Firefox 3.5 Çıktı.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
İşte bunu yemedim üç buçuğa daha çok var java alt yapısını yeniliyorlar :) o gruptayım zaten

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Adam doğru söylüyo ne şakası?
Bi tutturmuşsunuz nisan şakası diye...

Firefox 3.5 Beta 4 Pre version
f29cnk.jpg

Yaptığım Peacekeeper testinde Safari 3.2.2'yi geçemedi.
Bu gidişle acid/peacekeeper gibi testlerde sadece İe'yi geçebilecek firefox.
ehgqwm.jpg

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
konu adında beta fln yazsa iyi olacak.. full sürüm çıkmış gibi yazmışsın

Reaksiyon puanı
188
1. mesajda verdiği linkin geçersiz olması herkesi şaka yaptığı konusuna sürüklüyor olmasın...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Betamı bu kardeş..:D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
ben sandım ki final sürüm çıktı ama beta sürümmüş :D

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Firefox'da nokia gibi zırt pırt yeni sürüm çıkarıyor artık firefox'ta bozuldu demek.

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Avira AntiVir Personal linke tıkladığımda Trojan uyarısı verdi.

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39

leoni_turk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaslar benim pc de Firefox 3.0.8 Firefox 3.5 Beta Firefox 3.6 hicbiri calismiyor. pc yi acinca bir site aciyor ondan sonra bloke oluyor. pc yi yeniden baslat diye uyari geliyor. komle sildim eklentiler falan yeniden yukledim yine olmadi ne yapmam lazim

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
tahminimce 4.0'a kadar hiçbir final sürümü çıkmayacak :D çünkü 3.0'ın daha betası piyasada olmadan 4.0'ın alpra sürümleri bulunmuştı :D bu 3.1-3.5 gibi sürümler 4.0'ın ara sürümleri olacak sanırsam.. Mozilla ekibi belki de 4.0'ı çıkartmak için windows 7'i bekliyor olabilir :D Tabi bunlar varsayımdan ibaret, mozilla ekibi bu belli olmaz :D

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Firefox 3.5Beta4'in çıkmasına daha var. 17 nisanda yayınlanacak bilgisi geçsede bu tarih ertelenebilir. diğer sürümlerin yayın tarihinde olduğu gibi.

Arkadaşın verdiği linkteki günlük sürüm oluyor ve hergün değişen bir sürüm. Asıl Firefox 3.5Beta4 sürümü daha yayınlanmadı.

İlla Firefox 3.5Beta4 kullanmak istiyorsanız ingilizce olanına da gerek yok, o sürümün Türkçe dil seçeneklisi olanıda mevcut Firefox 3.5Beta4 Türkçe

Aynı şekilde Firefox 3.6Alfa1 sürümüde günlük sürümlerden ve hergün yenisi yayınlanıyor.

İncelemek için kullanabilirsiniz ama unutmayın bu sürümler halen test aşamasında olduğu için sorunlarda olacaktır. Asıl sürüm çıkana kadar biraz daha beklemek en iyi olur diye düşünüyorum.

Ayrıca Firefox 4.0 mevzusuna gelirsek. Firefox 3.0'dan sonraki çıkacak versiyonun adı Firefox 4.0 olarak belirlenmişti sonradan Firefoox 3.1 olarak değiştirildi yani 3.1 ve sonradan 3.5 olarak değiştirilen Firefox sürümleri ara sürüm değil.
Firefox 3.1 sürümünü Firefox 3.5 olarak değiştirildiğine göre Firefox 3.6 sürümüde yeniden Firefox 4.0 olarak beliki değiştirilebilir. ama bunu şu sıralar öğrenme ihtimalimiz oldukça zayıf gözüküyor.

Kirk Lee

Asistan
Reaksiyon puanı
2
temada bi değişiklik var mı arkadaşlar? screenshoot yollayabilir misiniz?

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Arkadaşımızan aktardığı günlük sürümün nihayi sürümü olan Firefox 3.5beta 4 sürümü bugün yayınlandı. Ayrıca Temada bir değişikik yok ve olsa bile nihayi sürümden önce olacağını sanmıyorum.

Firefox web browser | Help us test the latest beta bu adresten istedeğiniz işletim ve Dil seçeneği ile indirip denemeye başlayabilirsiniz Acid tesitinden 93 (3.0.9 sürümüne göre oldukça iyi, Opera 10'un ise biraz altı) aldı buda iyi bir yolda olduğunu gösterir.
Gizli Tarama özelliğine geçmek için daha önce tarayıcıyı kapatıp açıyordu artık kapatıp açmadan bu özelliğe geçebiliyor. çoğu eklentiylede uyum sağlamayamadığınıda söyleyeyim. Night tester tool eklentisiyle bunun üstesinden gelinebiliyor ama bazı sorunlarıda beraberinde getirebiliyor. uygun eklentilerle denemeniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

Buarada bazı haber içeriklerinde bunun son beta sürüm olacağı yönünde detaylar var ama sanmıyorum. sebebine gelince Firefox 3.5beta 5 günlük sürüm çalışmaları son sürat devam ediyor. o beta sürümü yok sayıp direk RC sürümleri yayınlarlar mı? açıkçası önceki firefox ertelemelerine bakarsdak RC sürümünü biran önce yayınlayalım havasında olmayacaklarını rahatlıkla gözlemleyebilirz. Yani bence bu sürüm son beta sürüm olmayacak ve Firefox Beta 5'ten sonra belki diyorum (bakarsınız beta 6'yıda çıkartırlar. olur mu, olur)

iyi kullanımlar.

Not: Aslında bu haberi anasayfada görmek isterdim (nede olsa uzunca birsüredir bu beta sürüm beklenmekteydi). hatta Firefox 3.0.10 sürüm haberinin altınada haber yapılması için (haberleri aktaran arkadaşlar çok güzel hazırlıyorlar. o yüzden onların hazırlayıp yayınlaması daha güzel olacaktı diye düşündüm) bu beta sürümün çıktığı yorumunu yapmıştım (saat 10:00-11:00 gibi) . Neyse buradan haber verdiğimize göre artık diğer arkadaşlarında haberi olmuş oldu.