Firefox mu? Yoksa Google Chrome mu?

Sizce hangisi daha iyi?

• Firefox

Kullanılan: 15 40.5%
  • Google Chrome

Kullanılan: 22 59.5%

• Kullanılan toplam oy
    37

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Arkadaşlar merhaba. Bugün bu iki tarayıcının karşılaştırmasını yapacağım. Siz de tercihinizi aşağıya yazabilirsiniz.
Firefox mu yoksa Chrome mu?
Öncelikle arkadaşlar, hız anlamında Chrome bir adım daha önde oluyor. Sayfalar her ne kadar az fark da olsa biraz daha seri çalışıyor. Fakat Mozilla'ya destek veren sayfalar daha çoğunlukta. Genellikle sitelerde önerilen tarayıcı olarak Mozilla gösteriliyor. Bu adımdan da Mozilla öne geçiyor bence.
Mozilla daha az RAM tüketimi sağlıyor, Chrome'da ise RAM tüketimi biraz daha fazla.
Arkadaşlar öngörüm bu şekilde, peki sizce hangisi daha iyi?
Yorumlarınızı bekliyorum.

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
chrome derım
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 GB ram hic birsey bence

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    203.3 KB · Görüntüleme: 377

qqqqqqqqqqq

Doçent
Reaksiyon puanı
876
Firefox daha güvenli olduğu için sayfaları bir tık daha geç açacaktır. Zaten çoğu tarayıcının arasın'da uçuk farklar yok. Hepsi bir birine yakın hız olarak.
Güvenlik için Firefox
Hız için Chrome derim.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Başka tarayıcı kullansan bile chrome hep bir kenarda duruyor opera'da iyi edge kullanımı da arttı..

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Edge kullanıyorum ama özellikle hangi site yada forum olursa olsun mouse toplu ile yukarı yada aşağı gezinirken sürekli bir kasma durumu söz konusu. Bende alternatif bir tarayıcı arıyorum bakalım. Chrome artık eskidi zaten. Mozilla da öyle. Geçen kurdum mesela hala idm eklentisini otomatik olarak bulup kuramıyor elle manuel kurman gerekiyor. Ama edge yada chrome'da öyle değil kendisi ilk başta idm'yi bulup kurulsun mu diyor. Bu bile eksi bence mozilla için.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Firefox, neredeyse tüm platformlarda/işletim sistemlerinde var.
Ben desteklemek için Firefox kullanıyorum.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba. Bugün bu iki tarayıcının karşılaştırmasını yapacağım. Siz de tercihinizi aşağıya yazabilirsiniz.
Firefox mu yoksa Chrome mu?
Öncelikle arkadaşlar, hız anlamında Chrome bir adım daha önde oluyor. Sayfalar her ne kadar az fark da olsa biraz daha seri çalışıyor. Fakat Mozilla'ya destek veren sayfalar daha çoğunlukta. Genellikle sitelerde önerilen tarayıcı olarak Mozilla gösteriliyor. Bu adımdan da Mozilla öne geçiyor bence.
Mozilla daha az RAM tüketimi sağlıyor, Chrome'da ise RAM tüketimi biraz daha fazla.
Arkadaşlar öngörüm bu şekilde, peki sizce hangisi daha iyi?
Yorumlarınızı bekliyorum.
Chrome

Reaksiyon puanı
3,027
Linux'ta Firefox, Windows'da Chrome. Opera'cıların gözümde yatacak yeri yok lütfen önerip durmayın şu tarayıcıyı.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Yandex Browser desem çok mu abes kaçar :D
Eski bir opera kullanıcısı olarak 4 yıldır telefonda ve bilgisayarda Yandex Browser 'dan başka tarayıcı kullanmıyorum :)

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Yandex Browser desem çok mu abes kaçar :D
Eski bir opera kullanıcısı olarak 4 yıldır telefonda ve bilgisayarda Yandex Browser 'dan başka tarayıcı kullanmıyorum :)

Hocam bir kaç ay önce kurup denedim ama geri silmiştim nedense alışmışız bu tarayıcılara başka tarayıcı kurunca tuhaf geliyor nedense. Önerirmisiniz peki? Bugün Opera kurdum fena değil gibi bir eklenti ile chrome mağazasında ki eklentileri de kurabiliyoruz gayet hoş. Önerirseniz bir denemek isterim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Chrome favorimdi. Her türlü tarayıcıyı denedim Chrome'a alternatif bir ürün kullanmak için. Hepsinde ortalama 2-3 hafta vakit geçirdikten sonra Chrome'a döndüm. Ancak yaklaşık 1 aydır Edge kullanıyorum ve şuan favorim oldu. Hızı gerçekten fark edilir derecede var. Tavsiye ederim. Ancak mobilde Chrome'dan vaz geçemem sanırım.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Aslında tarayıcı hızları erişmek istediğiniz sayfanın yapısına bağlı. Hiç bir tarayıcı her web sayfasında diğerlerinden hızlı olamaz.
JS ağırlıklı bir site ile diğer diller ile yazılmış bir sitenin yüklenme hızı aynı değil.

Tarayıcının mevcut eklentileri ve özelleştirmeleri de hızı etkiler. Dolasıyla tarayıcı seçerken; engine, arkasında kimin olduğuna ve fonksiyonlarına bakılabilir.

Ben chrome tabanlı tarayıcıları kullanıyorum. Genel olarak G-Chrome kullanırım çünkü Google iyi bir firma ve bu sebeple geliştirmelerinde o kalitede olacağına inanıyorum.

Reaksiyon puanı
3,027
Opera ile alıp veremediğim yok şuan telefonda Opera ile yazıyorum ama şu tarayıcıyı yere göğe sığdıramıyorlar. Ben kullanıyorum, birkaç güzel nokta dışında mükemmeliyet göremiyorum bana göre fazla abartılıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Chrome favorimdi. Her türlü tarayıcıyı denedim Chrome'a alternatif bir ürün kullanmak için. Hepsinde ortalama 2-3 hafta vakit geçirdikten sonra Chrome'a döndüm. Ancak yaklaşık 1 aydır Edge kullanıyorum ve şuan favorim oldu. Hızı gerçekten fark edilir derecede var. Tavsiye ederim. Ancak mobilde Chrome'dan vaz geçemem sanırım.
Edge'i ben de bir ay denedim gerçekten iyi ama Chrome'un şifrelerimi kaydetmesi güzel o yüzden geri chrome'a döndüm.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Mobilde Chrome vazgeçilmez söylendiği gibi. Bilgisayarda Opera tercih ediyorum, kullanımı, görünümü vs daha rahat her şey elimin altında gibi geliyor. Güzel tarayıcı.

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Yeterli ramin varsa kesinlikle chrome.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Kuzenime hediye almıştım onu ben başka kulaklık kullanıyorum hocam. Kendisiyle hemen hemen her gün oyuna giriyoruz, bir şikayeti olmadı. Ben de denemiştim zaten ayarlarını tam oturtunca, memnunuz.

Sadece 7.1 özelliğini açtınız değil mi? Şuan bende de bir sorun yok.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Linux'ta Firefox, Windows'da Chrome. Opera'cıların gözümde yatacak yeri yok lütfen önerip durmayın şu tarayıcıyı.
Ben de aynı. Firefox for Linux Candır Aslında Firefox for Linux Can değil Defaulttur. Chrome Default Gelse Onu Kullanırdım :D

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
3 sürümünden beri Firefox kullanıyorum. Alışkanlık oldu. Başkasıyla yapamıyorum :)