Flash Disk Gözükmüyor.

Bu konuyu okuyanlar

pcavcisi1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Selam. Yeni kayıt oldum yanlış yere konu açmış olabilirim özür dilerim. Flash diskim PC'de gözükmüyor. Disk yönetiminde var resim aşağıdadır. Cmd diskpart clean yapmaya çalıştım ama hata veriyor. İçindekiler de önemli kurtarmam lazım ama kurtarılmazsa sorun değil. Önceliğim flash disk'in yaşaması. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• wqe2.PNG
    wqe2.PNG
    151.9 KB · Görüntüleme: 123
  • wqe3.PNG
    wqe3.PNG
    39.2 KB · Görüntüleme: 94
  • Disk 1.PNG
    Disk 1.PNG
    41.6 KB · Görüntüleme: 99

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Flash diskin; kenarında, içinde, dışında, üstünde herhangi bir tuş veya kaydırabilir düğmeler var mıdır?

pcavcisi1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Flash diskin; kenarında, içinde, dışında, üstünde herhangi bir tuş veya kaydırabilir düğmeler var mıdır?
GoSmart 32 GB Flash Bellek USB Type-c girişi var sanırım yani telefona takılıyor.

Ekli dosyalar

• eee.PNG
    eee.PNG
    36.1 KB · Görüntüleme: 107

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Telefonda görüyor mu? Görüyorsa oradan bir biçimlendir.

pcavcisi1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
O zaman Minitool partiton adlı programı indirip, oradan bir bakar mısın durumuna?
Yüksek ihtimalle o hocam sadece C D diskim var bide ayrılmamış alan var diğer okla gösterdiğim benim flaşımdır yüksek ihtimalle eminim denebilir. 101 mb ayrılmamış alan yukarıda disk yönetimi resmimde de var.

Ekli dosyalar

• ok.PNG
    ok.PNG
    177.7 KB · Görüntüleme: 111
  • eeee.PNG
    eeee.PNG
    192.5 KB · Görüntüleme: 103

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Yüksek ihtimalle o hocam sadece C D diskim var bide ayrılmamış alan var diğer okla gösterdiğim benim flaşımdır yüksek ihtimalle eminim denebilir.
Orada tüm her şey, tek bir diskin bölümleri. Maalesef bozuk yada bir şeyi özelliğini etkinleştiremediğin bir USB bellek almışın :/.

pcavcisi1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Orada tüm her şey, tek bir diskin bölümleri. Maalesef bozuk yada bir şeyi özelliğini etkinleştiremediğin bir USB bellek almışın :/.
Hocam kaç aydır kullanıyoruz daha yeni oldu biçimlenemez mi ya da en azından verileri kurtaramaz mıyız?

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Hocam kaç aydır kullanıyoruz daha yeni oldu biçimlenemez mi ya da en azından verileri kurtaramaz mıyız?
Ben de yeni aldın sandım :). En son yaptığın bir işlem bozmuş olabilir. Yada içini aç belki bir aksamı falan kırılmıştır.

pcavcisi1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben de yeni aldın sandım :). En son yaptığın bir işlem bozmuş olabilir. Yada içini aç belki bir aksamı falan kırılmıştır.
Hocam içini açarsam daha çok bozabilirim bir kablosunu kırabilirim korkuyorum :D verileri kurtaramaz mıyım bilgisayar üzerinden flaş çok önemli değil.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Hocam içini açarsam daha çok bozabilirim bir kablosunu kırabilirim korkuyorum :D verileri kurtaramaz mıyım bilgisayar üzerinden flaş çok önemli değil.
Veri kıymetlidir :D.
Lakin benim ilmim buraya kadar :(.

pcavcisi1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bilgisayar görüyor ama medya yok diyor.
Belleğe bağlı bir aksam kopmuş olabilir. Belki de Flash diskin, USB girişinde bir sorun vardır.
Dediğiniz gibi olabilir hocam. Ben biraz daha araştırayım verileri kurtarsam yeterli. Hayırlı ramazanlar :)