Flash USB'ler

Bu konuyu okuyanlar

aefendy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Flash usb'ler hakkında pek bilgim yok. Bir kaç sorum olacak bilen arkadaşlara.

-Flash USB lerde "Donanımı güvenli kaldır" işlemini uygulamadan usb yi makineden çıkarırsak bu usb ilk seferde bozuluyormu? :-[ (başıma geldi o yüzden)
-Genelde sorun çıkarmayan markalar?

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
sana denk gelmiştir o. Hiç bir şey olmaz.

Kingston öneririm.

aefendy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vallahi 2 sefer üstüste başıma gelince ister istemez aklıma bu geldi. Bir keresinde 2 gb kingston gitti aynı şekil. Geçen gün ise 8 Gb Toshiba.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
int. kafelerde vs. kasanın önündeki usb girişlerine belleğini takma. Bazen yanlış bağlayabiliyorlar ve bellek yanıyor. Kasanın arkası en güvenlisi ;)

aefendy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet sonuncusu öyle oldu. Cafeye gitmiştim bi kaç film kopyaladım. Usb ön tarafta takılıydı.Fakat işlem bittikten sonra donanımı güvenle kaldır dediğimde admin kısıtlaması mesajı verdi.Benim aklıma ilk gelen oydu.Ondan yandı falan gibi.Ama dediğini nette de okudum.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bildiğim kadarıyla donanımı güvenle kaldır demenin gereği yok ama 1 durum hariç:
Flash belleklerin dosya sistemi FAT16 ya normalde onu NTFS yapınca donanımı güvenle kaldır demek
şart oluyormuş yoksa nanay ;D

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14

Toshiba sonrada Kingston öneriyorum. ;)

Undersel 2003

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bende adata vista ready boots ayarlı 4 gb bellek aldım cok memnunum ram olarakta vıstada kullanabılmekteyım fıyat ve kalıtelıdır bu arada herzaman one takıyorum bellegımı hıc bır sorun yasamadım dananımı guvenle kaldır mutlaka yapılmalı kısa vadede bozmak ıstıyorsanız cart dıye cıkarın... ;D ;D

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Acith dedi ki:
aefendy
Ilk sorun için: Bir usb'den disk takıldığında(bu mp3 çalar, flash disk gibi şeyler olabilir.) onu bilgisayar bir disk olarak bakar. Tıpku senin diğer disklerin gibi(Yerel Disk C,D gibi). O yüzden sen bir bellek takıyorsan bilgisayara onu aynı bir hard disk gibi düşün. Çünkü bilgisayarda öyle düşünüyor. Eğer donanımı güvenle kaldır simgesinden sen onu kaldırmazsan aynı şuna benziyor. Başlat / Bilgisayarı kapat'dan kapatmak yerine bilgisayarın fişini çekmeye benziyor. Çünkü hiçbirimiz bilemeyiz o anda flash disk okunuyor mu yada bilgi alıp gönderiyormu. Aynı modemler gibi arada kontrol ediyor bazı aygıtlar. Çıkarılabilinir aygıtı her zaman o şekilde çıkarmak en güvenlisidir. Sorun olacak diye bir şey söyleyemem çünkü tamamen şansa kalıyor. Ben her zaman o simgeyi kullanıyorum. Dediğim gibi o anda en ufak veri gönderip alırsa bile sorun olabilir. Sizin göndermenize gerek yok windows ile disk kendi arasında protokoller yüzünden bu işlemi yapıyor. SATA HDD'lar için de çalışırken çıkıyor diyorlardı. Ben hiç denemedim. Denemeyi de düşünmüyorum. Bilgisayar çalışırken usb hariç hiçbirşey takıp çıkarmayın. Hangi aygıtları o simgeden takıp çıkaracağınıza gelirsek. Eğer usb'den bağladığınız aygıt'a bilgisayardan herhangibir bilgi girişi yapılabiliniyor yada herhangibir bilgi alınabiliyor ise o simgeyi kullanın. Buradan anlayabilirsiniz ne zaman Donanımı Güvenle Kaldır simgesini kullanacağınızı.
Sorun çıkarmayan marka dersen ne desem yalan olur. Çünkü bir marka iyi mallar çıkarırken bir serisi o kadar kötü oluyor ki o serideki bütün mallar bozuk çıkıyor. Bunu internetten araştırabilirsin. Ama bunu bunu al diyemem. Sevdiğim markalar kingston "sandisk" gibi markalar. Başka aklıma gelmedi. Ama sadece seviyorum bu markaları. Kişisel bir sempati.

Kardeşim tebrik ederim gayet başarılı bir yazı olmuş. ;)

aefendy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Konu USB den açılmışken 1-2 soru ile devam etmek isterim.Nette bir kaç yerde okuduğumu hatırlıyorum USB'ye linux gibi işletim sistemlerini kurma olayı ve browser firefox. Bu konuda denemiş ve tecrübesi olan arkadaşlar varmı? Ne kadar kullanışlı mesela ubuntu yu usb ye atarsam?

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Firmware update ne oluyor?

Ubuntu 3 DVD değil ki 1CD=697Mb ???

aefendy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar anlaşılır bilgiler için çok teşekkür ederim 8)