
nasıl yani

DOG SANS

Doçent
Reaksiyon puanı
1,554
oyun ayarlarımın hepsi en düşük çözünürlük 540p fps sabitleme açık çok uçup kaçmaya çalışmasın diye

notebook soğutucu almayı düşündüm ama pek güvenemedim sonuçta kim bilir o fanlar boşa dönüyoda olabilir
FPS sabitlemeyi kaldırınca eğer kasmıyorsa biraz öyle oynayıp FPS değerlerinizi söyler misiniz?

Reaksiyon puanı
303
oyunu zaten ekran kartım olan 920mx ile çalıştırıyor o problem değil benim sorunum sanırım ram ve almak zorundayım galiba
vallahi ram alırsan iyi olur millet bu sistemle gta 5 oynuyor farklı oyunlar nasıl iyi çalıştırıyormu? bu arada sen windows 10 kullanıyordun değilmi?

Pazelity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
vallahi ram alırsan iyi olur millet bu sistemle gta 5 oynuyor farklı oyunlar nasıl iyi çalıştırıyormu? bu arada sen windows 10 kullanıyordun değilmi?
Gta 5 Sea of thievesdeki gibi takılmalar oluyo özellikle araba sürerken,araba sürerken drop yiceksem gta 5 ne anlamı var fortnite da çatışmaya girdiğimde oluyo noob gibi kalıyorum adam alıyo beni ben yere sıkıyom

Gta 5 Sea of thievesdeki gibi takılmalar oluyo özellikle araba sürerken,araba sürerken drop yiceksem gta 5 ne anlamı var fortnite da çatışmaya girdiğimde oluyo noob gibi kalıyorum adam alıyo beni ben yere sıkıyom
Adama sıktığımı sanıyorum adam beni çoktan öldürmüş

Reaksiyon puanı
303
aynen dediğim gibi ram yüzünden büyük ihtimal bende de gta 5 drop vardı 4gb ram iken

biraz da araştırdım ram almadan önce drop ile bir alakası varmı diye

Reaksiyon puanı
303
ram yüzündenmiymiş
vallahi ben ram değiştikten sonra gta 5 test ettim kasma olsa bile araba sürerken felan donma takılma olmuyordu ama senin için ne sonuç verir %100 bilmek mümkün değil ancak ben yinede 8gb yükselt derim ben çözülür diye düşünüyorum... tabii burda benden kat kat bilgili arkadaşlar var ben onların yanında b*k yemişim