Flash Diske Atılan Dosyanın İçinin Durduk Yere Boşalması

ullo02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar. Yaklaşık bir ay önce hp 512 gb v285w flash diskini aldım (almaz olaydım) ve bi hayrını görmedim. Başta sorunu fark etmedim ve garanti belgesini de kaybettim. Sorunum şu: Flash diskin içine attığım dosyanın içindeki bilgiler kayboluyor. Mesela mp3 klasörünü içindeki mp3'lerle flash diske atıyorum flash'ı bir kez çıkartıp geri taktığım zaman klasör duruyor fakat içi bomboş. Ayrıca Klasörsüz attığım video vs de geri açamıyorum. Sorun ne kaynaklı olabilir? Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Diskte üretim hatası olabilir keşke atmasaydın garanti belgesini falan. Küçük ihtimalde olsa bloklar okunamaz durumda olabiliyor sen bir bad sector taraması yaptır HD Tune Pro ile. Zararlı yazılımda olabilir flashın içinde sağlam bir antivirus yazılımı ile tarat. Aynı işlemi başka bilgisayarda dene bakayım sorun devam edecek mi

ullo02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dediklerinizi yaptım, farklı bilgisayarda da denedim sonuç yine aynı. HD Tune Pro da bir sorun görünmedi. Başka ne kaynaklı olabilir ki?

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle merhabalar. Yaklaşık bir ay önce hp 512 gb v285w flash diskini aldım (almaz olaydım) ve bi hayrını görmedim. Başta sorunu fark etmedim ve garanti belgesini de kaybettim. Sorunum şu: Flash diskin içine attığım dosyanın içindeki bilgiler kayboluyor. Mesela mp3 klasörünü içindeki mp3'lerle flash diske atıyorum flash'ı bir kez çıkartıp geri taktığım zaman klasör duruyor fakat içi bomboş. Ayrıca Klasörsüz attığım video vs de geri açamıyorum. Sorun ne kaynaklı olabilir? Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Acaba cinden felanmi aldin. Yoksa resmi kurulustan aldin.. Cunku cin mallari yuksek kapasiteli diye satiyorlar ama hileli cikiyormus..

ullo02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acaba cinden felanmi aldin. Yoksa resmi kurulustan aldin.. Cunku cin mallari yuksek kapasiteli diye satiyorlar ama hileli cikiyormus..

dediğinize baktım ilk başta 4gb'lık dosya attım flashı çıkarıp taktım bozulma olmadı, daha sonra 8gb bilgi attım flashı çıkarıp taktım yine sorun olmadı sonra 16gb bilgi attım flashı çıkartıp takınca bozulma olduğunu gördüm. Ürünü sahibinden'den almıştım, anlaşılan satıcı beni fena kazıklamış.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Aldığın yere geri vermekten başka çaren yok

satıcıya ulaşmaya çalıştım fakat sitede profiline ulaşamadım. ilk defa internet alışverişinde kazıklandım :cursing:

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
dediğinize baktım ilk başta 4gb'lık dosya attım flashı çıkarıp taktım bozulma olmadı, daha sonra 8gb bilgi attım flashı çıkarıp taktım yine sorun olmadı sonra 16gb bilgi attım flashı çıkartıp takınca bozulma olduğunu gördüm. Ürünü sahibinden'den almıştım, anlaşılan satıcı beni fena kazıklamış.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

satıcıya ulaşmaya çalıştım fakat sitede profiline ulaşamadım. ilk defa internet alışverişinde kazıklandım :cursing:

Anlaşıldı 512 GB görünümlü çin hilesi. Geçmiş olsun kaça almıştın bari bende orijinal sandım

Reaksiyon puanı
16,118
http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-512-gb-usb-bellek-135832188
bu o?
pYZZvn.png
135832188_tn70_0.jpg

EkrenGoruntusu-58.png

16gb usb için kazık olmuş.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Sende koy şimdi aynı şekilde :p

Reaksiyon puanı
16,118
sonra savcının biri nitelikli dolandırıcılık davası açsın...

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
sonra savcının biri nitelikli dolandırıcılık davası açsın...

Bence hiçbişey olmaz usta. Çünkü böyle şeyler daha önce yaşandı ve hiçbişeyin olduğu yok. Bide bu tür sitelerde alışveriş güvensiz. Alıcı kişi site görevlilerine " tamam paramı malı bana satan kişiye gönderin " yada " bu mal istediğim gibi değil paramı geri istiyorum malıda gönderiyorum " demediği sürece güvenli alışveriş yok arkadaş

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Gittigidiyor bu konuda iyi aldiginiz mal bekleginiz gibi degilse satisi onaylamiyorsunuz..

ullo02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben satıcıya ulaşmayı deniyorum şu anda ama adam satıp uçmuş heralde siteyle iletişime geçtim bakalım sonuç alabilecek miyim. Evet gittigidiyor bu konularda çok daha iyi.

Reaksiyon puanı
16,118
Bence hiçbişey olmaz usta. Çünkü böyle şeyler daha önce yaşandı ve hiçbişeyin olduğu yok. Bide bu tür sitelerde alışveriş güvensiz. Alıcı kişi site görevlilerine " tamam paramı malı bana satan kişiye gönderin " yada " bu mal istediğim gibi değil paramı geri istiyorum malıda gönderiyorum " demediği sürece güvenli alışveriş yok arkadaş

öonaylamama şansın var gitti gidiyorda önlem var geri göndermen gerek.