Fiyat Segmentlerine Göre Telefon Önerileri

Konuyu faydalı buluyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    94

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Realme 6 Pro 3499 TL'ye bulunabiliyor şuan. Fikrimce 3000-3500 TL arasındaki herhangi bir telefonu çıkartıp Realme 6 Pro ekleyebilirsiniz. 3500-4000 TL arasına da Oppo Reno 4 konulabilir :)
Fiyatlara son zamanda pek bakmadım. Bu hafta içinde genele bir bakıp ona göre düzenlerim. Reno 4 aklımda ona bakacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Listeden Redmi Note 8 yerine Redmi Note 9'un çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Hiç önerilmeyen, daha yeni olmasına rağmen daha başarısız bir cihaz Redmi Note 9 ?
Haklısınız aslında tekrardan bir inceleme yapacağım.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Güncelleme
  • Cihazların kamera ve video örnekleri eklendi.
  • Cihazların hoparlör türleri ve hoparlör testleri eklendi.
  • Nova 5T kaldırılıp yerine S10+ eklendi.
Bu sayede konuya bakanlar telefonlar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacak.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Elinize sağlık. Kaç gündür Note 8 Pro incelemesi için düşünüyordum. "Video nasıl çekeceğim bu havada?" diye. Yarın ben de bir inceleme yaparım artık :)

S

SND Anonim 5

SDN Okuru
Güncelleme
  • Cihazların kamera ve video örnekleri eklendi.
  • Cihazların hoparlör türleri ve hoparlör testleri eklendi.
  • Nova 5T kaldırılıp yerine S10+ eklendi.
Bu sayede konuya bakanlar telefonlar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacak.
Nova5t 4200 tl s10plus 5100 tl neredeyse 1000 tl fiyat farkı var

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Mi10T Pro, Poco F2 Pro, Galaxy Fe, Oppo Reno 3 Pro, İphone XR koyabilirsiniz hocam listeye 5000-6000 yapıp

Son düzenleme:

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
10 bin bandına kadar gidebilir aslında konu rehber konusu sonucta ama uprastırır

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Peki neden öyle olduğunu açıklar mısınız?
Ekran LCD hadi yenileme hızı yüksek olsa bir nebze ama o da yok. Kamera olarak iyi değil. Rakipleri 4K@60fps video çekerken Nova 30fps çekiyor. Gerçi ne olursa olsun video olarak kötü. Stereo hoparlör, su ve toza karşı dayanıklılık yok. Bunları artık 3000 TL banındaki bir cihaz da sunuyor hatta daha fazlasını.

Aslında amiral gemileri de eklense?
Mi10T Pro, Poco F2 Pro, Galaxy Fe, Oppo Reno 3 Pro, İphone XR koyabilirsiniz hocam listeye 5000-6000 yapıp
Yakında 5-6 ve 6-7 bandı oluşturacağım. Her bütçeye hitap edebilmesi gerek.

@grbzz m51 de işlemciye snapdragon 730 yazmışın G yı unutmuşun fazla önemli değil ama yine de söylemek istedim
Aslında unutulmadı. Samsung'a sorduğumda 730 denildi ama halbuki 730G imiş. Düzelttim.

Son düzenleme:
S

SND Anonim 5

SDN Okuru
Ekran LCD hadi yenileme hızı yüksek olsa bir nebze ama o da yok. Kamera olarak iyi değil. Rakipleri 4K@60fps video çekerken Nova 30fps çekiyor. Gerçi ne olursa olsun video olarak kötü. Stereo hoparlör, su ve toza karşı dayanıklılık yok. Bunları artık 3000 TL banındaki bir cihaz da sunuyor hatta daha fazlasını.

Yakında 5-6 ve 6-7 bandı oluşturacağım. Her bütçeye hitap edebilmesi gerek.

Aslında unutulmadı. Samsung'a sorduğumda 730 denildi ama halbuki 730G imiş. Düzelttim.
Ekran LCD ve yenileme hızı düşük evt ama ekran yenileme hızındansa antutudan 400 bin puan alan telefonu tercih ederim kamerası neye göre kötü ben çok beğeniyorum ve rakipleri arasında en iyi olduğunu düşünüyorum 4K@60fps demişsiniz 4000 tlnin altında hiçbi telefonda bulamadım ayrıca video performansınında oldukça iyi olduğunu düşünüyorum hızıda fiyatına göre oldukça iyi olduğu Bana göre kesinlikle fiyatını hakediyor

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Ekran LCD ve yenileme hızı düşük evt ama ekran yenileme hızındansa antutudan 400 bin puan alan telefonu tercih ederim kamerası neye göre kötü ben çok beğeniyorum ve rakipleri arasında en iyi olduğunu düşünüyorum 4K@60fps demişsiniz 4000 tlnin altında hiçbi telefonda bulamadım ayrıca video performansınında oldukça iyi olduğunu düşünüyorum hızıda fiyatına göre oldukça iyi olduğu Bana göre kesinlikle fiyatını hakediyor
Şuan en ucuz 4300 TL ve 4000-5000 TL arasındaki cihazlar da Nova 5T ile benzer performansı gösteriyor.

S

SND Anonim 5

SDN Okuru
Şuan en ucuz 4300 TL ve 4000-5000 TL arasındaki cihazlar da Nova 5T ile benzer performansı gösteriyor.

Bu hızlardaki en uygun telefon, kendi yaptığım testte ise 412bin puan aldım isterseniz onunda ekran görüntüsünü atabilirim

Bu hızlardaki en uygun telefon, kendi yaptığım testte ise 412bin puan aldım isterseniz onunda ekran görüntüsünü atabilirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201203_160844_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20201203_160844_com.huawei.browser.jpg
    53.5 KB · Görüntüleme: 79
  • Screenshot_20201203_161248_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20201203_161248_com.huawei.browser.jpg
    49.9 KB · Görüntüleme: 78

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
60fps sunuyor demedim Nova 5T özelliklerini sunuyor dedim. Onunla benzer fiyattan Note 10 Lite 60fps sunuyor mesela.

Zaten cihazın tek albenisi amiral gemisi işlemcisi.

S

SND Anonim 5

SDN Okuru

5200 tl olan s 10 plus la yarışıyor diyebilirim tabiki bazı özellikleri daha iyi ama nova5t ninde önde olduğu özellikler var 22.5 w süperşarj gibi

Reaksiyon puanı
6,381
O puan sadece puan. Önemli olan günlük deneyim ve gram farkları yok. Nova 5T'de o işlemcinin bulunması sadece göz boyama. Orta segment bir telefonla yapabildiğiniz her şeyi Mi Note 10 Lite ile, Realme 7 Pro ile daha iyi bile yapabilirken çok daha fazla para vermeye gerek yok. Nova 5T fiyatını hak etmiyor nokta.

S

SND Anonim 5

SDN Okuru
60fps sunuyor demedim Nova 5T özelliklerini sunuyor dedim. Onunla benzer fiyattan Note 10 Lite 60fps sunuyor mesela.

Zaten cihazın tek albenisi amiral gemisi işlemcisi.
Note 10 lite 334bin puan almış, işlemcisinin yanında tasarımıda çok iyi bi telefon ayrıca harmonyos alcak olmasıda brnim için büyük bi artı

Yarışamaz. Önde olduğu bir alan yok çünkü.
Fiyatı?

Son mesajlar