Format atarken disk ekranı boş çıkıyor

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Ssd aldım bir tane direkt laptopa takıp format atmayı deniyorm fakat ssd takılı olunca disk ekranı boş çıkıyor ne yapmalıyım ?
Normalde üstündeki hdd ile aşağıdaki gibi görünüyor ama ssd de boş
34evqmt.jpg

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarı kapat tamamen fişini filan çek. SSD yi bağla sonra bilgisayarı aç. Diski yine görmezse diğer arkadaşların dediği gibi format attıktan sonra SSD bağla.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
ya iyide benim derdim sistemi ssdye takıp hızından faydalanmak dediğiniz gibi yapsam sistem gene hdd'de kalcak bi işimize yaramaz :S

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya iyide benim derdim sistemi ssdye takıp hızından faydalanmak dediğiniz gibi yapsam sistem gene hdd'de kalcak bi işimize yaramaz :S
Dostum,HDD'en Yerel Disk C ve D değil mi bilgilerini dosyalarını D'ye at sonra geç format yerine...
Yerel Disk C'yi formatla,Windows'u SSD'ye yükle. Dosyaların ve bilgilerin D'de güvende olacaktır.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Dostum,HDD'en Yerel Disk C ve D değil mi bilgilerini dosyalarını D'ye at sonra geç format yerine...
Yerel Disk C'yi formatla,Windows'u SSD'ye yükle. Dosyaların ve bilgilerin D'de güvende olacaktır.

bu yukardaki resim varya bnm hdd ama ssdyi takınca orası boş o resmi bi sorun yok normalde diye oraya koydum

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
önceden xp ye sata driver gömüyorduk w7 de böyle bir olay var mı bilmiyorum ama arkadaşın dediği gibi bios kaynaklıda olabilir.

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu yukardaki resim varya bnm hdd ama ssdyi takınca orası boş o resmi bi sorun yok normalde diye oraya koydum
HDD'yi çıkarıpta mi SSD'iyi mi takıyorsun ?
Eğer SSD'yi sadece takıyorsan o 3 bölüm gözükmez.
Ekle'den ekleyeceksin onlari...