FPS Artırmak işlemciyi yakar mı?

Bu konuyu okuyanlar

YasinDKA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar Youtube da videolarda fps arttırma videoları oluyor dosya veriyorlar indiriyorum ve gerçektende fps 30 dan 60 a çıkıyor bazılarında 70 den 150 ye çıkıyor peki ben bunları yapsam işlemcim yanar mı ve ya ekran kartıma zarar gelir mi problem yaşar mıyım umarım shiftdelete bu sorunu çözer iyi geceler ayrılmayıp bekliyicem yanıtlarınızı

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Hiç bişey olmaz, anladığım kadarıyla oyunlar için config dosyası indirip oyunun kalitesini düşüyorsun ve FPS in artıyor. Ee düşük kaliteli bir görüntüyü işlemek çok kolay olduğu için FPS in artıyor yani bilgisayarın daha az zorlaniyor ekran kartını falan yakmazsın. Alparslan neye dayanarak karta zarar gelebilir dedin acaba anlamadım insanlara sallama bilgiler vermeyelim...

xDaemon

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Arkadaşlar Youtube da videolarda fps arttırma videoları oluyor dosya veriyorlar indiriyorum ve gerçektende fps 30 dan 60 a çıkıyor bazılarında 70 den 150 ye çıkıyor peki ben bunları yapsam işlemcim yanar mı ve ya ekran kartıma zarar gelir mi problem yaşar mıyım umarım shiftdelete bu sorunu çözer iyi geceler ayrılmayıp bekliyicem yanıtlarınızı
Güvendiğin kişi ise dosyaları kullan.Yoksa hic gerek yok boyle şeylere.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Sıradan oyun cfg dosyalarıysa bir problem olmazda.
Oyun klasörüne atılan farklı dosya/klasörler oyundan uzaklaştırılmana sebep olabilir.
Dosyalarla overclock ne düzeyde yapılabilir neler olabilir bilemiyorum. Ama yapılabiliyorsa asıl sorun bu olur. Donanımını perte çıkarabilirsin.
Ayrıca sisteme virüs bulaştırıp elindeki fps yide kaybedebilirsin.

Kullanmakta kararlıysan, oyun esnasında sürekli sıcaklık ve fps değerlerini kontrol et.
Dosyalarla oc yapılabiliyorsa sıcaklıktan hemen anlarsın. Diğer ihtimaller gerçekleşirse en fazla bir formatla düzeltirsin olur biter.

Son düzenleme:

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Yani bilip bilmeden yanlış bir şey yaparsan eğer bilgisayara zararı olabilir.
Yani kısaca gerek yok.