Firefox mu? Yoksa Google Chrome mu?

Sizce hangisi daha iyi?

• Firefox

Kullanılan: 15 40.5%
  • Google Chrome

Kullanılan: 22 59.5%

• Kullanılan toplam oy
    37

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
3 sürümünden beri Firefox kullanıyorum. Alışkanlık oldu. Başkasıyla yapamıyorum :)

Bir kaç ayarı var onun sayfalarda gezerken yukarı aşağı yaparken ki animasyonu hızlandırma vs gibi bunlarda yardımcı olursanız firefox kurayım?

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Waterfox kullanıyorum ben ama OperaDeveloper da iyidir. Chrome hiç ısınamadım, Firefox da hantal kalıyor.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Chrome favorimdi. Her türlü tarayıcıyı denedim Chrome'a alternatif bir ürün kullanmak için. Hepsinde ortalama 2-3 hafta vakit geçirdikten sonra Chrome'a döndüm. Ancak yaklaşık 1 aydır Edge kullanıyorum ve şuan favorim oldu. Hızı gerçekten fark edilir derecede var. Tavsiye ederim. Ancak mobilde Chrome'dan vaz geçemem sanırım.
Mobilde Brave var, Chrome'un reklamsız hali gibi. Ayarlardan arama çubuğunu üste alınca Chrome oluyor :D

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Bir kaç ayarı var onun sayfalarda gezerken yukarı aşağı yaparken ki animasyonu hızlandırma vs gibi bunlarda yardımcı olursanız firefox kurayım?

Bilmiyorum ki ne ayarlarından bahsediyorsunuz.

Hızı bence iyi olduğundan gerek duymadım ayar değişikliğine.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Mobilde Brave var, Chrome'un reklamsız hali gibi. Ayarlardan arama çubuğunu üste alınca Chrome oluyor :D

Millet onu para kazanmak için kullanıyor genelde.

Bilmiyorum ki ne ayarlarından bahsediyorsunuz.

Hızı bence iyi olduğundan gerek duymadım ayar değişikliğine.

Sayfalarda gezerken yukarı aşağı gidiyoruz ya onu diyorum normalde firefox'u ilk kurunca çok yavaş ilerliyor onu hızlandırıyoruz gizli ayarlardan.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Millet onu para kazanmak için kullanıyor genelde.

Sayfalarda gezerken yukarı aşağı gidiyoruz ya onu diyorum normalde firefox'u ilk kurunca çok yavaş ilerliyor onu hızlandırıyoruz gizli ayarlardan.
Para kazanmaksa sıkıntı o zaman. Adamlar neyden kar ediyor ki acaba? Riskli midir?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Para kazanmaksa sıkıntı o zaman. Adamlar neyden kar ediyor ki acaba? Riskli midir?

Reklamdı sanırım para kazanma bölümü var tarayıcıda brave'yi zaten bu yüzden kullanıyorlar. Hatta bazı yerlerde ilan bile gördüm şu kodu kullanın birlikte kazanalım brave'yi indirin şunu şunu yapın diye. Amaç kullanım oranını arttırmak.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Reklamdı sanırım para kazanma bölümü var tarayıcıda brave'yi zaten bu yüzden kullanıyorlar. Hatta bazı yerlerde ilan bile gördüm şu kodu kullanın birlikte kazanalım brave'yi indirin şunu şunu yapın diye. Amaç kullanım oranını arttırmak.
Ben brave ödüllerini kapatmıştım açıyorum o zaman

BLackL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firefox tasarımsal açıdan daha güzel ve hoş geliyor fakat benim açımdan yazım denetimi olmaması kötü o yüzden chrome kullanıyorum. Seçenek olarak var ayarlarında yazım denetimini işaretliyorum fakat işlemiyor. Mecbur eklenti kurmak gerekiyor eklentilerde pek verimli çalışmıyor.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Allah'ın cezası Chrome'dan kurtuldum şükür adam akıllı tarayıcı gördüm ya Opera reyiz kraldır.

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Çok çok üzen süre crome kullandıktan sonra operaya geçtim. Memnunum operadan

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Arkadaşlar merhaba. Bugün bu iki tarayıcının karşılaştırmasını yapacağım. Siz de tercihinizi aşağıya yazabilirsiniz.
Firefox mu yoksa Chrome mu?
Öncelikle arkadaşlar, hız anlamında Chrome bir adım daha önde oluyor. Sayfalar her ne kadar az fark da olsa biraz daha seri çalışıyor. Fakat Mozilla'ya destek veren sayfalar daha çoğunlukta. Genellikle sitelerde önerilen tarayıcı olarak Mozilla gösteriliyor. Bu adımdan da Mozilla öne geçiyor bence.
Mozilla daha az RAM tüketimi sağlıyor, Chrome'da ise RAM tüketimi biraz daha fazla.
Arkadaşlar öngörüm bu şekilde, peki sizce hangisi daha iyi?
Yorumlarınızı bekliyorum.

Eskiden Firefox RAM konusunda daha iyi geliyordu ama yinede Chrome kullanıyordum arayüzü daha güzel geliyordu. ( macOS kullanıcısıyım ) RAM miktarını 4GB'dan 6'ya yükselttim artık dert etmiyorum

Son mesajlar