Yardım forza horizon 4 düşük FPS

Bu konuyu okuyanlar

kerem9999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
lenovo ideapad gamıng 3 bilgisayarım var amd ryzen 7 4800H işlemci,1650 ti 4gb vram,16 gb ram var ama forza horizon 4 en düşük ayarlarda bile ayrıntılı yerlerde fps düşüklüğü (30 fpsin altına düşebiliyor) oluyor,ayrıca yüklenme ekranında bazen fazla süre kalıyor

bu normal midir?
değilse çözüm ne olabilir?

kerem9999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bilgisayarda başlangıçta açılan gereksiz uygulamaları kapatın. Ardından bilgisayarı dinlendirin. (20-25 dakika yeter diye düşünüyorum. Sıcaklıklar düşsün diye.) Daha sonra başka hiç bir program açmadan sadece sıcaklık ölçme programları ve oyunu açın. Oyuna girdikten bir kaç dakika sonra mı düşüyor fps yoksa girmenizden itibaren düşük mü devam ediyor kontrol edin. :)
bilgisayarı kapattım.soğudu açtım sonradan.tüm uyg kapattım neredeyse oyuna girdim giriş ekranından 7 dk falan geçmiş (1 2 dksı yükleme) fps gene düşük
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgisayarı kapattım.soğudu açtım sonradan.tüm uyg kapattım neredeyse oyuna girdim giriş ekranından 7 dk falan geçmiş (1 2 dksı yükleme) fps gene düşük
ayrıca gta 5 de oynuyorum onda da laptop çok ısınıyor ama forzada ayrı bişey oluyor

Dostum doğru okumamışsın yani işlemcisi maksimum 103 derece kaldïrabiliyor.

Dostum virüs ve trojenler buba sebep oluyor olabilir.Bir format atmayı dene.
hocam şimdilik atmayı düşünmüyorum oyunlar sıkıntı olur çünkü teşekkürler

Son düzenleme:

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Dostum doğru okumamışsın yani işlemcisi maksimum 103 derece kaldïrabiliyor.

Dostum virüs ve trojenler buba sebep oluyor olabilir.Bir format atmayı dene.
amd nin kendi sitesinde max 105 yazıyor. Ya benim dediğim gibi max görülmüş sıcaklık ya da sadece yanlış değer girilmiş. Peki gpu nun dereceleri neler ?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592

ayrıca gta 5 de oynuyorum onda da laptop çok ısınıyor ama forzada ayrı bişey oluyor

hocam şimdilik atmayı düşünmüyorum oyunlar sıkıntı olur çünkü teşekkürler
laptopunuzun çok ısındığını düşünüyorum. En son ne zaman tozları temizlendi ?