Formattan sonra ekran boot ekranına girmeden açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Effi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
PC ye format attıktan sonra açılma tuşuna basınca çalışıyor ama siyah ekran geliyor.
PC'yi tekrardan açtığımda del tuşuyla girdiğim boot ekranından "save&exit" kısmından "save changes and reset" dedikten sonra açılıyor, ve her açılışta bunu yapmazsam açılmıyor ne yapabilirim? Ne gibi bir sorun var?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
PC ye format attıktan sonra açılma tuşuna basınca çalışıyor ama siyah ekran geliyor.
PC'yi tekrardan açtığımda del tuşuyla girdiğim boot ekranından "save&exit" kısmından "save changes and reset" dedikten sonra açılıyor, ve her açılışta bunu yapmazsam açılmıyor ne yapabilirim? Ne gibi bir sorun var?
UEFI kurulum mu yaptınız?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Bios içinde first Boot device seçimini işletim sistemini nereye kurdunuz ise onu seçip save yapıp çıkın eğer yine tekrarlarsa durum bios pilini değiştirin. (=

Effi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Bu masa üstü mü? Anakart modeli ne?
Yoksa diz üstü mü? Diz üstü modeli ne?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
İçini açman gerekir o tip bir şey için uğraşmaya değmez bence garanti varsa servisine ver onlar baksın!

Effi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İçini açman gerekir o tip bir şey için uğraşmaya değmez bence garanti varsa servisine ver onlar baksın!
driver sürücülerini güncelledim, sorun giderici falan çalıştırdım sorun düzeldi :) teşekkür ederim