Fotoğraf makinesi için tavsiyeye ihtiyacım var

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
Arkadaşlar dijital fotoğraf makinesi alıcam 3 makine arasında kaldım tercihimde yardımcı olur musunuz?

Kodak z915
kodak-z915.jpg

Nikon L20
nikon-l20-frente.jpg

Fuji A 235
A235_Prod_L.jpg

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
yok mu tavsiyede bulunan??

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
çok zor bişi sormadım arkadaşlar hadi ama yardım edin :D

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Ben de bir tane var kodak sanmıyorum çok iyi olsun ama çok iyi çekiyo al birini gitsin derim bence. Hatta regalden al, biraz para artacak onunla da sayısal loto oyna kazan hayatın değişsin :D

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
ben sony öneririm

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
en üstteki Kodak 10 x zoom var :) diğerlerine göre avantaj özellikle uzaktaki kuş hayvan falan çekeceksen :)

Makinelerden daha iyi anlayan biirleri varsa yorum yapsın :)

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Al birini hiç uğraşma hepsi güzel..Ben çok araştırırım bir ürün alırken,aldıktan fazla değil 2 ay sonra bir bakıyon elindeki mal olmuş hacı murat..En ucuzunu al gönül rahatlığıyla..

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
en üstteki Kodak 10 x zoom var :) diğerlerine göre avantaj özellikle uzaktaki kuş hayvan falan çekeceksen :)

Makinelerden daha iyi anlayan biirleri varsa yorum yapsın :)
saolasın not aldım bunu

Al birini hiç uğraşma hepsi güzel..Ben çok araştırırım bir ürün alırken,aldıktan fazla değil 2 ay sonra bir bakıyon elindeki mal olmuş hacı murat..En ucuzunu al gönül rahatlığıyla..

özelliklerini yitirebilir ama hani bi ürün vardır seversin alırsınya gözüne batmaz eksileri öyle bişi olsun istiyorum :)

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Fiyatlarını ve özellikleirni yazsaydın daha güzel olurdu.
Karşılaştırmak yapmak daha kolaylaşırdı.
Verebileceğin üst limit ne kadar onu da belirtebilirsin.

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
optik zoom 10x olsa da 10x yapınca sabit görüntü almak çok zorlaşıyor. bu gün gördüğüm bir model : canon g10. point and shot ve gayet de başarılı.

Felagund

Profesör
Reaksiyon puanı
15
18x optik zoomlu nikon kullandım ve full zoomda leziz makro fotoğraflar elde edebiliyordum sabt görüntü almayı çok dert edinme 10x optik zoom için.
saygılarımla.

ozhan20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
walla arkadaşım ben bu sene bana yurt dcışından almayı düşünüyorum yurt dışında bi tanıdığın varsa benim alacağım makina sony DSC- HX5VB 329 euro almanya fiyatı türkiye fiyatı 1000 tl üstünde

maviguvercin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
tabi öncelikle fiyat önemli ama şöyle söyleyim:
alacağın makinede önemli olan bazı özellikler marka hiç sorun değil:

LENS:makine hangi lensi kullanıyor iyisi mi?(google da ara EN İYİ LENSLER)

MEGAPİKSEL: aslında bunun önemi çok büyük baskılar alacak mısın, normal bi bilgisayar ekranına veya bu büyüklükteki fotoya 7-8-10 megapiksel yeter yani diğer özellikler tutuyorda mp 8-10- hatta 6-7 diye beğenmemek için düşünmek lazım.

OPTİK ZOOM: bu da fotoğraf kalitesini bozmadan yakınlaştırmak için,diyelim uçak geçiyor 10x-15x optik zoom varsa epey yaklaştırır resim kalitesi bozulmaz.

İSO DEĞERİ:en önemli özelliklerden.iso değeri ne kadar yüksekse ışığın yetersiz kaldığı (flash kullanamadığın mesela makro çekim,manzara çekimi vb...)yerlerde makine o kadar iyi fotoğraf çeker.

gerisi de işte sana kalmış aynı özelliklerde fiyat karşılaştırması falan...
NOT:ORTA SEGMENTTE NİKON YERİNE CANON TERCİH EDEBİLİRSİN.ÇÜNKÜ DAHA İYİ MAKİNELERİ VAR.NİKON PROFOSYENEL MAKİNELERDE DAHA İYİ AMA CANON ORTA SEGMENTTE (L20 YE BAKMA DEDİĞİM GİBİ CANONUN O AYARDAKİ MAKİNELERİ DAHA İYİ)

hnl

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kodak güzelmiş :thumbup1:

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
tabi öncelikle fiyat önemli ama şöyle söyleyim:
alacağın makinede önemli olan bazı özellikler marka hiç sorun değil:

LENS:makine hangi lensi kullanıyor iyisi mi?(google da ara EN İYİ LENSLER)

MEGAPİKSEL: aslında bunun önemi çok büyük baskılar alacak mısın, normal bi bilgisayar ekranına veya bu büyüklükteki fotoya 7-8-10 megapiksel yeter yani diğer özellikler tutuyorda mp 8-10- hatta 6-7 diye beğenmemek için düşünmek lazım.

OPTİK ZOOM: bu da fotoğraf kalitesini bozmadan yakınlaştırmak için,diyelim uçak geçiyor 10x-15x optik zoom varsa epey yaklaştırır resim kalitesi bozulmaz.

İSO DEĞERİ:en önemli özelliklerden.iso değeri ne kadar yüksekse ışığın yetersiz kaldığı (flash kullanamadığın mesela makro çekim,manzara çekimi vb...)yerlerde makine o kadar iyi fotoğraf çeker.

gerisi de işte sana kalmış aynı özelliklerde fiyat karşılaştırması falan...
NOT:ORTA SEGMENTTE NİKON YERİNE CANON TERCİH EDEBİLİRSİN.ÇÜNKÜ DAHA İYİ MAKİNELERİ VAR.NİKON PROFOSYENEL MAKİNELERDE DAHA İYİ AMA CANON ORTA SEGMENTTE (L20 YE BAKMA DEDİĞİM GİBİ CANONUN O AYARDAKİ MAKİNELERİ DAHA İYİ)

ayrıntılı bilgi için teşekkürler hepsini değerlendircem araştırcam öyle karar vericem

Kodak güzelmiş :thumbup1:

tavsiye için teşekkürler :)

EskiKullanici

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım şöle bi inceledimde illa da 3 ünden biri olsun diyorsan kodak tercihin olsun. Fikrimi sorucak olursan marka bazlı hareket ederek kompakt makinalar arasında canon markasını tercih etmelisin.
kodakta 400-450 lir civarında onu almaktansa

Fujifilm Finepix S1500 10.0MP 2.7" LCD Dijital Fotoğraf Makinesi buda 500 liraya yakın olması lazım bunu almalısın fujinin renk doygunluğu çok daha iyi ve ileride fotoğraf işine gönül verirsen birazda ayar yapmanı sağlıyor geçiş makinan olabilir.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
araştırdıkca çıtayı yükseltiyorum :)
nikon L20 hosuma gitmedi
canon A480 e hala sempatim var
Sony Cyber Shot W220 önerildi 330 tl ye buldum ama makro çekimi nasıl bitürlü yapamadım onu makinayı ıncelediğimde makro geçersiz falan diyor
Resim çekerken arka planın flu olması hoşuma giden bi özellik.
Canon Sx120 hoşuma gitti
Fotograf makinalarından anlamayıp hem işimi görcek hem hosuma gitcek bişey bulmak ne zormuşşş

maviguvercin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
araştırdıkca çıtayı yükseltiyorum :)
nikon L20 hosuma gitmedi
canon A480 e hala sempatim var
Sony Cyber Shot W220 önerildi 330 tl ye buldum ama makro çekimi nasıl bitürlü yapamadım onu makinayı ıncelediğimde makro geçersiz falan diyor
Resim çekerken arka planın flu olması hoşuma giden bi özellik.
Canon Sx120 hoşuma gitti
Fotograf makinalarından anlamayıp hem işimi görcek hem hosuma gitcek bişey bulmak ne zormuşşş

Gerçekten de karıştırdıkça işin içinden çıkamazsın.ama şu anda benim favorim canon powershot sx200 is ,bi de bu aralar gündemde olan iyi yorumlar alan fujifilm finepix s1500 var.(hatta verdiğim sitede bana özel fırsatlar olarak bu makine 450 lira sadece bana:biggrin:).tabi aradaki fiyat farkı yarı yarıya nerdeyse...
aslında makine kiralayan bi yer olacak hergün bi makine kiralayıp bakacaksın performanslarına o zaman şu makine mi bu makine mi dediğin makineleri karşılaştırırsın.
NOT:bende nikon coolpix L20 var 6 ay falan oldu alalı hem performansından memnun değildim hem de ekranı bozuldu şimdi beyazlaştı durup dururken!!!

Vatansever

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fujifilm FinePix F200 EXR tavsiye ederim senin önerdiklerini bilmiyorum beni
m önerdiğim dünyanın en hassas algılayıcısına sahip çok zayıf ışıklı ortamlarda bile çok güzel resim çekiyor hem tam otomatik hem tam manuel ayarlara izin veriyor türkiyede pahalı biraz ama dişarda 300 küsur dolar seviyelerinde
Aşağıdaki linki kontrol et
http://www.letsgodigital.org/tr/21323/fujifilm-finepix-testi/

fujifilm-finepix-review.jpg

fujifilm-f200-exr.jpg

fujifilm-finepix-f200exr.jpg

fujfilm-camera-features.jpg

mstfkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer bütçen varsa benim şu anda kullandığım ve çok memnun kaldığım Canon sx120 makinasına bak
fiyatı seni korkutmasın eğer istanbulda yaşıyorsan eminönü doğu banka git orda 450 TL'ye alabilirsin. Ben aldım :D Sx20 serilerinede bak :D