Haber Fotoğraflar herşey özetliyor

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Bu kareler de Türkiye ve Yunanistan savunma bakanları var.Tavırları durumun hiçte göz açıcı olmadığını özetliyor.Biribirilerine senden korkmuyorum duruşu yapıp kafa tutuyorlar.
Screenshot_20220711-023234_Facebook.jpg
Screenshot_20220711-024205_Facebook.jpg

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Evet ne düşünüyorsunuz?

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Hulusi yürüyor ama ciddi şekilde tedirgin duruyor

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Hulusi yürüyor ama ciddi şekilde tedirgin duruyor
ABD'nin tutumundan tedirgin.Olurda Yunanistan bize saldırırsa,ABD'nin bizi savunmayacağını hepimiz biliyoruz.E bide şu ekonomik koşularda savaşa girersek sonumuz geldi demektir.Hadi onuda geçtim,Rusya-Ukrayna savaşından sonra biz ve yunanlar birbirimize girersek ortalık iyice karışır diye düşünüyorum.Nato anında parçalanır zaten,nato işi yalan dolan.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde bir FOTO paylaşmış ve Yunan basınında baya gündem olmuş. Baya baya korkmuşlar. Denizlerde Misak-i Milli sınırlarımız diyerek.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
ABD'nin tutumundan tedirgin.Olurda Yunanistan bize saldırırsa,ABD'nin bizi savunmayacağını hepimiz biliyoruz.E bide şu ekonomik koşularda savaşa girersek sonumuz geldi demektir.Hadi onuda geçtim,Rusya-Ukrayna savaşından sonra biz ve yunanlar birbirimize girersek ortalık iyice karışır diye düşünüyorum.Nato anında parçalanır zaten,nato işi yalan dolan.
ABD'nin bizi savunmasına artık ihtiyacımız yok.

Kendi silahlarımızı yapıyoruz.Sadece uçak üretmiyoruz TFX teslim edildiğinde o işte tamam.Yerli Hava savunma ve füze sistemlerimiz menzilleri her geçen gün gelişiyor.

Bizim artık ABD'ye askeri anlamda ihtiyacımız kalmadığı için ABD Türkiyede hangi silahlar var? TSK'nın kabiliyeti ne kadar ? Diye Yunanistan'da TSK'yı test edecek.

Çünkü türkiye birkaç sene içinde natodan askeri silah olarak %100 bağımsız olacak.

Bir diğer tehlike ise türkiye nükleer bir güç olacak Akkuyu demek uranyum çubuğu demek.Uranyum çubuğu 10 bin ile 30 bin km'lik kıtalararası nükleer balistik füze demek.Atom bombası demek.

Türkiye bu konuda dünyayı tehdit etti karadenizde 1.000 km menzilli kıtalar arası balistik füze denemelerini yaptı.Türkiye diyor ki bakın ben artık balistik füze üretiyorum içine uranyum çubuğu koyacam sizi vururum bana dokunmayın diyor.

Bu arada bu silahlar üretildikçe nato ve abd'nin silahları emekli ediliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde bir FOTO paylaşmış ve Yunan basınında baya gündem olmuş. Baya baya korkmuşlar. Denizlerde Misak-i Milli sınırlarımız diyerek.

Korkunun ecele faydası yok ??

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
ABD'nin bizi savunmasına artık ihtiyacımız yok.

Kendi silahlarımızı yapıyoruz.Sadece uçak üretmiyoruz TFX teslim edildiğinde o işte tamam.Yerli Hava savunma ve füze sistemlerimiz menzilleri her geçen gün gelişiyor.

Bizim artık ABD'ye askeri anlamda ihtiyacımız kalmadığı için ABD Türkiyede hangi silahlar var? TSK'nın kabiliyeti ne kadar ? Diye Yunanistan'da TSK'yı test edecek.

Çünkü türkiye birkaç sene içinde natodan askeri silah olarak %100 bağımsız olacak.

Bir diğer tehlike ise türkiye nükleer bir güç olacak Akkuyu demek uranyum çubuğu demek.Uranyum çubuğu 10 bin ile 30 bin km'lik kıtalararası nükleer balistik füze demek.Atom bombası demek.

Türkiye bu konuda dünyayı tehdit etti karadenizde 1.000 km menzilli kıtalar arası balistik füze denemelerini yaptı.Türkiye diyor ki bakın ben artık balistik füze üretiyorum içine uranyum çubuğu koyacam sizi vururum bana dokunmayın diyor.

Bu arada bu silahlar üretildikçe nato ve abd'nin silahları emekli ediliyor
Askeri silah üretme ve geliştirme konusunda çok hızlı yol katettiğimizin farkındayım.Sahada askeri beceri anlamında da çok çok öndeyiz.En basitinden bir gencimizi çayıra sal,dağ bayır demeden savaşır.Benim asıl değinmek istediğim nokta ekonomi.Sonuçta devir değişti,enflasyonla %300 fiyat artışına giden ülkemiz herhangi bir savaşta uğrayacağı ambargoda ne hale gelir tahmin edin.Unutma ekmek yoksa bu halk kalkıp savaşamaz.Mesela dedemin köyde dünya kadar arsası var,adam 7 yılın ardından ilk defa buğday ekti.Sebebi ise dışarıdan alınan ürünün her türlü uyguna gelmesiydi.Şimdi aniden savaş patlak verirse bakarız acaba /:

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Askeri silah üretme ve geliştirme konusunda çok hızlı yol katettiğimizin farkındayım.Sahada askeri beceri anlamında da çok çok öndeyiz.En basitinden bir gencimizi çayıra sal,dağ bayır demeden savaşır.Benim asıl değinmek istediğim nokta ekonomi.Sonuçta devir değişti,enflasyonla %300 fiyat artışına giden ülkemiz herhangi bir savaşta uğrayacağı ambargoda ne hale gelir tahmin edin.Unutma ekmek yoksa bu halk kalkıp savaşamaz.Mesela dedemin köyde dünya kadar arsası var,adam 7 yılın ardından ilk defa buğday ekti.Sebebi ise dışarıdan alınan ürünün her türlü uyguna gelmesiydi.Şimdi aniden savaş patlak verirse bakarız acaba /:
Strateji yüzünden türkiyeye ambargo koyamazlar.

Libyada türkiye Fransayı yendi Fransa italya türkiye Samp-T füzelerini beraber üretecekler.

Rusyada savaş patladı ABD uçakları sattı neden mi ?
Buğdayı kim satıyor Rusya peki rusya abd'ye buğday satar mı? Hayır.
Türkiyeye satar mı ? Evet.
Peki dünya buğday ticareti kim üzerinden sağlanıyor ? Türkiye üzerinden
Kim aracı oldu ? Türkiye
Kim buğdayın güvenliğini sağlayacak ? Türk donanması.
Bu gemiler nereden geçecek ? İstanbul ve çanakkaleden
Avrupa ve abd'ye doğalgazı kim satıyor ? Rusya
Borular kimin üstünden gidiyor ? Türkiye
Göçmenleri kim tutuyor ? Türkiye
Natonun Güney kolunda en güçlü kim ? Türkiye
Natonun en güçlü 4 devletini say ? ABD türkiye Fransa ingiltere.

Şimdi söyle bana bir savaşta kim kime ambargo uygular ?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Strateji yüzünden türkiyeye ambargo koyamazlar.

Libyada türkiye Fransayı yendi Fransa italya türkiye Samp-T füzelerini beraber üretecekler.

Rusyada savaş patladı ABD uçakları sattı neden mi ?
Buğdayı kim satıyor Rusya peki rusya abd'ye buğday satar mı? Hayır.
Türkiyeye satar mı ? Evet.
Peki dünya buğday ticareti kim üzerinden sağlanıyor ? Türkiye üzerinden
Kim aracı oldu ? Türkiye
Kim buğdayın güvenliğini sağlayacak ? Türk donanması.
Bu gemiler nereden geçecek ? İstanbul ve çanakkaleden
Avrupa ve abd'ye doğalgazı kim satıyor ? Rusya
Borular kimin üstünden gidiyor ? Türkiye
Göçmenleri kim tutuyor ? Türkiye
Natonun Güney kolunda en güçlü kim ? Türkiye
Natonun en güçlü 4 devletini say ? ABD türkiye Fransa ingiltere.

Şimdi söyle bana bir savaşta kim kime ambargo uygular ?
Hiç bu açıdan düşünmemiştim,haklısınız hocam?

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,892
Halkın bir savaşı kaldırabileceğini sanmıyorum.

Reaksiyon puanı
646
Türkiye natonun en güçlü ülkelerinden biri yunanistanın ekonomisi türkiyeden daha kötü aslında ab'ye üye oldukları için ekonomisini tutuyorlar savaş olursa ab savaşa girmezse savaşın kazananı belli zaten