Format atılmış diskten veri kurtarma... :'(

yoyobaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar geçenlerde pcye format attım im (windows kurulumuna başlarken seçtirdiği ekrandan sildim
icon_smile_disapprove.gif
) sadece c kaldı o halde kurdum... şu anda dvd okuyucu D: olarak gözüküyor ve eski D: sürücüsünde driverlar varmış kurtarmam gerekiyor
3 gündür driver sorunum var driver araya araya şuna döndüm :
lamer.gif
son çare kurtarma... Not:Lütfen sevdiği programı övenler cevap yazmasın bilenler yazsın...

POMEM

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İşletim sisteminiz nedir bilmiyorum ama Windows 7 'ye göre. Bilgisayarımın üzerine sağı tıklayıp yönet deyin açılan pencereden sol altta Disk Yönetimi var ona tıklayın bir süre bekleyin bilgisayarınızda ki tüm diskler çıkacaktır. Bölümünü sildiğiniz yerde Bölünmemiş olarak gözükmesi lazım oradan tekrar bölüm oluşturma işlemleri var. İsterseniz bir bakın o pencereye

mehmet_497

Asistan
Reaksiyon puanı
0
recuva'yı tavsiye ederim gerçekten işe yarıyor. ekran kartı driverımı kurtarmıştım

DoZy3234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 ise driverlarda pek sorun çıkarmıyor.Galiba Xp kullanıyorsunuz part silindiyse geri gelmez siz en iyisi driver aramak için bir konu açın :)

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar geçenlerde pcye format attım im (windows kurulumuna başlarken seçtirdiği ekrandan sildim
) sadece c kaldı o halde kurdum... şu anda dvd okuyucu D: olarak gözüküyor ve eski D: sürücüsünde driverlar varmış kurtarmam gerekiyor
3 gündür driver sorunum var driver araya araya şuna döndüm :
lamer.gif
son çare kurtarma... Not:Lütfen sevdiği programı övenler cevap yazmasın bilenler yazsın...

Arkadaşım bana bilgisayarın özellikleri hakkında bilgi verir misin. Yardımcı olayım. Driver bulurum sana o kolay.

Eğer film müzik belge vs.. gibi bilgilerini geri almak istiyorsan, mehmet_497 arkadaşımızın dediği gibi "Recuva" işini görür. Hemde klasör yapısında, eskisi gibi tüm verilerini aynı klasörlerin içinde düzenliyor.. Buradan recuvayı indirip kullanabilirsin..

Not: Ayarlar'a girip "Klasör yapısında kurtar.." gibi yazan bir kutucuk var, onu işaretledikten sonra kurtarma işlemine başlarsan, klasörleri olduğu gibi kurtarır.. Tavsiyem ;)

yoyobaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar driver buldum hatta 4-5 tane farklı model buldum ama pc kasıyor :cursing: sanırım bunun eski bir driveri varmış bizde onun dışındaki driver modelleri kasıyormuş...

nvidianın ayarlarından 3d ayarlarından performansı düşüreyim dedim o bölüme girince pc kitleniyor anlamadım gitti :hammer:

Arkadaşlar bizde eski bi driver varmış yenileri bizim pcde kasıyormuş... çok driver denedim 3-4 tane ama olmadı...

karşılaştığım sorunlar :

• (Formatın ilk zamanlarında olmuyordu bu şimdi başladı ve sık tekrar ediyor...)firefox açıyorum 2-3 pencere v.s sonra çok kasarsa ekran kapanıyor monitörün fişini kasadan çekmiş gibi...resetsiz düzelmiyor
  • Sürekli takılıyor... eskiden bol bol işlem yapardım az bişey takılırdı şimdi en ufak şeyde takılıyor ram 256 mı oldu diye korkuyorum:biggrin:
  • mavi ekran hatası veriyor arada... hata:nv4_disp
  • Eskiden oynadığım oyunu açıyorum donuyor kilitleniyor reset haricinde kurtulma yolu yok .... ama starcraft 1 var eski oyun onda sıkıntı yok
  • everestten bakıyorum ordan sorun işlemcide gibi gözüküyor (kullanımda CPU1 CPU2 var bunların kullanımı en ufak birşeyde 80-100 arası geziyor.)sıcaklık 45den aşağıya düşmüyor en ufak şeyde 56 ya max. ise 65e kadar çıkıyor
çözünürlüğü düşürürsem sorunlar azalıyor...bazen bu yüzden VGA modunda başlatıyorum pc açılırken...

Windows xp kullanıyorum hocam.Bilgisayarımın özelliklerini everest ultimateden aldığım raporla şuradan görebilirsiniz http://goo.gl/mrCqy

İstediğiniz başka şeyler varsa onları da everestten ayrıntılı olarak alabilirim...

4 gündür deliye döndüm bi an önce çözülse şu sorun
:bored:
Not:bunları yazarken de 1. maddedeki sorun ortaya çıktı res. attım forumun auto-save özelliği sayesinde kurtardım...

Eklemeler: Nod32 smart securty kurulu pcde

driver genius professional çipsetin 10 driverinin eksik olduğunu söylüyor. ama kuramıyor. kendim indirdim 1 tane (10 tane neyin 10uysa :S ) kurdum o hâlâ 10 diyor

r-studio denedim sadece şu andaki c yi ve şu anda cd sürücüsü olan d yi gösteriyor
s12.gif

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bende harddiski yanlışlıkla biçimlendirmiştim ccleaner'ın recuva proğramı var onu kurdum, derinlemesine tara dedim üstüne herhangi birşey yazılmamış bütün verilerimi kurtadı yaklaşık 25 gb veri kurtarabildim zaten harddisk 35 gb dı. bir dene istersen.

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar driver buldum hatta 4-5 tane farklı model buldum ama pc kasıyor :cursing: sanırım bunun eski bir driveri varmış bizde onun dışındaki driver modelleri kasıyormuş...

nvidianın ayarlarından 3d ayarlarından performansı düşüreyim dedim o bölüme girince pc kitleniyor anlamadım gitti :hammer:

Arkadaşlar bizde eski bi driver varmış yenileri bizim pcde kasıyormuş... çok driver denedim 3-4 tane ama olmadı...

karşılaştığım sorunlar :

• (Formatın ilk zamanlarında olmuyordu bu şimdi başladı ve sık tekrar ediyor...)firefox açıyorum 2-3 pencere v.s sonra çok kasarsa ekran kapanıyor monitörün fişini kasadan çekmiş gibi...resetsiz düzelmiyor
  • Sürekli takılıyor... eskiden bol bol işlem yapardım az bişey takılırdı şimdi en ufak şeyde takılıyor ram 256 mı oldu diye korkuyorum:biggrin:
  • mavi ekran hatası veriyor arada... hata:nv4_disp
  • Eskiden oynadığım oyunu açıyorum donuyor kilitleniyor reset haricinde kurtulma yolu yok .... ama starcraft 1 var eski oyun onda sıkıntı yok
  • everestten bakıyorum ordan sorun işlemcide gibi gözüküyor (kullanımda CPU1 CPU2 var bunların kullanımı en ufak birşeyde 80-100 arası geziyor.)sıcaklık 45den aşağıya düşmüyor en ufak şeyde 56 ya max. ise 65e kadar çıkıyor
çözünürlüğü düşürürsem sorunlar azalıyor...bazen bu yüzden VGA modunda başlatıyorum pc açılırken...

Windows xp kullanıyorum hocam.Bilgisayarımın özelliklerini everest ultimateden aldığım raporla şuradan görebilirsiniz http://goo.gl/mrCqy

İstediğiniz başka şeyler varsa onları da everestten ayrıntılı olarak alabilirim...

4 gündür deliye döndüm bi an önce çözülse şu sorun
:bored:
Not:bunları yazarken de 1. maddedeki sorun ortaya çıktı res. attım forumun auto-save özelliği sayesinde kurtardım...

Eklemeler: Nod32 smart securty kurulu pcde

driver genius professional çipsetin 10 driverinin eksik olduğunu söylüyor. ama kuramıyor. kendim indirdim 1 tane (10 tane neyin 10uysa :S ) kurdum o hâlâ 10 diyor

r-studio denedim sadece şu andaki c yi ve şu anda cd sürücüsü olan d yi gösteriyor
s12.gif

Everest sonuçlarına baktım. Senin pc çok eskiymiş bea :) Üzerinde SD RAM var :D . Ben ilk bilgisayarımı 2002 deyken almıştım SD ram vardı o zamanlar. Neyse senin sorunun "harddiskinde". Sürekli donmalar mavi ekran vermeler senin bilgisayarına göre düşündüğümüzde "harddiskten" kaynaklanıyor. Harddiskini yenilemişsin ama çabuk eskitmişsin.

1.Buradan HDD Regenerator'ü indir.

82315581.png

47984424.png

2.Bilgisayarını yeniden başlattıktan sonra açılırken siyah ekran da cd çalışacak.

hddreg_1.png

Böyle bir ekran da senin harddiskini gösterecek. Herhangi bir tuşa basıp devam et.

540px-Rescue_hard_disk_from_physical_bad_sectors_with_HDD_Regenerator_2011_6.png

Sonra burada da "1. Prescan <show bad zones>" olan "1" e basıp enter diyeceksin.

hddi.jpg

En son bu şekilde bi ekran çıkacak. Senden tek istediğim, o ilerleme çubuğunda B ile yazan yerlerin oluşup oluşmayacağı..

En iyisi şöyle yap; B oluşursa Esc ye basıp taramayı iptal edebilirsin. Burada amaç bad sectorün çıkıp çıkmayacağı..

Not: Tarama işlemi senin 120 Gb lık harddiskin için en az 2-3 saat sürer.. (Bad sectorler varsa 5-10 saat arasında değişebilir)

Sonuçlarını bekliyorum :)

yoyobaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Everest sonuçlarına baktım. Senin pc çok eskiymiş bea :) Üzerinde SD RAM var :D . Ben ilk bilgisayarımı 2002 deyken almıştım SD ram vardı o zamanlar. Neyse senin sorunun "harddiskinde". Sürekli donmalar mavi ekran vermeler senin bilgisayarına göre düşündüğümüzde "harddiskten" kaynaklanıyor. Harddiskini yenilemişsin ama çabuk eskitmişsin.

1.Buradan HDD Regenerator'ü indir.

82315581.png

47984424.png

2.Bilgisayarını yeniden başlattıktan sonra açılırken siyah ekran da cd çalışacak.

hddreg_1.png

Böyle bir ekran da senin harddiskini gösterecek. Herhangi bir tuşa basıp devam et.

540px-Rescue_hard_disk_from_physical_bad_sectors_with_HDD_Regenerator_2011_6.png

Sonra burada da "1. Prescan <show bad zones>" olan "1" e basıp enter diyeceksin.

hddi.jpg

En son bu şekilde bi ekran çıkacak. Senden tek istediğim, o ilerleme çubuğunda B ile yazan yerlerin oluşup oluşmayacağı..

En iyisi şöyle yap; B oluşursa Esc ye basıp taramayı iptal edebilirsin. Burada amaç bad sectorün çıkıp çıkmayacağı..

Not: Tarama işlemi senin 120 Gb lık harddiskin için en az 2-3 saat sürer.. (Bad sectorler varsa 5-10 saat arasında değişebilir)

Sonuçlarını bekliyorum :)

Hocam bir de mausun tekerleğine basılı tutup aşağı çekince kilitleniyor pc...

ama daha önce bu tip sorunlar yoktu anlamadım gitti :huh: formattan önce sadece oyuna giriyordum 5 dk sonra renkler 256 renkler gibi oluyor çapraz falan çizgiler geçiyordu.. sonra tamamen donuyordu daha farklıydı yani umarım düzelir

şu anda deneyemeyeceğim k.bakmayın ama gün içerisinde denerim olursa :drool::lol::mrgreen: deymeyin keyfime

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Eğer şu an yeni bir bilgisayar imkanınız varsa almanızı tavsiye ederim :) . Çok ucuzladı masaüstü pcler. Günlük kullanım için olan pcler işinizi görür :) . Hiç uğraşmayın bununla derim. Çünkü, ekran kartında da sorun olabilir :D o bahsettiğiniz çizgilerden dolayı :D

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Peki :) Şu andan itibaren yaklaşık 15-30dklık işin olacak :) işin bitince sonuçlarını yazarsın :) . Zaten "B" harfi çıkana kadar bekle bi yarım saat. Çıkınca taramayı iptal edebilirsin

yoyobaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15. dk daha 45 dk var ve hâlâ bad sector yok :(:bored:

(başka bilgisayardan yazıyorum)

yoyobaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok bembeyaz devam ediyor... d nedir ?

yoyobaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
off son 10 dk ve ikiside yok :(

---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

Hiçbirşey çıkmadı başka önerisi olan ?

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Harddiskin sağlam demek ki. Bu iyi haber. Kötüsü de bilgisayarının ömrünün sonuna geldiği.. :/

İstersen bi de ramlerin yerini değiştir. Çünkü SD ramler eskiden benim de başıma bela olurdu... Kendi kendini yakan bile oldu..
Everestteki sonuçlara göre, sende 1GB ve 256MB şeklinde 2 tane ram var. 256lığı çıkartıp denesen olur mu ?

onurfurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Recuva Ne işe yarıyor bir anlatım yapabilirmisiniz arkadaslar ? ¿

2369

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
KARDESIM BOSUNA UGRASMISIN KURTAMA ISI SENIN KAC SATINI ALIR BEN BILE TAHMIN EDEMIYOM drıwer pack slutıon var 7 gb cafeden falan ındrı flas bellekle at makınaya drıwer aramana gerek kalmaz otomatık kurar ara bulur sıtır et aramayı taramayı en ıdaalı bu aynısı bendede var format cakıyom ınstall dıyorum eksık olan ne varsa yukluyo bı denemenı tavsıye edıyorum..