Flash Disk'i NTFS Olarak Bicimlendirme Bir türlü Olmadı Her Şeyi Denedim Yardım

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Heheh :) İyi bakalım almışken 8 Gb den aşağı alma derim :) . Hatta 16 Gb şu an en ideali :p

İyi forumlar :D

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Heheh :) İyi bakalım almışken 8 Gb den aşağı alma derim :) . Hatta 16 Gb şu an en ideali :p

İyi forumlar :D
öyle ama sadece format atmak ıcın kullancam onun ıcınde boşa alınmaz kı o akdar yuksek :)
Windows 7 de de NTFS Olarak bicimlendirilmedi

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Hatırladığım kadarı ile bi zamanlar bende böyle bir sorun yaşamıştım şöyleydi galiba Flash bellek sürücü harfine sağ tıkla biçimlendire bas ve Ayırma birimi boyutunu Varsayılan yap olur :)

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
öyle ama sadece format atmak ıcın kullancam onun ıcınde boşa alınmaz kı o akdar yuksek :)
Windows 7 de de NTFS Olarak bicimlendirilmedi

Kardeşim flashtan değil de, harici diskin veya pcnde Yerel Disk (D) varsa, onun üzerinden de atabilirsin. Ve çok basit... İstersen anlatabilirim..

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim flashtan değil de, harici diskin veya pcnde Yerel Disk (D) varsa, onun üzerinden de atabilirsin. Ve çok basit... İstersen anlatabilirim..
anlatırsan sevinirim
XP Cd si takıp bicimlendirme ekranındada flash ı bıcımlendırdım sonuc aynı Program ile yapıyorm NTFS olarka B ıkere Acılıyor sonra bıdaha flashı acmak ıstedıgımde bıcımlendır uyarısı gelıyor

---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

Hatırladığım kadarı ile bi zamanlar bende böyle bir sorun yaşamıştım şöyleydi galiba Flash bellek sürücü harfine sağ tıkla biçimlendire bas ve Ayırma birimi boyutunu Varsayılan yap olur :)
denedim olmadı :/

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Arkadaşım sana tavsiyem, pc ne xp cd si takıp format atmaya çalış sonrasında tabiki usb de takılı dursun, ve flash diskini orada biçimlendir. hatta atıyorum 4 gb gözümkesi gerekirken 2 gb gözüküyorsa da aynı çözüm geçerlidir.. hiç uğraşmadan zahmetsizce... tarafımca denenmiştir.

---------- Post added at 15:30 ---------- Previous post was at 15:22 ----------

anlatırsan sevinirim
XP Cd si takıp bicimlendirme ekranındada flash ı bıcımlendırdım sonuc aynı Program ile yapıyorm NTFS olarka B ıkere Acılıyor sonra bıdaha flashı acmak ıstedıgımde bıcımlendır uyarısı gelıyor

---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

denedim olmadı :/

Sonuç Aynı diyorsunda arkadaşım o zaman farklı bir durum söz konusudur... baska usb alanına tak yada başka pc de dene bakalım .

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım sana tavsiyem, pc ne xp cd si takıp format atmaya çalış sonrasında tabiki usb de takılı dursun, ve flash diskini orada biçimlendir. hatta atıyorum 4 gb gözümkesi gerekirken 2 gb gözüküyorsa da aynı çözüm geçerlidir.. hiç uğraşmadan zahmetsizce... tarafımca denenmiştir.

---------- Post added at 15:30 ---------- Previous post was at 15:22 ----------

Sonuç Aynı diyorsunda arkadaşım o zaman farklı bir durum söz konusudur... baska usb alanına tak yada başka pc de dene bakalım .

başka pc ve işletim sisteminde denedim sonuç yine hüsran. Anlaşılan alıcam bi tane usb

---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:45 ----------

Birde bunu denesene. Baktın yine olmuyor yeni bir tane satın al ve huzura er.
http://download.cnet.com/CompuApps-SwissKnife-V3/3000-2248_4-10070864.html

teşekkürler denicem olmazsa dediğim gibi yeni flash alcam

---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:45 ----------

buyrun dediğiniz yöntemler ve sonuçları :(

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Sen programla felan uğraşma ... dediğimi bir yap bakim,

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
ALLAH ALLAH aynı sonuç olmaması lazım arkadaş.. bir yerde bir yanlışlık var.. çünkü ben o şekilde kurtardım kaç defa...

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ALLAH ALLAH aynı sonuç olmaması lazım arkadaş.. bir yerde bir yanlışlık var.. çünkü ben o şekilde kurtardım kaç defa...
orjinal stabil xp sp3 proffesional cd sini taktım. kur bölümüne geldim disk biçimlendirmeden flash disk'e gelip biçimlendir dedim dosya sistemini NTFS olarak Biçimlendir'i seçip enter ledim biçimlendirme işlemi tamamlandı pc yeniden başlattım flash diski çıkarmadan pc açıldı sonuç aynı :/ flash diski açmak ıcın tıkladıgında bıcımlendrme uyarısı verıyor

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Usb aygıtının üzerine ters tıkla özellikler de donanım sekmesine gel, usb aygıtını seç, özellikler düğmesine tıkla, ilkeler sekmesine gel, Performans için en iyi duruma getir de. Sonrasında ters tıklayıp biçimlendir dediğinde ntfs i göreceksin. Orada ayırma birim boyutu en fazla 4k büyük dosyalarda performans için disk yönetiminden 64k seçebilirsin.

Windows 7'yimi usb ye kuracaksın anlamadım. Ama usb'den windows 7 kurmak istiyorsan "Windows 7 USB/DVD Download Tool"'u kullanmanı şiddetle tavsiye ederim. Herşeyi kendisi hallediyor.

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Usb aygıtının üzerine ters tıkla özellikler de donanım sekmesine gel, usb aygıtını seç, özellikler düğmesine tıkla, ilkeler sekmesine gel, Performans için en iyi duruma getir de. Sonrasında ters tıklayıp biçimlendir dediğinde ntfs i göreceksin. Orada ayırma birim boyutu en fazla 4k büyük dosyalarda performans için disk yönetiminden 64k seçebilirsin.

Windows 7'yimi usb ye kuracaksın anlamadım. Ama usb'den windows 7 kurmak istiyorsan "Windows 7 USB/DVD Download Tool"'u kullanmanı şiddetle tavsiye ederim. Herşeyi kendisi hallediyor.

dediklerini yaptım hemde defalarca başka pc de ve başka işletim sistemindede denedim sonuc aynı olmuyor :/ flashtan wın 7 kurucam ama ntfs olarak bıcımlendıremedıgım ıcın verdıgın programla ıslem yapamyrm

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Verdiğim programda senin hiçbir şey yapmana gerek yok. Sadece iso dosyasını seçeceksin sonra usb yi seçeceksin gerisini kendisi halledecek. Vista/Windows 7 işletim sistemlerinde administrator olarak çalıştırmayı unutma.

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Verdiğim programda senin hiçbir şey yapmana gerek yok. Sadece iso dosyasını seçeceksin sonra usb yi seçeceksin gerisini kendisi halledecek. Vista/Windows 7 işletim sistemlerinde administrator olarak çalıştırmayı unutma.
sorunda orda secıp beging mi ne yazıyordu ona tıklayınca hata verıyor flash yuzunden

Ramazan Dogmus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaptım Fat Olarak bicimlendirdim her yerden her şekilde her programla denedim fat32 olmuyor hiç bi şekilde sadece fat olarak bicimlendirebiliyorum .
Canımı cok sıktı bu konu ya Ne yaptıysam olmadı
exfat olarak biçimlendir ancak disk yönetiminden özellikler den exfatı sec tamamde biçimlendir koygelsin Çorlu Bilgisayar