Format Atılmıyor

esetsec41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaslar.

Öncelikle sizlere şimdiden teşekkür ederim

Arkadaşlar ben bir kac hafta önce notebooka ubuntu kurdum ama sorunlar çıktı ve kaldırmak istedim ama ubuntuyu kurarken ayrı olan c ve d kısımlarının tamamını bırlestırıp oraya da ubuntu kurdum neden yaptım bilmiyorum ama yani bilgisayarda sadece linux vardı windowsu felan sildim.

Şimdi linuxu kaldırmaya cok çalıştım bi program buldum usbye boot ettim pmagic oyle bişeydi bununla 140 küsürlük hddyi biçimlendirdim fat 32 olarak ama şimdide error veriyor

error: unknown filesystem
grub rescue>

windows da bu hata veriyor linuxta

error:no such partition
grub rescue>

Şimdi format atamıyorum windows ve linux dahil ama bootlu flash ile partiton magic açılıyor oradan tekrar işlem yapıyorum orada dikkatimi çeken

/dev/sda oldu onu değiştiremiyorum yani arkadaslar uzun lafın kısası pcye format atamıyorum

benim bu hddyi komple windowsa göre biçimlendirip hazırlayıp windows kurmam lazım cd girişi yok usb ile yapıyorum hepsini.

böyle bir .iso kalıplı vs ne olursa boot edip hddyi formatlamam lazım nasıl yaparım. :(

Şimdiden herkese Teşekkür ederim Yardımlarınızı Bekliyorum

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dostum hard dıskı ayrı bır bılgısayarak 2. hard disk olarak takıp bicimlendir NTFS dosya sistemi olsun Daha Sonra Bölümleme Yap Disk Bölümünden Oyle birde dene Laptop yeni mi UEFI Kılıdı var mı bunlara gore adım atmalısın

esetsec41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
- - - Mesaj Güncellendi - - -

dostum hard dıskı ayrı bır bılgısayarak 2. hard disk olarak takıp bicimlendir NTFS dosya sistemi olsun Daha Sonra Bölümleme Yap Disk Bölümünden Oyle birde dene Laptop yeni mi UEFI Kılıdı var mı bunlara gore adım atmalısın

kardes hard diski çıkarma işi sakat küçücük notebook daha önce kurcalamadım yazılımsal sorun var ama 1 haftadır urasıyorum normal pc olsa dediğin tamam ama küçücük notebook :(

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hiren boot cd leri iso su mevcut ınterrnette bir hiren boot cd si yapıp hard dısk onarma yaparsan ve o menuden hard dıskı bıcımlendırmeyı denersen bı sonuc olabılır Netbook sanırım kucucuk dedıgıne gore notebook ıle arasında fark var netbook ıse hard dıske ulasmak zor olabılır ama notebook yanı laptop'ise 1 kapak altında dahı hard dısk koyyabılıyorlar.

esetsec41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiren boot cd leri iso su mevcut ınterrnette bir hiren boot cd si yapıp hard dısk onarma yaparsan ve o menuden hard dıskı bıcımlendırmeyı denersen bı sonuc olabılır Netbook sanırım kucucuk dedıgıne gore notebook ıle arasında fark var netbook ıse hard dıske ulasmak zor olabılır ama notebook yanı laptop'ise 1 kapak altında dahı hard dısk koyyabılıyorlar.
arastırıcam bildiririm buradan cok sağol yardımın için yarın bakalım ne olaca :)

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Ya tak windows7 dvd'sini çalıştır hiçbir sorun olmaz, sadece kurarken bilgisayarın diskini sil yeniden oluştur o kadar