Fortigate ve Uydunet Bağlantısı

fearless12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Merhabalar,

Şirketimizde fortigate 60b ürünü var. Geçtiğimiz günlerde uydunet internet bağşattık fakat uydunet modemi ile fortigate arasındaki bağlantıyı nasıl yapacağım konusunda çok bilgim yok. Uydunet Normal mode da mı çalışacak yoksa bridge mode mı çalışacak ve fortigate tarafında interface i static olarak mı atamalıyım yoksa dhcp olarak mı ?

Bu sorunu yaşamış veya bilgili arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Herkese teşekkürler.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Lütfen alınma ama bu soruları soracak kadar acemi iseniz FOrtigate ile işiniz ne.

bir kere fw cihazlar en iyi bridge mode da daha verimli çalışırlar. irterface i de statik olarak ayarlamanız daha sağlıklı olur. fortigate ayarları sadece bunalrdan ibaret değildir. fortigate ile ilgili netten bir çok kaynak bulabilirsiniz okumanızda fayda var..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba öneriler için teşekkür ederim öncelikle
Acemilik demeyim şuna, aslında , fortigate interface i static yapıp modem dhcp den bir ip verdim route da tanımladım herşey güzel internet çalışıyordu, fakat saatte bir bir kopma sorunu yaşıyoruz.
Önce türksata yüklendik ama yapılan testler vs. hatta sorun yok. O yüzden bir şüpheye düştüm bilmediğimiz farklı bir şey mi var diye.
Şimdi birde fortigate in patclerini yükleyip öyle deneyeceğim.