FPS Düşüşü yaşıyorum

Bu konuyu okuyanlar

arda_altsss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Öncelşkle merhaba Bilgisayarda düşük grafikli oyunları fln önceden ço krahat bir şekilde sorunsuz oynuyordum ancak şuan oyun oynarken bir süre sonra fps 100-140 dan 30 a düşüyor 1-2dk sorna tekrar 100-140 a çıkıyor ve sürekli terkrar ediyor nedeni ne olabilir

Not:
Sıcaklıkla ilgili bir problem değil kontrol ettim.
Oynadığım oyunlar sistemimin rahatlıkla kaldırdığı oyunlar örneğin(mc)

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
sisteminizi paylaşabilir misiniz? Darboğaz olabilir anlamamızda yardımcı olacaktır.

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,032
ssd veya hdd nizde bir sorun olabilir sadece belli oyunlarda yaşıyorsanız çözünürlük düşürmeyi yada baştan yüklemeyi deneyebilirsiniz

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,032
o bilgisayarda ssd yoksa win 8.1 kurmanızı öneririm ayrıca sanırım laptop bilgisayarınız bi temizlemeyi deneyebilirsiniz ve fan değerlerine bakarmısınız
ayrıca bahsettiğiniz oyunlar nelerdir

arda_altsss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
o bilgisayarda ssd yoksa win 8.1 kurmanızı öneririm ayrıca sanırım laptop bilgisayarınız bi temizlemeyi deneyebilirsiniz ve fan değerlerine bakarmısınız
ayrıca bahsettiğiniz oyunlar nelerdir
biligsayar laptop değil ama temizlesemde bir şey değişmiyor oyun fark etmiyor en düşüğünden en iyisine kadar her oyunda mc-zula-cs-roblox-rocket lig vs. her oyunda aynı

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,032
biligsayar laptop değil ama temizlesemde bir şey değişmiyor oyun fark etmiyor en düşüğünden en iyisine kadar her oyunda mc-zula-cs-roblox-rocket lig vs. her oyunda aynı
mc ve zula için konuşamam ama cs roblox ve rocket league de o sisteminizle bunları yaşamanız gayet doğal ayrıca cs ye gelen her güncelleme fps düşürmeye başladı bununda etkisi olabilir

arda_altsss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
mc ve zula için konuşamam ama cs roblox ve rocket league de o sisteminizle bunları yaşamanız gayet doğal ayrıca cs ye gelen her güncelleme fps düşürmeye başladı bununda etkisi olabilir
güncellemeyle ilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü normalde cs de 140fps alıyorum gayet rahat bir şekilde oynatıyor sıfır kasma ile ama arada 1-2dk lığına böle bir şey oluyor 30fps ye düşüyor sorna tekrar düzelior

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,032
güncellemeyle ilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü normalde cs de 140fps alıyorum gayet rahat bir şekilde oynatıyor sıfır kasma ile ama arada 1-2dk lığına böle bir şey oluyor 30fps ye düşüyor sorna tekrar düzelior
hocam 140 olduğuna eminmisinz çünkü biraz zor o sistemle olsa bile drop yersiniz

arda_altsss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
hocam 140 olduğuna eminmisinz çünkü biraz zor o sistemle olsa bile drop yersiniz
yani şu ana kadar max 140ı gördüm normal olarak oynadığım oyunlarda 100ün altıan inmiyor ama şu sorundan bir kurtulamadım kasmadan güzelce oynarken bir anda 30fps oluyor en azından 1 saniyelik fln bişey olsa tamam ama böle çok rahatsız ediyor

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,032
yani şu ana kadar max 140ı gördüm normal olarak oynadığım oyunlarda 100ün altıan inmiyor ama şu sorundan bir kurtulamadım kasmadan güzelce oynarken bir anda 30fps oluyor en azından 1 saniyelik fln bişey olsa tamam ama böle çok rahatsız ediyor
ekran kartı ayarlarınız vs tammı hocam

arda_altsss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
bilmiyorum zaten bana kalırsa malesef o sistem ile bu sorunları yaşamanız gayet normal
tmm da robloxda bile en kötü ayarlarda her türlü şeyi denememe rağmen fps düşmesi normal mi
hadi bazı oyunları çok büyük ondan diyelim ama en kötülerinde de aynı