Format sonrasi ses yok

Bu konuyu okuyanlar

Kulla Joe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
win 7 32 bir pcme geçen gün format attım ve format sonrasında bilgisayardan ses çıkmıyor.Tun driverlari kurulu hatta ses driverini kaldırıp manuel olarak tekrar kurdum ,hoparlör taktigimda ses geliyor ama çıkarttığımda Pc de tık ses yok.Yarfimci olabilecek biri varsa çok sevinirim

Son düzenleyen moderatör:

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Jak soketi takılı kalmış olabilir.
Veya ses ayarlarında dahili haporlor secili olmayabilirde.

Bir ihtimalde realtek driverıysa ethernet icin olanı indirmis olabilirsin. Kontrol etmenizde fayda var

Kulla Joe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Jak soketi takılı kalmış olabilir.
Veya ses ayarlarında dahili haporlor secili olmayabilirde.

Bir ihtimalde realtek driverıysa ethernet icin olanı indirmis olabilirsin. Kontrol etmenizde fayda var
Kardeş dedigimi yanlış anladın sanırım.Jak soketi ile ne alaka.Ben diyorum ki ayrı hoparlör taktigimda ses var ama hoparlorsuz pc nin sesi yok.Ayrica driverlar doğru.Intte yazdığında zaten bir sürü kişide bu sorun var format sonrasi ama çözümünü bulamadım.Yarddim etmek istediğin için teşekkür ederim yinede
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistem özelliklerinizi yazar mısınız?
Alakasi olduğunu düşünmüyorum

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Kardeş dedigimi yanlış anladın sanırım.Jak soketi ile ne alaka.Ben diyorum ki ayrı hoparlör taktigimda ses var ama hoparlorsuz pc nin sesi yok.Ayrica driverlar doğru.Intte yazdığında zaten bir sürü kişide bu sorun var format sonrasi ama çözümünü bulamadım.Yarddim etmek istediğin için teşekkür ederim yinede

Nasıl alakası yok? Saçmalamayın lütfen.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560

Rica ederim. Jak soketi içerisinde mekanizma basılı kaldığında ses sürekli kulaklıktan/hoparlörden gelecek olarak algılar. Yalan yanlış bir şey söylemedim yani hocam ihtimaller dahilinde olan bir şeyi yazdım.
Böyle bir durumda cihazı taktığında ses o cihazdan gelir ancak o jak basılı kaldığı sürece dahili hoparlörden ses alamazsın.

Yazılımsal bir şeyse aklıma gelen bir öneri yok.

Kulla Joe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Rica ederim. Jak soketi içerisinde mekanizma basılı kaldığında ses sürekli kulaklıktan/hoparlörden gelecek olarak algılar. Yalan yanlış bir şey söylemedim yani hocam ihtimaller dahilinde olan bir şeyi yazdım.
Böyle bir durumda cihazı taktığında ses o cihazdan gelir ancak o jak basılı kaldığı sürece dahili hoparlörden ses alamazsın.

Yazılımsal bir şeyse aklıma gelen bir öneri yok.
Anladım hocam.Benimki yazılımsal bir olay sanırım zaten internette de bu sorunla karşılaşanlar çok olmuş.Ayni sorun yaşayan varsa nasil çözdü ondan dolayıydı benimkisi.Tekrardan teşekkür ederim ilginiz için:))