Firefox İndirme Yöneticileri

Bu konuyu okuyanlar

anticor

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Firefox kullanıcılarını bir türlü memnun edemeyen dahili dosya indirme yöneticisine elveda deme vakti geldi. Standart indirme yöneticisinde aradığını bulamayanlar için popüler Firefox eklentileri burada!

İnternetten dosya indirenler, Firefox'un klasik indirme yöneticisini ek özellikleri olmadığı için belirli bir çerçevede kullanabiliyor. Standart indirme yöneticisinin aynı anda birden fazla dosya indirildiğinde zaman zaman işlemleri iptal etmesi, dosyaların indirme sürelerinin uzaması kullanıcıları ikame yazılımlara teşvik ediyor. Ancak Firefox'ta kullanabileceğiniz eklentiler sayesinde herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymadan hızlı ve sorunsuz download yapabilirsiniz. İşte torrent'leri dahi indirebileceğiniz 5 popüler ''Firefox Download Manager'' eklentisi!

Download Status Bar

Bu eklenti sayesinde işlemlerinizde bir yavaşlama olmadan dosya indirebilmeniz mümkün. Eklentinin en büyük artısı, dosya indireceğiniz zaman Firefox'un statusbar kısmına yerleşerek daha sade bir görünüm sunması. İnternette surf yaparken gözünüzün bir ucuyla da indirme durumunu kontrol edebilirsiniz.
Link: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/26

FireTorrent

Torrent tutkunlarının yıldızı olmaya aday FireTorrent, adından da anlaşılacağı gibi bir torrent yöneticisi. Eklenti ile torrent indirme işlemini normal bir dosyaymış gibi yapabiliyorsunuz. Uygulama kriptolama ve proxy bağlantılarını da sorunsuz destekliyor.
Link: FireAddons - Killer Firefox Extensions

Download Status

Download Status, ek özellik bakımından sınırlı bir uygulama. Statusbar'da indirme hızı ve miktarını gösteriyor. Uygulamanın şu an için Firefox: 3.0 – 3.0.* sürümleri ile uyumlu olması büyük eksiklik.
Link: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8598

Download Sort

Download Sort, sık sık web sitelerindeki nesneleri indirenler için zamandan tasarruf sağlıyor. Sağ tıklama menüsüne ''Save Link As'' ve ''Save Image As'' olarak yerleşerek özellikle *jpeg ve benzeri dosyaları belirlediğiniz bir klasöre kolaylıkla kaydediyor.
Link: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/25

DownThemAll

Listenin olmazsa olmazı DownThemAll, birçok Firefox kullanıcısının gözdesi. Sorunsuz çalışması ve indirme işlemlerinin daha fazla yönetilebilir olması dikkat çekiyor. Diğer bir artısı ise, ''dTa One Click'' özelliği ile web sitelerindeki medya dosyalarını tek tıkla indirilebilmesi.
Link: DownThemAll!

:: Dosya indirme yöneticisi kullanıyor musunuz?

Yazan: Cihan Pehlivan
SDN - http://shiftdelete.net

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Download Status Bar ve DownThemAll Kullanıyorum, iki eklenti de süper :)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Hiçbirini kullanmıyorum valla. ama denemek lazım.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
İnternet Download Manager Kullanıyorum FlashGot Eklentesi kullanarak Mozilla Firefox la İlişkelendirdim Şıkır Şıkır Son Sürat Dosya indiriyorum . Aynı zamanda Online Videolarıda Tek Tuşla indiriyor Hangi sitede olursa olsun

anticor

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Hiçbirini kullanmıyorum valla. ama denemek lazım.
Aslında ben de kullanmıyorum :turned:
Ancak bu makele için herbirini ayrı ayrı deneme fırsatı buldum. Uygulamaları cazip kılan, kullanım kolaylığı ve özelleştirilebilir fonksiyonları. Bir dene derim, olmadı kaldırırsın :mrgreen:

Reflex

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İnternet Download Manager kullanıyorum.:)

semih016

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Flashgot ve flashget entegrasyonunu kullanıyorum :)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Aslında ben de kullanmıyorum :turned:
Ancak bu makele için herbirini ayrı ayrı deneme fırsatı buldum. Uygulamaları cazip kılan, kullanım kolaylığı ve özelleştirilebilir fonksiyonları. Bir dene derim, olmadı kaldırırsın :mrgreen:
Güzel tavsiye valla. :D

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
download status bar ve idm melezi bir ff kullanıyorum:D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Download Status Bar

Bunu kullanacağım artık..:)

anticor

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Biraz önce Download Status Bar'ı kurdum.
Klasik indirme yöneticisinde olduğu gibi pop-up benzeri bir pencere açmadan aşağıda indirme durumunu göstermesi daha sade bir arayüz kazandırıyor :thumbup1:

tahsin05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
burada şahane eklentiler buldum. paylaşım için teşekkür ederim...

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
opera için şöyle video indirmede kullanacağımız bi eklenti varmıki acep

cesurkalem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internet download manager tam tumlesik tek indirme yoneticisi firefox icin, flashgot eklentisine bile gerek duymuyor kendi eklentisi her islevi goruyor.

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Firefox kullanıcıları için DownThemAll u tavsiye ederim.

ommerk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İnternet Download Manager Kullanıyorum FlashGot Eklentesi kullanarak Mozilla Firefox la İlişkelendirdim Şıkır Şıkır Son Sürat Dosya indiriyorum . Aynı zamanda Online Videolarıda Tek Tuşla indiriyor Hangi sitede olursa olsun

Bende bu yöntemi kullanıyorum.
Birde foxyproxy eklentisi ile ve İDM'ye prooxy yönlendirmesi yaparak kapalı sitelerden bile indiriyor.

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Download Helper Kullanıyorum, özellikle video ve diğer ortam dosyalarında büyük kolaylık sağlıyor..

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
bu eklentilerin indirme hızı nedir, test edenler bilgi verirse sevinirim.. IDM mesela 1 Mbit' te 117' ye çıkabiliyor, bunlarda kaç ?