Flutter Deneme App- Can sıkıntısı - Fikir Alışverişi

Bu konuyu okuyanlar

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Merhaba arkadaşlar can sıkıntısından dart dilini öğrendim ve flutter de uygulama deniyim dedim malum xamarin e göre daha performanslı ve kolay tasarım olarak artı dart dilide zaten .Net dillerine yakın hatta c# ye çok benzer. O yüzden pek zorlanmadım. Deneme App yapayım derken aklıma schedule yapmak geldi sizce bir schedule programında "şunu eksik yapıyorlar bunu eklersen güze olur" diyebileceğiniz bir özellik varmı? elim değmişken belki komple bir uygulama çıkarırım zaten iOS / Android aynı anda çıktı aldığından 2 platformada yazılmış oluyor ( benim gibi .Net developer olan xamarinciler bilir ne kast ettiğimi ). Aslında amacım birbirlerini eklemiş kullanıcıların birbirlerinin schedule larını görüp ona göre meet up yapabilmeleri.

Not: Bu arada taşlamadan beni belirtim örnek bir öylesine denemeler yapıyorum can sıkıntısından arada işlerimin durgunlaştığı zamanlarda...

Ve resimlere eklemediğim takvim sayfası var ordan güne vesaate basılıp schedule time set yapılıyor.

Ingilizce olmasına takılacaklara şimdiden söyleyeyim ben böyle yazıyorum genelde yazdıklarımı.

Deneme Resimleri :

Merhaba arkadaşlar can sıkıntısından dart dilini öğrendim ve flutter de uygulama deniyim dedim malum xamarin e göre daha performanslı ve kolay tasarım olarak artı dart dilide zaten .Net dillerine yakın hatta c# ye çok benzer. O yüzden pek zorlanmadım. Deneme App yapayım derken aklıma schedule yapmak geldi sizce bir schedule programında "şunu eksik yapıyorlar bunu eklersen güze olur" diyebileceğiniz bir özellik varmı? elim değmişken belki komple bir uygulama çıkarırım zaten iOS / Android aynı anda çıktı aldığından 2 platformada yazılmış oluyor ( benim gibi .Net developer olan xamarinciler bilir ne kast ettiğimi ). Aslında amacım birbirlerini eklemiş kullanıcıların birbirlerinin schedule larını görüp ona göre meet up yapabilmeleri.

Not: Bu arada taşlamadan beni belirtim örnek bir öylesine denemeler yapıyorum can sıkıntısından arada işlerimin durgunlaştığı zamanlarda...

Ve resimlere eklemediğim takvim sayfası var ordan güne vesaate basılıp schedule time set yapılıyor.

Ingilizce olmasına takılacaklara şimdiden söyleyeyim ben böyle yazıyorum genelde yazdıklarımı.

Deneme Resimleri :

lQJkXE.png
r0Wg41.png
qA640V.png
VQolWR.png
dLQnAZ.png
vakgWD.png

Son düzenleme:

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Şuanki hali :

GELİŞTİRİLMİŞ HALİ] Cansıkıntısından başladığım ( ayrıca dart fluttere başlayalı 1 ay oldu ) projeyi sqlite db si ile bu hale getirdim. Şimdi yapmaya çalıştığım sey ise event kısmında tarihe göre listeleme o tarihe görede kayıtlara gitme . Aslında event listeleme ve ayrıca event tarih listeleme yaptım o şimdi sadece tarihe göre olan eventleri gitmeyi yapacam . Beğenirsiniz inş tasarım biraz eskilerde kaldı ama önceliğim işlevsellik :)

Tabi kayıt ol giriş yap kategori - Task - Event - Profile setting için crud işlemleri çalışıyor.

Yakında da uzak db ye bağlı ( ya webservis yada firebase kullanarak ) bir workflow projesi düşünüyorum. Ne dersiniz ?
Uygulama kısa video linki : https://files.fm/f/dwgf36az
Bu arada Uygulama nasıl görünüyor ?

Son düzenleme:

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Bence ui tasarımı gayet iyi gözüküyor. Renk seçimini etc. çok iyi yapmışsınız.
İleride uygulamayı yayınlamayı düşünüyor musunuz ?

Son düzenleme:

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Teşekkürler ama yinede görüntü değişebilir.

bakalım bitince codecanyon a atacam kabul ederlerse etmezlerse kaynak kodlu satarım büyük ihtimal yada GitHub projelerim arasında yer alır böylelikle herkes ücretsiz yararlanır :)

Son düzenleme:

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Bu konuyu gördükten sonra nedense flutter dart öğrenesim geldi.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Tavsiye ederim. Özellikle bir dili biliyorsan rahat öğrenirsin tabi pes etmeyen birisi isen. Öyle oluyor 2 ssaniyelik iş için 18 saat saat araştırmak ve denemek zorunda kaldığım şeyler oluyor yeni öğrendiğim ve halen öğrenmeye çalıştığım için.

Ama xamarin mi flutter mı dersen bende flutter sonuçta ne kadar .Net developer olsam da xamarinin tasarım tarafı benim gibi xaml tasarım bilmeyenler için zaman kaybı.

İşin komik tarafı veritabanı açısından önce firebase gidiyordum sonra dedim hiç sqlite kullanmamıştım bu sefer onuda öğreneyim dedim ama zaten diğer eblerden farkı yokmuş :)

Bakalım bu bitince workflow lu versiyonunu firebase yada webservis li bir proje olarak yapacağım.

Yani lafın kısası tavsiye ederim.

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Çok ileri seviye olmasa da birkaç dil biliyorum yada uğraşmışlığım var diyeyim.
En kısa zamanda öğrenmeye başlayacağım.

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Yaklaşık 1.5 yıldır flutter ile kurumlara yönelik özel uygulamalar geliştiriyorum. geçmişim swift ile IOS uygulama proğramlama. iyiki flutter diyorum. mobilde hangi dili öğrenmeliyim diye düşünmeden Flutter a başlayın derim. buraya birde faydalı link bırakayım

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Merhaba arkadaşlar uzun süre yoktum lakin bu uygulamayı açık kaynak paylaşmayı unutmuşum buyrun. Uzun süre geçmiş üstünden kusura bakmayın eksik kısım kalmışsada siz tamamlarsınız... :)
Task ve Event seçenekleri mevcut...

Son mesajlar