Soru Forza Horizon 5 Saçma optimizasyon ve zibilyon tane sorun

Bu konuyu okuyanlar

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
arkadaşlar öncelikle forza 4 ü severek oynadım 5 e geçtim 1660s r3 3100 16gb ram var herşey güzel darboğaz vs olmaması lazım hangi ayarları denersem deniyeyim bi yerden sonra otobanda hızlı giderken kaplamalar yüklenmiyor yok ağ genişligi soruunu arabayla giderken yandaki bariyerler yok oluyor genel sorunlar bunlar baştan söylüyorum oyunun demosundaki grafiklerle alakası yok gibi duruyor en en exterem ayarlarda bile güzel demodaki gibi gözükmüyor aynı sorunlar devam ediyor yoldaki kaplamalar yüklenmiyor önümde giderken nesneler silinyor 1 aydır bekiyorum yamayla düzeltirler diye tık yok sizdede varmı bu sorunlar oyun zevkli araba sesleri muazzam robot gibi değil çok gerçekci ama bu sorunlar yüzünden oyundan soğudum harbiden forza 4 ten devam ediyorum

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,336
Oyunun video ayarlarında performans çözünürlüğü diye seçeneği falan vardı onu kapatın.
Oyunun grafik ayarları kısmından fps değerleriniz 120 FPS aşağısına düşmeyecek şekilde yükseltin. Sonra nvidia denetim masasından, 3D bölmesinden, oyunun exe'sini bulun. Doku süzme ayarını performans'a ve güç seçeneklerini maksimum performans'a alın.

Son düzenleme:

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Oyunun video ayarlarında performans çözünürlüğü diye seçeneği falan vardı onu kapatın.
Oyunun grafik ayarları kısmından fps değerleriniz 120 FPS aşağısına düşmeyecek şekilde yükseltin. Sonra nvidia denetim masasından, 3D bölmesinden, oyunun exe'sini bulun. Doku süzme ayarını performans'a ve güç seçeneklerini maksimum performans'a alın.
şimdi deneyeceğim sonuçları yazarım

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,336
şimdi deneyeceğim sonuçları yazarım
Evet şimdi baktım oyuna. Oyunun video ayarlarından çözünürlük ölçeklendirmeyi kapatın. Grafikler'den ise ekran kartınızın gücüne göre yükseltin.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Evet şimdi baktım oyuna. Oyunun video ayarlarından çözünürlük ölçeklendirmeyi kapatın. Grafikler'den ise ekran kartınızın gücüne göre yükseltin.
bu seferde kaplamalar yüklenmiyor çok ilginç bir oyun her ayarı denedim orta düşük yüksel ultra ekstrem

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,607
Hızlı giderken kaplamaların yüklenmeme sorununu bende yaşıyorum. Sırf bu yüzden oyuna girme hevesim kaçtı The Crew 2 oynuyorum.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,336
Hızlı giderken kaplamaların yüklenmeme sorununu bende yaşıyorum. Sırf bu yüzden oyuna girme hevesim kaçtı The Crew 2 oynuyorum.
The Crew 2 yalnız daha berbat bir oyun. 60 FPS kilidiyle PC'de devam ediyor. Sürüş dinamiği olsun, araç içi detaylarda Forza Horizon 5'in yanından bile geçemez.
Kaplama yükleme sorunu bende sadece yollarda geçerli. Nvidia Kontrol Panelinden yapacağınız ayarlar bu etkiyi zayıflatacaktır.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,607
The Crew 2 yalnız daha berbat bir oyun. 60 FPS kilidiyle PC'de devam ediyor. Sürüş dinamiği olsun, araç içi detaylarda Forza Horizon 5'in yanından bile geçemez.
Kaplama yükleme sorunu bende sadece yollarda geçerli. Nvidia Kontrol Panelinden yapacağınız ayarlar bu etkiyi zayıflatacaktır.
Evet The Crew 2'nin bir Forza etmeyeceğinin, hatta yanına yaklaşamayacağının farkındayım. Fakat Forza'da bu sıkıntı yüzünden hız bile yapasım gelmiyor. Bir de adam akıllı trafik olmayınca makas atıp eğlenemiyorum. Ayrıca yaşadığım oyundan atma problemi de cabası. The Crew 2'de yüksek hızda dolu trafikte makas atma zevkini hiç bir oyunda alamıyorum.

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Evet The Crew 2'nin bir Forza etmeyeceğinin, hatta yanına yaklaşamayacağının farkındayım. Fakat Forza'da bu sıkıntı yüzünden hız bile yapasım gelmiyor. Bir de adam akıllı trafik olmayınca makas atıp eğlenemiyorum. Ayrıca yaşadığım oyundan atma problemi de cabası. The Crew 2'de yüksek hızda dolu trafikte makas atma zevkini hiç bir oyunda alamıyorum.
Vizyon olarak çok güzel bir oyundu The Crew 2. Ancak pek misyona geçiremediler. Sorunlu bir yapım kendisi.