Foruma Veda

Bu konuyu okuyanlar

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
⠀⠀⠀ ⣼⡿⠋⠁⠀⠀⠀⢀⣈⠙⢿⣷⡄⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⢸⣿⠁⠀⢀⣴⣿⠿⠿⠿⠿⠿⢿⣷⣄⠀
⠀⢀⣀⣠⣾⣿⡇⠀⣾⣿⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠹⣧
⣾⡿⠉⠉⣿⠀⡇⠀⠸⣿⡌⠓⠶⠤⣤⡤⠶⢚⣻⡟
⣿⣧⠖⠒⣿⡄⡇⠀⠀⠙⢿⣷⣶⣶⣶⣶⣶⢿⣿⠀Allah'a emanet
⣿⡇⠀⠀⣿⡇⢰⠀⠀⠀⠀⠈⠉⠉⠉⠁⠀⠀ ⣿⠀
⣿⡇⠀⠀⣿⡇⠈⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⢀⣿⣿⠀
⣿⣷⠀⠀⣿⡇⠀⠘⠦⣄⣀⣀⣀⣀⣀⡤⠊⠀⣿⠀
⢿⣿⣤⣀⣿⡇⠀⠀⠀⢀⣀⣉⡉⠁⣀⡀⠀⣾⡟⠀
⠀⠉⠛⠛⣿⡇⠀⠀⠀⠀⣿⡟⣿⡟⠋⠀⢰⣿⠃⠀
⠀⠀⠀⠀⣿⣧⠀⠀⠀⢀⣿⠃⣿⣇⠀⢀⣸⡯⠀

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
Herkese selam!

Bildiğiniz gibi 23 Nisan 2019 tarihinde başladığım görevimi 3 Nisan 2021 tarihinde bıraktım. Acı ve tatlı dolu dolu 2 yılı hepinizle geçirdim.
Burası sanal bir platform ve ne kadar bir şeyler öğrensek ve vakit öldürsek de gerçekte bir hayat var ve yaşamak için önceliğimiz o hayat oluyor.
İş yerinde aldığım yeni sorumluluklar foruma ayıracağım vakti de çaldı. Bir üyemiz vakit bulamıyorsan yapma(!) demişti, bende uslu emekli süper moderatör olarak "söz dinledim" diyelim.

Daha önce belki görenler olmuştur ben foruma açtığım e-ticaret sitesinin reklamını yapmak için geldim. Dönemin moderatörü Cyb3r_K1ng'in insanlı tarafına gelmiş olacağım ki uzaklaştırma almadım ki bugüne kadar gelebildik :)

Geçmişte çok fazla forumda vakit geçirdiğim ve ilk forum alt yapısını tadanlardan olduğum için platforma yabancılık çekmedim ve üyeliğimden itibaren yavaş yavaş buraya da iyice bağlanmaya başladım. Gel zaman, git zaman dönemin süper moderatörü @Creative Ufuk abi ile tanıştım ve kitap alışverişi yapmaya başladık.

Sanırım 22 Nisanda aklıma ben neden mod olmuyorum sorusu geldi. Cevabı Ufuk abide aldım. Malum dönemin admini Furkan ile görüştü.
Tabi 23 Nisanda bana ilk kapı aralandı. Moderatör adayı olarak göreve başladım. O günlerde forumun işleyiş kısmına adapta olmam konusunda @Görkem Say 'a ayrıca teşekkür etmek isterim.

Bu arada ilk uyarımı 3 Mayısta yapmışım şu an aramızda olmayan davsan isimli üyeye. Görmese bile onu da anmış olayım.

Neler anlatabilirim ki... Çok güzel anılarımız oldu. Ne BilgisayarUzmani, LXler, vectorler, confiler, kaancklar hatta Melihler geldi geçti önümüzden.

Forumdan samimi dostlar edindim derken onlardan biri oldu Usain, şu an tek derdi sınavlar olsa da.

Ekli dosyayı görüntüle 146890

Sırf biraz forumda renk olsun röportaj yaptık ama bir röportaj öyle kolay yapılmıyordu. :)

Ekli dosyayı görüntüle 146894

Neyse :) Ben moderatör adaylığı aldım öyle unutuldum. Aklımda yanlış kalmadıysa 3 ay kadar aday kaldım. @MrtAltg Murat abi dışında direk yönetime başvuru olmaksızın giren tek kişiyim sanırım.

Sonra malum kara olay oldu 2019 sonunda. Foruma saldırı ve günah keçisi Furkan. Onun görevden alınması üzerine "kendi isteği ile" hesabını banlatmasının ardından boş koltuğu Ufuk abi doldurdu. Yerine açılan süper moderatör boşluğunu kesin benimle dolduracaklar derken @Mustafa Deliktaş getirildi. Bu büyük haksızlıktı :p Sonra baktılar ki Mustafa bir ben yapmıyor; sürpriz bir şekilde süper moderatör oldum. Diyorum çünkü benim bile haberim yoktu. Gözümü bir açtım maviyim. Zaten benden sonra bu yetkiye layık görülen kim varsa davet edilmeksizin bir anda yapıldı.

Tiye almış olsam da görevimi beğenmeyen arkadaşlar için bugüne kadar hakkı ile yaptığımı kolayca söyleyebilirim. Ne üyeler geldi; sadece mesaj sayımıza bakarak 5 gündür tek yorum yapmışsın kendine aktifsin diyorsun dedi. Bilmez ki yorum yapmasak bile arkada günde 50nin üstünde rapor çözdük, 50nin üzerinde üye onayladık, size otomatik giden uyarı mesajları ince ince düzenledik, forum kurallarındaki açıkları kapattık, kategorileri düzenledik, forumda yabancı gördüğünüz tonlarca kelimeyi Türkçe yaptık. Ki hala bu bağlamdaki çalışmalar devam ediyor.

Ekli dosyayı görüntüle 146902
Ama ne kadar tatlı dilli olsak bile bazıları hiç değişmedi.

17 Şubat 2020 tarihinde de süper moderatör oldum. O günden sonra bütün kategorilerden sorumlu oluyorsun, bütün üyelerden sorumlu oluyorsun. Ve bu anlattıklarımı, gördüklerinizi belirtmeden geçemeyeceğim *ücretsiz* yapıyoruz.

Bizi burada tutan o yüzden para değil; siz üyelerin samimiyeti, sevgili/ yönetimin o bir arada tutan sıkı bağı.

Velhasılıkelam 2 yılı doldurduğum görevimin bu ay itibari ile sonuna geldim ve o meşhur #Emektar tagını bende aldım.

Başta @Creative olmak üzere abim olarak gördüğüm @MrtAltg @BJKolik @|Ⓢєччαh| ve forum dışında çok önemli noktalarda bana destek olan @Developer Mahmut abiye;

Aramızda olmasa da beraber görev yaptığım @BHA , @utkuversus, @Usain @ThorJ ; hala görevini yapmakta olan @Görkem Say , @The Judge ,@Fakehero ve ismini sayamadığım bir çok kişiye ayrı ayrı teşekkür ederim.

Unuttuklarım varsa affola.

Kendinize iyi bakın. Yönetimi üzmeyin.

Görevim boyunca 4000 mesaj atmış, 1481 üyeye ceza vermiş, 12213 rapora işlem yapmış bir üye.

Artık yeter.
Dora gider.

Belki bir gün röportajın diğer ucunda ben olurum.
reis görüşürüz kendine iyi bak seviliyorsun

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yolun açık olsun sevgili @Dora
Yetkilerinden feragat etmiş olsan da sevenlerinden feragat etmeyeceğini umuyorum.
İşinde ne kadar yoğun olsan da ara bir kahve tadında bizlere uğramayı ihmal etmezsin inşaallah.
Prenses eminim şimdi daha mutlu olacaktır.
Kal sağlıcakla, sevgiyle, muhabbetle...
Allah'a emanet ol.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
İlk başta forumda biraz birbirimize zıt düşsek de sonradan tatlıya bağlandı bence :) Sonuçta insanız ve birbirimize karşı hatamız olabilir fakat tatlı dille, güzellikle olayları yönetebildik... En son kullanıcı adımı değiştirmemde yardımcı oldunuz süper modum.

Kız çocukları babaları için ayrı bir güzellik ve şirinlik timsalidir, şimdi çok mutludur babasıyla doya doya mutlu zamanlara...

Tüm iyilikler ve güzelliklerin için, foruma katkıların için teşekkürler.

Tekrar gelirsen yine zıtlaşırız ha ?? (haber eylersen gardımı alırım) [ŞAKA]

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
İlk başta forumda biraz birbirimize zıt düşsek de sonradan tatlıya bağlandı bence :) Sonuçta insanız ve birbirimize karşı hatamız olabilir fakat tatlı dille, güzellikle olayları yönetebildik... En son kullanıcı adımı değiştirmemde yardımcı oldunuz süper modum.

Kız çocukları babaları için ayrı bir güzellik ve şirinlik timsalidir, şimdi çok mutludur babasıyla doya doya mutlu zamanlara...

Tüm iyilikler ve güzelliklerin için, foruma katkıların için teşekkürler.

Tekrar gelirsen yine zıtlaşırız ha ?? (haber eylersen gardımı alırım) [ŞAKA]
İşte bu! Profesyonel yaşam budur. Ben her zaman seninle tartışırım, önemli olan tartışma bittikten sonra o yüze bakabilmek. Zıt görüşmelerimiz var diye onları savunacağız elbette yeter ki başka kategoride aynı fikirlerimizi destekleyebilelim. Sonuçta düşman değiliz :)

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Uzun zamandır forumda değildim. Bir de baktım ki ne göreyim. Forum'un temel taşları olarak bildiğim üyeler birer birer ayrılmış. İçim garip bir hüzün dolu. Hangi konuya girsem birinin ayrılık konusuyla karşılaşıyorum.

Yıllar önce büyüklerim bizim zamanımızda şöyleydi, bunun eski tadı yok vs. derken gereksiz yere konuştuklarını sanardım. Ancak şimdi anlayabiliyorum neler hissettiklerini. Sdn Forum'un eski tadı olur mu artık? Sanmam.

Ben de neredeyse 2 yıldır aranızdayım her ne kadar son aylarda foruma vakit bulamasam da hep buradaydım. Bundan sonra olur muyum, bir tek Allah bilir.

Hayat ilerliyor dostlar. Hiçbir şey aynı kalmıyor. Bunu öğrendim.

Kendine iyi bak @Dora . Bir gün tekrar karşılaşma dileğiyle.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Yapılacak ilk röportaj buradaki görevimi hesaba katmadan şahsi fikrim olarak söylüyorum seninle yapılması taraftarıyım. Zira bu röportaj ile forumun arka mutfağında işlerin nasıl ilerlediğine dair bilgiler vererek üyeleri aydınlatabileceğimizi düşünüyorum.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yapılacak ilk röportaj buradaki görevimi hesaba katmadan şahsi fikrim olarak söylüyorum seninle yapılması taraftarıyım. Zira bu röportaj ile forumun arka mutfağında işlerin nasıl ilerlediğine dair bilgiler vererek üyeleri aydınlatabileceğimizi düşünüyorum.
Bu fikre kesinlikle katılıyorum.
Röportajlar onun çok yoğun emekleriyle gerçekleştirilebiliyordu. Ama onunla hiç röportaj yapamadık. Şimdi o gidince aynı hassasiyet ve ihtimamla başka biri yapar mı bilemiyorum. Eğer görevli arkadaşlardan böyle bir babayiğit çıkarsa ilk röportajın mutlaka onunla yapılmasını çok isterim.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Tekrardan Görüşürüz İyi Moderatör.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Uzun zamandır forumda değildim. Bir de baktım ki ne göreyim. Forum'un temel taşları olarak bildiğim üyeler birer birer ayrılmış. İçim garip bir hüzün dolu. Hangi konuya girsem birinin ayrılık konusuyla karşılaşıyorum.

Yıllar önce büyüklerim bizim zamanımızda şöyleydi, bunun eski tadı yok vs. derken gereksiz yere konuştuklarını sanardım. Ancak şimdi anlayabiliyorum neler hissettiklerini. Sdn Forum'un eski tadı olur mu artık? Sanmam.

Ben de neredeyse 2 yıldır aranızdayım her ne kadar son aylarda foruma vakit bulamasam da hep buradaydım. Bundan sonra olur muyum, bir tek Allah bilir.

Hayat ilerliyor dostlar. Hiçbir şey aynı kalmıyor. Bunu öğrendim.
Çok doğru yazmışsınız elinize sağlık. Bu arada tekrardan hoşgeldiniz foruma. Uzun zamandır sizi görmüyordum.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Görüşürüz forumun en sevdiğim moderatörü..... @Dora

Son mesajlar