Yardım FPS Arttırma ?

Bu konuyu okuyanlar

AhmetKüpecik

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Amd radeon 6750 2 gb ve intel i5-2300 işlemcim var 8 gb de ram nasıl fps az da olsa arttıra bilirim?

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
521
Donanımsal olarak değişikliğe gitmeden yazılımlarla FPS arttırma şansını çok yok maalesef.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
öncelikle çok sağolsun ilk imkanımda biraz daha ucuzlarsa fiyatlar (!) 0 dan yeni bir sistem almak isterim şimdilik 25 fps ile devam edicez
Bilgisayar performansını gözle görülür bir şekilde arttırabilirsin attığım videodakileri yap
Isınma sorunun varsa termal macun yeniletip soğutucu al

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Bu tamamen yanlış bir bilgi. FPS artmaz bu şekilde. Sadece RAM ve işlemci kullanımı düşebilir masaüstündeyken o kadar.
30-40 fps den 150 200 lere çıktım
Video kendi videom yada yakınımın videosu değil tanımadığım birinin videosu bunu gördüm yaptım ve işe yaradı kaydettim
Yaptığı çoğu şeyi internette araştırınca da görebilirsiniz yazılımla FPS arttırmak mümkün

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
521
30-40 fps den 150 200 lere çıktım
Video kendi videom yada yakınımın videosu değil tanımadığım birinin videosu bunu gördüm yaptım ve işe yaradı kaydettim
Yaptığı çoğu şeyi internette araştırınca da görebilirsiniz yazılımla FPS arttırmak mümkün

Kusura bakma ama saçmalık dostum bu.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Kusura bakma ama saçmalık dostum bu.
Sana istediği kadar saçmalık olarak gelsin bende işe yaradı inanmamak senin elinde
Bilgisayarın işimize yaramayan bazı özelliklerini kısıp kalite modunda olan şeyleri performansa çekmek ve karşıt renk kullanmak güç modunu performansa ayarlamak kullanmadığımız hizmetleri kapatmak arka planda çalışan uygulamaları kapatmak masaüstünü düzenli tutmak AMD catalys control centerdan ayar yapmak performansı etkiler ve video da dediklerimi ve dahasini yapıyor bilip bilmeden konuşma

Son düzenleme:

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,504
overclock dışında zor.

walledia

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,996
O.C ayarları dışında Windows üzerinden yapılan ayarlar da oyunlarda FPS artışı sağlıyor. Çok eski bilgisayarlar kullandım. Hepsinde de bu ayarları yapıyordum ve gözle görülür FPS artışını görüyordum.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,201
Isınma sorunların yoksa bu videoyu öneririm fpsem 3 katına çıktı
Bu FPS artışı sağlamaz ki (ayarlardan yüksek performansa almak dışında). Sadece belki uygulamalara girerken çok az bir farkla daha hızlı girersin veya belki üstteki arkadaşın dediği gibi boşta CPU kullanımı düşer. Kendim oradaki ayarları eski bilgisayarım da denemiştim bu yüzden konuşuyorum.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Adam bir video attı konu karıştı resmen o ayarları yapınca sistem hemen füze gibi hızlanmayacak belki etki bile etmez anca dosya klasör falan açarken bir miktar hızlanabilir o kadar. Yani 10 FPS aldığın 60 FPS olmaz o ayarlar ile. İnsanları da kandırmayın lütfen yok ben yapınca 200 FPS aldım falan diye.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Adam bir video attı konu karıştı resmen o ayarları yapınca sistem hemen füze gibi hızlanmayacak belki etki bile etmez anca dosya klasör falan açarken bir miktar hızlanabilir o kadar. Yani 10 FPS aldığın 60 FPS olmaz o ayarlar ile. İnsanları da kandırmayın lütfen yok ben yapınca 200 FPS aldım falan diye.
Tamam yalan söylüyorum (!)
Kardeşim benim fpsem 200 e kadar çıktı yalan mı söyleyeceğim demekki benim bilgisayarım full onlar yüzünden zorlanıyordu sadece o videodakiler değil saat hızını falan da arttırdım az da olsa

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Tamam yalan söylüyorum (!)
Kardeşim benim fpsem 200 e kadar çıktı yalan mı söyleyeceğim demekki benim bilgisayarım full onlar yüzünden zorlanıyordu sadece o videodakiler değil saat hızını falan da arttırdım az da olsa

Tamam sensin :) Salla ama az salla 200 FPS arttı nedir ya :) Kanıtın yok bir şeyin yok anca sallıyorsun. O videoda ki işlemlerle o kadar fark olmaz. O zaman bizim aklımız yok bunları yapmak yerine gidip para verip donanım alıyoruz.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Tamam sensin :) Salla ama az salla 200 FPS arttı nedir ya :) Kanıtın yok bir şeyin yok anca sallıyorsun. O videoda ki işlemlerle o kadar fark olmaz. O zaman bizim aklımız yok bunları yapmak yerine gidip para verip donanım alıyoruz.
Aynen kabul ediyorum yalan söylüyorum (!)
Ve konu da AMDnin kendi programından da ayarlar yaptığımı söyledim sadece o video değil

Son mesajlar