Forum Kurallarını Güncelledik!

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Merhaba arkadaşlar,

Daha düzenli ve güzel forum ortamı yaratabilmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

Forum Kuralları
Madde 28:
Shiftdelete.Net harici Türk teknoloji web sitelerine ait link ve içerik paylaşımı yapılması yasaktır.

Madde 29:
Kişisel YouTube kanallarının linki paylaşımı arasında en az 1 hafta olmak zorundadır.

Beraberinde uyarı puanlarımızı sizi en az ceza ile kurtaracak şekilde düzenledik.
Forum kurallarına uyum sağladığınız taktirde her hangi bir sorun yaşamayacağınızın güvencesini veriyorum.

Aynı zamanda Asistan rütbesine ulaşan her üyenin forum kuralları iyi bir şekilde bildiğini kabul ederek sözlü uyarı olmaksızın uyarı puanı verilmesi kararlaştırılmıştır.

Yanlış forum kategorisine konu açmak= 1 uyarı puanı
Anlamsız ve alakasız ileti göndermek= 1 uyarı puanı
Tamamı kalın harflerle mesaj yazmak= 3 uyarı puanı
Tamamı büyük harflerle mesaj yazmak= 3 uyarı puanı
Daha önce açılmış konuları tekrar açmak= 5 uyarı puanı
Yerli teknoloji sitelerinden link vermek= 10 uyarı puanı
İllegal içerik yayınlamak= 10 uyarı puanı
Huzur bozucu tartışmalar oluşturmak= 10 uyarı puanı
YouTube reklam kuralına uymamak= 15 uyarı puanı
Siyasi propaganda yapmak= 20 uyarı puanı
Özel mesaj yolu ile üyeleri rahatsız etmek= 25 uyarı puanı
Küfür veya hakaret etmek= 25 uyarı puanı
Reklam veya Spam yapmak= 40 uyarı puanı
+18 İçerik yayınlamak (Resim & Video vb.)= 50 uyarı puanı
Multi üyelik kullanmak (İkinci yada daha fazla)= 50 uyarı puanı

12 puan toplayan üyelerimiz 3 gün
25 puan toplayan üyelerimiz 7 gün
35 puan toplayan üyelerimiz 2 hafta
40 puan toplayan üyelerimiz 4 hafta
50 puan toplayan üyelerimiz süresiz uzaklaştırma alacaktır.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Çok güzel olmuş, güzel gelişmeler geçiriyor Forum ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bundan önce aldığımız uyarılar nolcak, hala duracak mi? Yoksa sıfırdan mi...

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
" Siyasi propaganda yapmak= 20 uyarı puanı "

hahahahha siz onlara hiçbir şey yapamazsınız.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Merhaba arkadaşlar,

Daha düzenli ve güzel forum ortamı yaratabilmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

Forum Kuralları
Madde 28:
Shiftdelete.Net harici Türk teknoloji web sitelerine ait link ve içerik paylaşımı yapılması yasaktır.

Madde 29:
Kişisel YouTube kanallarının linki paylaşımı arasında en az 1 hafta olmak zorundadır.

Beraberinde uyarı puanlarımızı sizi en az ceza ile kurtaracak şekilde düzenledik.
Forum kurallarına uyum sağladığınız taktirde her hangi bir sorun yaşamayacağınızın güvencesini veriyorum.

Aynı zamanda Asistan rütbesine ulaşan her üyenin forum kuralları iyi bir şekilde bildiğini kabul ederek sözlü uyarı olmaksızın uyarı puanı verilmesi kararlaştırılmıştır.

Yanlış forum kategorisine konu açmak= 1 uyarı puanı
Anlamsız ve alakasız ileti göndermek= 1 uyarı puanı
Tamamı kalın harflerle mesaj yazmak= 3 uyarı puanı
Tamamı büyük harflerle mesaj yazmak= 3 uyarı puanı
Daha önce açılmış konuları tekrar açmak= 5 uyarı puanı
Yerli teknoloji sitelerinden link vermek= 10 uyarı puanı
İllegal içerik yayınlamak= 10 uyarı puanı
Huzur bozucu tartışmalar oluşturmak= 10 uyarı puanı
YouTube reklam kuralına uymamak= 15 uyarı puanı
Siyasi propaganda yapmak= 20 uyarı puanı
Özel mesaj yolu ile üyeleri rahatsız etmek= 25 uyarı puanı
Küfür veya hakaret etmek= 25 uyarı puanı
Reklam veya Spam yapmak= 40 uyarı puanı
+18 İçerik yayınlamak (Resim & Video vb.)= 50 uyarı puanı
Multi üyelik kullanmak (İkinci yada daha fazla)= 50 uyarı puanı

12 puan toplayan üyelerimiz 3 gün
25 puan toplayan üyelerimiz 7 gün
35 puan toplayan üyelerimiz 2 hafta
40 puan toplayan üyelerimiz 4 hafta
50 puan toplayan üyelerimiz süresiz uzaklaştırma alacaktır.

Shiftdelete.Net harici Türk teknoloji web sitelerine (yerli teknoloji sitesi) ait link ve içerik paylaşımı yapılmasının yasaklanmasını doğru bulmuyorum.

Bu forumda olmayan faydalı bir bilgiye link vermeye müsaade edilmesi gerekir.

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Shiftdelete.Net harici Türk teknoloji web sitelerine (yerli teknoloji sitesi) ait link ve içerik paylaşımı yapılmasının yasaklanmasını doğru bulmuyorum.

Katılıyorum hocam reklam gözüyle bakılmaması gerekir bence, bazen atma ihtiyacı hissediyo insan, sonuçta burada birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Özel Mesajda İllegal Konuşmak Yasak mı?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Madde 28:
olmak zorunda onlarda da var çünkü.
Donanım Haber'de öyle bir kural görmedim mesela. Forumu Donanım Haber'in Topluluk Kuralları (Üyelik Sözleşmesi) linkini verecektim. Onu vermeye bile korktum. ?

O forumda bir arkadaş benim SDN'de açtığım konuya link vermiş mesela. Halen duruyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Donanım Haber'de öyle bir kural görmedim mesela. Forumu Donanım Haber'in Topluluk Kuralları (Üyelik Sözleşmesi) linkini verecektim. Onu vermeye bile korktum. ?

O forumda bir arkadaş benim SDN'de açtığım konuya link vermiş mesela. Halen duruyor.
orada yokum vardım kardeşim yüzünden silindim kural olmalı.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Forum kuralları çok katı oldu düşüncesi ile diğer yerli teknoloji sitelerinde konular açılmasın sonra. :cool:
Katılıyorum.

2013 yılında SDN'de bir konu açtım. 2014 yılında e-posta adresimi paylaşma ihtiyacı hissettim ama sonradan e-posta adresimi silebilmem lazımdı. SDN'de 15dk sonra mesaj silinmiyor/düzenlenmiyor diye e-posta adresimi DH'de açtığım aynı konuya yazıp SDN'den DH'ye link verdim.

Sonra reklam yapmaktan uyarı verdiler. Halbuki reklam yapma amacım falan yoktu. Zaten aynı konuyu hem DH hem SDN'ye açmıştım. Reklam yapsam SDN'ye hiç açmazdım.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Forum kuralları çok katı oldu düşüncesi ile diğer yerli teknoloji sitelerinde konular açılmasın sonra. :cool:
Forum kuralları çok katı değil, daha disiplinli gibi. Gerçek manada katı kural olsaydı aynı bazı sitelerde olduğu gibi virgülü bile yanlış yazsan bir kerede ban yiyorsun, burada daha yumuşak kurallar uygulanıyor ama disiplinli.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Açın bir tane konu. Youtube kanallarını paylaşıyoruz diye millet abansın o zaman.

Junior editörler denen bir bölüm var. Kurallarla bölümler çelişiyor o zaman.
Oraya buraya atamayacak, haftada 1 atacak adam oraya atar. Bu kural orayı kapsıyor mu kapsamıyor mu belirsiz.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
28 -) Shiftdelete.Net harici Türk teknoloji web sitelerine ait link ve içerik paylaşımı yapılması yasaktır.

Bu kuralı getirmemize sebebiyet veren bu forumu ağlama duvarına çevirenler yüzündendir. Lütfen eleştirilerinizi o arkadaşlarımıza yapalım.

Elbette verilebilir link, ancak bunun bir bilgi dışında yapılmasını pek doğru bulmuyoruz. Faydalı bir bilgi olduğunda zaten arkadaşlarımız buna tolerans sağlayacaktır, ancak bunu bilgi dışında yapıldığında kurallar gereği cezasını almak zorunda kalacak.

Kurallarımızı gayet açıklayıcı ve net bir biçimde olması açısından çalışmalar tabii ki devam edecek. Bu forumun kurallarını uydurarak kendi haline bırakacak değiliz. Haftada 7 gün varsa ben 6 gününü (1 gününü aileme) burada harcıyorum arkadaşlar. Elimden geldiğince online olup gidişat hakkında bilgilerimi topluyorum. Onun içindir ki çalışmalar hiç bir zaman bitmez.

28. maddeye gelirsek o maddeyi söylediğim gibi parantez açarak "Gerekli bilgi dahilinde" olarak değişimini sağlarız.

Saygılarmla.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Bu durumum geçerlilik versiyonları var. Mesela Windows için USB kurulum rehberi var veya bir ürün hakkında inceleme, Technopat YT kanalında bu paylaşılmış ve bilgilendirilmiş. O zaman kullanıcının sorununa çözüm bulabilmek için verilebilir tabi. Ancak bu kuralın esas konma sebebi, diğer forumlarda açılan konuları reklam olarak göstermeye çalışmanın önüne geçmektir. Orada açılan normal bir konuyu, burada paylaşmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Çözümü o konuda yoksa tabi.

Bununla birlikte, uyarı puanlarını biraz düşürmüş olsak da, bundan sonra eskiye oranla biraz daha katı şekilde uyarı puanları uygulayacağız.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
işin ironik kısmı engellemediğiniz ve silmediğiniz teknopat karalama başlıkları sayesinde o siteyi öğrenip üye olduğum :D

bilgi ve içerik linklerinden ziyade o tür başlıklara geçit vermemeniz daha iyi olurdu.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
işin ironik kısmı engellemediğiniz ve silmediğiniz teknopat karalama başlıkları sayesinde o siteyi öğrenip üye olduğum :D

bilgi ve içerik linklerinden ziyade o tür başlıklara geçit vermemeniz daha iyi olurdu.
Yukarıda açıkladığım gibi. Bilgi ve içerik linklerine izin veriyoruz. Yeri geldi bende Technopat videosu paylaştım konuya açan arkadaşa yardımcı olması için. Dediğiniz karalama konularına da bir çözüm getireceğiz, onları da tasvip etmiyoruz zaten. Her forumun kendine göre bir kitlesi ve kuralları var sonuçta.