Yardım Forza horizon 4 yaşadığım sorun

Bu konuyu okuyanlar

0rhan03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba , forza horizon 4 oynarken yüksek hızlara çıktığım zaman yolun ilerisinde harita yüklenmiyo ve düşük bant genişliği gibi bi uyarı çıkıyo. Arabanın hızı olduğu yerde 1 2 saniye kala kaldıktan sonra 0 a düşüyo ve 2dk lık sürüş içerisinde 4 5 kere olabiliyor.

Ekran kartım : Asus rog Strix Rx580 8gb 3 fanlı modeli.
işlemci : ryzen 5 1600
ram 8 3000mhz
ve oyun harddiskte. Harddisk 1tb ve çok sağlıklı çalışan bi hdd değil m2 ssd var ama 250gb oyunu koyarsam windowsla birlikte direkt dolar. Sizce sorun hdd de mi yoksa başka neyde olabilir? (Ekran kartımı hız aşırtarak denedim yine aynı sorun vardı)

iyi günler.
Sırasıyla screenshots: Screenshot / Screenshot / Screenshot / Screenshot

Reaksiyon puanı
39
ekran kartın renderlayamıyodur tahminimce aynı sorun eski ekran kartımda gta5 de oluyordu

0rhan03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
he bir şeyi unutmuşum ekran kartı kullanımı 60 larda geziyo darboğaz da alıyorum ama sadece bu oyunda fark ettim

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
ihtiamaller:
1. raminiz 8x2 16gb ram yapmayı deneyim 16gb ramle forza 4 oynamak işkence biraz araştırır görürsünüz gecikme oluyor tuşa basıyorsunuz 5 6 sn sonra dönüyor vs

2.ekran kartını ve işlemci sıcaklığının değerlerinde anormal birşey varmı msı after burner programı ile bakabilirsiniz

3. driverler güncelmi güncel ise ddu ile silip temiz kurulum yapın

4.nvida denetim masasından oyunu optimize edin

benim fikrim: çift kanal ram kullanmadığından dolayı böyle olduğunu düşünüyorum youtubeda testleri var
bu adma 16gb ram ile bir sıkıntı yaşamamış cift kanal ram almanız hem performans açısından hem darboğaz açısından size katıkısı olur buyrun video
Mesaj otomatik birleştirildi:

gta5 de de bu sorun vardı ama sadece çok arada bi yollar gri oluyodu ve binalar gidip geliyodu ama bu fazla
eski sistemimde aynısı bende vardı evet doğru tahmin 16gb ram yapın sisteminizi düzelcektir 8gb ram artık yetmemeye başladı bu devirde

0rhan03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ihtiamaller:
1. raminiz 8x2 16gb ram yapmayı deneyim 16gb ramle forza 4 oynamak işkence biraz araştırır görürsünüz gecikme oluyor tuşa basıyorsunuz 5 6 sn sonra dönüyor vs

2.ekran kartını ve işlemci sıcaklığının değerlerinde anormal birşey varmı msı after burner programı ile bakabilirsiniz

3. driverler güncelmi güncel ise ddu ile silip temiz kurulum yapın

4.nvida denetim masasından oyunu optimize edin

benim fikrim: çift kanal ram kullanmadığından dolayı böyle olduğunu düşünüyorum youtubeda testleri var
bu adma 16gb ram ile bir sıkıntı yaşamamış cift kanal ram almanız hem performans açısından hem darboğaz açısından size katıkısı olur buyrun video
Mesaj otomatik birleştirildi:

eski sistemimde aynısı bende vardı evet doğru tahmin 16gb ram yapın sisteminizi düzelcektir 8gb ram artık yetmemeye başladı bu devirde
teşekkürler uğraştığınız için:) 8 ram cidden beni de zorluyo çift kanal çok daha iyi biliyorum ama 2 senedir erteliyorum:))
işlemci sıcaklığı iyi ama ekran kartım ayzın çok ısınıyodu bi termal padleri değiştirtmeyi düşünüyorum.

drivers güncel ddu ile silmeyi ilk kez duydum denicem.
yeniden teşekkürler

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
teşekkürler uğraştığınız için:) 8 ram cidden beni de zorluyo çift kanal çok daha iyi biliyorum ama 2 senedir erteliyorum:))
işlemci sıcaklığı iyi ama ekran kartım ayzın çok ısınıyodu bi termal padleri değiştirtmeyi düşünüyorum.

drivers güncel ddu ile silmeyi ilk kez duydum denicem.
yeniden teşekkürler
tamam o zaman sorun çözüldü

0rhan03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar teşekkürler yeniden.
Biraz araştırdım ve sorunun hdd de olabileceğini öğrendim. Zorla da olsa oyunu ssd ye yeniden yükledim. Aynı hızlara çıkıp yeniden denedim ve şimdilik bi sorun yaşamadım.