FPS Düşüşü yaşıyorum

Bu konuyu okuyanlar

arda_altsss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Öncelşkle merhaba Bilgisayarda düşük grafikli oyunları fln önceden ço krahat bir şekilde sorunsuz oynuyordum ancak şuan oyun oynarken bir süre sonra fps 100-140 dan 30 a düşüyor 1-2dk sorna tekrar 100-140 a çıkıyor ve sürekli terkrar ediyor nedeni ne olabilir

Not:
Sıcaklıkla ilgili bir problem değil kontrol ettim.
Oynadığım oyunlar sistemimin rahatlıkla kaldırdığı oyunlar örneğin(mc)

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Öncelşkle merhaba Bilgisayarda düşük grafikli oyunları fln önceden ço krahat bir şekilde sorunsuz oynuyordum ancak şuan oyun oynarken bir süre sonra fps 100-140 dan 30 a düşüyor 1-2dk sorna tekrar 100-140 a çıkıyor ve sürekli terkrar ediyor nedeni ne olabilir

Not:
Sıcaklıkla ilgili bir problem değil kontrol ettim.
Oynadığım oyunlar sistemimin rahatlıkla kaldırdığı oyunlar örneğin(mc)
Arkada uygulamanın açık olması,bilgisayarın hafızasının dolu olması gibi bir çok etken vardır.

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
1. Pil ayarlarından Performans Modunu seç.
2. Plan Ayarlarını değiştir'e tıkla sonra Gelişmiş Güç seçenekleri'ne tıkla.
3. Açılan Pencerede Intel (R) Graphic Settings Başlığını genişlet, Intel (R) Graphics Power Plan'a tıkla sonra Pilde: Maximum Performance ve Prize Takılı: Maximum Performance (Aşağıdaki 1.ss gibi olacak)
4. Ekran Kartın Amd (ATI) ise 5'e geç Nvidia ise 6'a geç,
5. Güç Seçenekleri kısmından ATI Powerplay ayarları 'nı genişlet , ATI Power Play Ayarları'na gelip Pilde: Maksimum Performans Prize Takılı: Maksimum Performans yap. Sonrada ya tıkla sonrada Tamam 'a tıkla Sonrada Ekran kartının Sürücüsünü Açıp Maksimum performans yap. Sonrada 7. adıma geç.
6. Güç Seçenekleri kısmından Nvidia başlıklı yeri genişletip sonra tekrar genişlet, Pilde: Maximum Performance ve Prize Takılı: Maximum Performance yap. Sonrada ya tıkla sonrada Tamam 'a tıkla Sonrada Ekran kartının Sürücüsünü Açıp Maksimum performans yap. Sonra 7'ye geç.
7.Oynadığın oyunun Fps Limiter'ı varsa Kapat.
Dipnot:
ATI yerine AMD yazabilir.
İYİ GÜNLER.

Ekli dosyalar

• Böyle gözükecek.png
    Böyle gözükecek.png
    20.6 KB · Görüntüleme: 86

arda_altsss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
1. Pil ayarlarından Performans Modunu seç.
2. Plan Ayarlarını değiştir'e tıkla sonra Gelişmiş Güç seçenekleri'ne tıkla.
3. Açılan Pencerede Intel (R) Graphic Settings Başlığını genişlet, Intel (R) Graphics Power Plan'a tıkla sonra Pilde: Maximum Performance ve Prize Takılı: Maximum Performance (Aşağıdaki 1.ss gibi olacak)
4. Ekran Kartın Amd (ATI) ise 5'e geç Nvidia ise 6'a geç,
5. Güç Seçenekleri kısmından ATI Powerplay ayarları 'nı genişlet , ATI Power Play Ayarları'na gelip Pilde: Maksimum Performans Prize Takılı: Maksimum Performans yap. Sonrada ya tıkla sonrada Tamam 'a tıkla Sonrada Ekran kartının Sürücüsünü Açıp Maksimum performans yap. Sonrada 7. adıma geç.
6. Güç Seçenekleri kısmından Nvidia başlıklı yeri genişletip sonra tekrar genişlet, Pilde: Maximum Performance ve Prize Takılı: Maximum Performance yap. Sonrada ya tıkla sonrada Tamam 'a tıkla Sonrada Ekran kartının Sürücüsünü Açıp Maksimum performans yap. Sonra 7'ye geç.
7.Oynadığın oyunun Fps Limiter'ı varsa Kapat.
Dipnot:
ATI yerine AMD yazabilir.
İYİ GÜNLER.
merhaba çok güzel anlatmışsın ama bende intel (r) graphic settings adında bir yer yok ne yapmalıyım?