Fotograf Boyutu Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1
Merhaba,

Fotograf yarismalarina goz atiyordum. Bazi yarismalarin fotograf boyutu ile ilgili belirtmis oldugu kurallar var bildiginiz gibi. Bazi kurallara uygun fotograf boyutunu ayarlayabiliyorum ama bazilari icin olmuyor bu.
Ornegin: Uzun kenar max 3200 pixel, kisa kenar ise minimum 1920 olacak diyor. Burada bir sorun olmuyor aslinda. Fakat bunlari yaptigim zaman, fotograf 2MB-4MB arasinda olma kosuluna uymuyor bu kez. Istenilen olculere ve olcu araliklarini uyguladigim zaman 2MB altina dusuyor boyut. Bu sorunu nasil cozebilirim?

Tesekkurler simdiden

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Telefondan mı Yapıyorsunuz Yoksa Profesyonel Kamera mı ?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Sorun kapladığı alanmı..

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Fotoğrafların boyutunu ne üzerinden değiştiriyorsunuz?

Reaksiyon puanı
1
Fotoğrafların boyutunu ne üzerinden değiştiriyorsunuz?
internetten arastirdim bir cok program onerilmis boyut degistirme ile iligi. paint, preview vs. hepsi de bana zaten yaptigim seyleri anlatiyor. email gonderme ile de boyut kuculuyor o da uygun degil. su diger bahsettigim programlar da.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Photoshop programına göre söylüyorum başka bir programda bu özellik varmı bilmiyorum resmi boyutlandırıp farklı kaydet dediğinde bir ekran çıkar kalite çubuğu var onu düşürerek yada yükselterek istediğin boyutu elde edebilirsin..

• Beğen
Reactions: _X_
Reaksiyon puanı
1
100-300 arasi dpi degeri sarti da var. onu da uyguluyorum olmuyor. photoshop programim yok. eger onunla olacaksa bu cozumdur. tesekkur ederim.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Photoshop programına göre söylüyorum başka bir programda bu özellik varmı bilmiyorum resmi boyutlandırıp farklı kaydet dediğinde bir ekran çıkar kalite çubuğu var onu düşürerek yada yükselterek istediğin boyutu elde edebilirsin..

Aynen öyle Farklı kaydet ya da dışa aktar seçeneklerinde fotoğrafın çözünürlük ve boyutunu rahat bir şekilde ayarlayabilirsin.