Firefox Donma Sorunum

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
kimsede kasmayan firefox bende naz yapıyor nedense.
2,5 gb rap var ama nafile..
çözüm yollarınızı bekliyorum .. :(

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
hocam bende 4gb ram var ama nafile arada baya kasıyor yani :) waterfox sürümünü denedin mi? 64 bit olanı?

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
onun için ekstra 64 bit flash filan lazım yalnız :) onlarıda kurmayı unutma :) [MENTION=167111]PcMühendisi[/MENTION]

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Bende de sayfalarda takılmalar oluyordu. Sana dediklerimi yaptım düzeldi :D

WhiteNegro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temporary Internet Files'ı ve web önbelleğini temizlemeyi denedin mi?

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Speedyfox takılmaları baya önlüyo fakat firefox un genel sorunu bu malesef..

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
waterfox x64 ta pek olmuyor takılma :)

Genç FB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun acaba 13.01 demı bende 13.00 da donmadan akıyordu resmen. 13.01 de SDN ye giriş yaptıgımda 2-3 sanıye acayıp sekılde donuyor. firefox yanıt vermıyor dıyor.2-3 sanıye sonra kendıne gelıyor. çok aşırı sınır bozucu. kendımı zor tutuyorum başka bir tarayıcıya geçmemek ıcın.

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11

asf07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, ya foruma yeni üye oldum çok karışık ve aradığım sorunun cevabını nasıl bulacağı mı da bilmiyorum :(

Bilgisayarıma format atılacak, format atacak kişi de tanıdık ve ben hiç güvenmiyorum ona, bilgisayarımı formatlamadan önce bilgisayarımda 'daha önceki yazışmaları, resimleri, videolar v.s v.s'' geri alabilir.
Böyle bir şey yapmasına olanak vermemm için acaba formatlamdan önce nasıl tedbir alabilirim?

Lütfen gerçekten acil yardıma ihtiyacım var :/

kullaniciadi1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, ya foruma yeni üye oldum çok karışık ve aradığım sorunun cevabını nasıl bulacağı mı da bilmiyorum :(

Bilgisayarıma format atılacak, format atacak kişi de tanıdık ve ben hiç güvenmiyorum ona, bilgisayarımı formatlamadan önce bilgisayarımda 'daha önceki yazışmaları, resimleri, videolar v.s v.s'' geri alabilir.
Böyle bir şey yapmasına olanak vermemm için acaba formatlamdan önce nasıl tedbir alabilirim?

internette format atma anlatımı resimli videolu felan var. ordan öğren at. kolaydır. alabileceğin en iyi tedbir bu. yok boşver diyorsan internetten folderlock programını indir. anlatımlarıda vardır googlede.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841

harddisk i ilk aldığın haline çeviren programlar var onları dene istersen :)

ShiFt&DeLeTe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya benim firefox da çok kasıyor 9 tane falan açtığımda sekmelere zor geçiliyor kasıyor yani
3-4 tane açtığımda sorun olmuyor, 10-15 sekme olsa kitler sanırım..
Ama internet sayfaları uzun süre açık kaldığında da kasabilir :)
Ama her şeye rağmen, firefox güzel :)

Genç FB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sinirden pc ye format atacağım neredeyse. Sorunuda çözemedım flash player da dıye kaldırıp eskı surümü yükledim ama yıne sorun devam edıyor. Gereksiz eklentileri devre dışı bıraktım yıne olmadı. Son zamanlarda yüklediğim programları kaldırdım yıne olmadı. Bir türlü şu donma olayına çare bulamadım. Çok sinir bozucu bir durum. Başka tarayıcıya da geçmek istemiyorum.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Sinirden pc ye format atacağım neredeyse. Sorunuda çözemedım flash player da dıye kaldırıp eskı surümü yükledim ama yıne sorun devam edıyor. Gereksiz eklentileri devre dışı bıraktım yıne olmadı. Son zamanlarda yüklediğim programları kaldırdım yıne olmadı. Bir türlü şu donma olayına çare bulamadım. Çok sinir bozucu bir durum. Başka tarayıcıya da geçmek istemiyorum.

CTRL + SHIFT + DELETE
ile çerezleri filan silmeyi denedin mi?

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
En güncel sürümü yükleyin mozilla ayarlardan önbellek silin sonra ccleaner yükleyin taratıp Mozilla tüm kutucukları isaretleyip silin

Genç FB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aşağıda da göründüğü gibi hala donma sorununa çare bulamadım. SDN ye girmek için 3-4 sanıye bu şekilde dondu kaldı daha sonra 4-5 sanıyede anca kendısıne geldi. Gelde çileden çıkma.

FyO1

pinkbu88le

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
firefox bir daha asla yüklemem pc ye reset attıracak derecede kastı :S

nacitokol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kasmayı önlemek için güncel sürümleri yükleyin bence

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Plugin container diye gereksiz bir uygulama var o yapıyor adres satırına about:config yazın arama süzgecine ipc yazın true olan kısımları false yapıp kapatın bu salak uygulamadan kurtulun

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşlar birde seçenekler > gelişmiş > genel sekmesinde tarama kısmındaki mümkün olduğunda donanım ivmelenmesini kullan kutucuğunu boşaltın etkisizleştirin ve tamam deyip çıkın.. Bi nebze çözüm olabilir..

SpinoZi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kimsede kasmayan firefox bende naz yapıyor nedense.
2,5 gb rap var ama nafile..
çözüm yollarınızı bekliyorum .. :(

Firefox'un kasma yaptığını ilk defa duyuyorum doğrusu, ve birde 2,5 GB RAM olmasına rağmen.) bir format atmanı öneririm virüslerden spamlardan kaynaklanabiliyor bu gibi durumlar.