Fire Fox Ve İnternet(ilginç Bi Sorun)

Bu konuyu okuyanlar

Musty61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam Arkadaşlar Ben enternet explorer ve mozillayı beraber kullanıyorum..msn den gelen linklere tıkladıgın zaman otomatikmen Mozillada Açılması gerekiyo vede açılıyo zaten ama msn deki sekmelere veya reklama tıkladıgın zaman internet explorerda acılıyo..belki biraz sacma ama baya bi zamandır kafamı kurcalayan bi konu bu tıklamadan sonra sayfanın firefox ta açılmasını nasıl sağlayabiliriz...

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Aynı şey e-postalarına bakmak istediğinde de geçerli.Bunu düzeltmen mümkün değil maalesef.

Musty61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
onu değiştirebiliyosun
Araçlar>>Seçenekler>>Programlar E-Postayı hotmail yaptıgın zaman düzeliyo ama bu daha farklı bişe...

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Olmuyor.
Bi ara onu değiştirmek için uğraşmıştım olmamıştı, yine olmuyor :p

ariftopatar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence bu bir sorun değil. Sorun; İnternet explorer ın windows un apandistinde bulunması. Zamanla alışırsın benim gibi. Ama ciddi ciddi bu durum kafanı bozuyorsa kur makinaya linux, anasının nikahına tıklasan firefox açılır :D
Bu aralar sık sık başım ağrıyor diyenlere de linux kurmaları tavsiye ediliyormuş. Sorun ne olursa olsun çözüm linux. ( ubuntu tavsiyemdir, pardus da denemeye değer)

negroo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Firefox'u kurarken "Varsayılan Tarayıcı olarak Firefox"u seçmiş olsaydın tıkladığın her url Firefox'da açılırdı.Şu anda bunu şu şekilde düzeltebilirsin,Firefox/Araçlar/Seçenekler/Ana Sekmesine gel,en alt kısımda,"öntanımlı Sistem Ayarları"kısmında "şimdi bak" sekmesine tıkla ve "Firefox varsayılan tarayıcınız olarak ayarlansın mı" uyarısına "evt" diyerek bu sorunu çözebilirsin.

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Linux'da ve diğer alternatiflerde oyunlar sorunsuz çalışıyo mu?

Jemand

Doçent
Reaksiyon puanı
3
negroo dedi ki:
Firefox'u kurarken "Varsayılan Tarayıcı olarak Firefox"u seçmiş olsaydın tıkladığın her url Firefox'da açılırdı.Şu anda bunu şu şekilde düzeltebilirsin,Firefox/Araçlar/Seçenekler/Ana Sekmesine gel,en alt kısımda,"öntanımlı Sistem Ayarları"kısmında "şimdi bak" sekmesine tıkla ve "Firefox varsayılan tarayıcınız olarak ayarlansın mı" uyarısına "evt" diyerek bu sorunu çözebilirsin.

alakasi yok onla :) gene acilir

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
negroo, Firefox zaten varsayılan tarayıcısıymış arkadaşın ;)
Ama bazı durumlarda Microsuck isimli şirket kendi programından başkasını kullanmana izin vermiyor. Ariftopatar isimli arkadaş bu konuda çok güzel bir yorum yapmış. Ben size bir de örnek vereyim, uzun zaman önce C:\Documents and Settings\user\Belgelerim\Müziğim klasöründe klasör görevlerinde veya üstündeki menüde "Çevirimiçi müzik satın al" diye bir link var. Ona tıklandığında varsayılan tarayıcı olmamasına rağmen internet explorer'da açılıyordu. Bunun bir bug olduğunu kabul eden Microsuck, bir yama ile değişiklik yapmıştı.

Reaksiyon puanı
23
şu yöntemi dene

denetim masası-program ekle ve kaldır-windows bileşenleri ekle ve ya kaldır-IE nin yanında tick olacak onu kaldır devam de olsun

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Denizhan Dakılır dedi ki:
şu yöntemi dene

denetim masası-program ekle ve kaldır-windows bileşenleri ekle ve ya kaldır-IE nin yanında tick olacak onu kaldır devam de olsun

Malesef IE bu kadar kolay kalkmıyor sistemden. Tamamen kaldırmak için etkili başka yöntemler var, ama bence yapmayın. Çünkü IE bazı yerlerde lazım olduğunda tıkanabilirsiniz. Zaten IE'yi tamamen kaldırsan da IE'de açılmaya çalışan şeyler bu defa Firefox'da açılır diye düşündüğünüz halde öyle olmaz ve hata mesajı görüntülersiniz. Bırakın ayda yılda bir tıkladığınız MSN reklamı IE'de açılsın bir şey olmaz ;)

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Explorer Eğer Komple Kalkarsa Sisteminiz Çöker :) Onun İçin Sakın Öyle Birşey Denemeyin ;)

Bu arada Püf Nokta ; Eğer Sisteminiz Bir Anda Donarsa Görev Yöneticisini Açın (ctrl+alt+del) -> Dosya -> Yeni görev(Çalıştır) -> Çıkan Pencerede " Explorer.exe " yazın(tırnaklar hariç) Yeniden başlatmadan Sisteme tekrar dönebilirsiniz ;)

such

Asistan
Reaksiyon puanı
0
internetexplorer.exe ile explorer exe aynı şey değil karıştırdınız sanırım.

ksksersey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
msn messenger için stuff plug programını kurarsan msn deki e-postalara tıkladığında sayfa firefoxta açılır, bunun için stuffplug menüsünde ayarlar mevcut ister ie'de açarsın ister opera yada firefox'da

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Firefox ile İnternet Explorer birleşti ama gereksinimleri fazla 1024 mb ram istiyo mesela eğer sende gereksinimleri varsa google da bulabilirsin
Firefox 2007 diye aratırsan bulursun Microsoft un sitesi çıkıcaktır ordan işletim sistemini seçip indiriyosun
aksi halde işin zor yine regeditten bi ayarı vardır belkide ama daha böle bi haber duymadım

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Birleşti dediğin ve Microsoftun sitesi dediğin yer bu adres mi?

Msfirefox.com ve .net Dostum bu fake ;) .com uzantılı adres açılmıyor.

Register Kaydı
msfirefox.com -Tıkla
msfirefox.net -Tıkla
box.jpg

Resme Dikkat ederseniz Linux ve Mac'i çarpılamaışlar :) Ciddi Firmalar desteklemeyen Sistemleri Böyle Göstermez daha Doğrusu Destekleyenler sadece kutu üzerinde bulunur. Resmin Orjinali aradım ancak bulamadım. Büyük Bir ihtimal Resim bu adresteki yazılımlarından birinde değişiklik yapılarak eklenmiş http://www.windowsmarketplace.com/ bu arada sakın Orda bulunan dosyayı indirmeyiniz ;)

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Hayır benim dediğimde işletim sistemini seçmeni sağlıyordu ona göre veriyodu Firefox u ama indirmedim zaten nerde 1024 mb ram

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
acı_gerçek dedi ki:
Hayır benim dediğimde işletim sistemini seçmeni sağlıyordu ona göre veriyodu Firefox u ama indirmedim zaten nerde 1024 mb ram

Anlamadım ama neyse..

ksksersey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
benim dediğim yöntemi deneyin sorununuz kalmasın...
yukarıda yazdım stufplug yükleyin

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@PcMaster, msfirefox.com FAKE değil :) Öncelikle Türkçe kelimeler kullanırsak herkes daha iyi anlayacaktır ;)
Fake: Sahte, Aldatmaca, Kandırmaca
Ancak Microsoft Firefox 2007 bir aldatmaca ya da kandırmaca değil.

Sen oradaki dosyayı indirmeyin demişsin ama oradaki dosya Firefox'un resmi dosyasını indiriyor, korkmadan bir "Go" tuşuna bas istersen :)

Bu site çok mükemmel hazırlanmış basit bir şaka. Hazırlayanı tebrik etmek lazım iyi düşünmüş. İngilizce bilenler yazıları okursa anlayacaklar. Microsoft ile dalga geçmek için ve Firefox kullanmaya teşvik etmek için yapılmış.

Siteden bazı örnekler:
Kullanmak için minimum gereksinimler:
- Kredi Kartı
- Windows Vista
- Quad Core İşlemci (1000$'a güzel olanları var :) )
- Office 2007
- 1 GB Ram
- 512 MB Ekran kartı

Uyarı: Aşağıdaki sitelere Microsoft Firefox 2007 ile girerseniz bilgisayarınız aniden kapanır:
- google.com
- apple.com
- gmail.com
- vs vs vs...

Bağışlar:
Microsoft, ticari hiç bir geliri/kazancı olmayan tamamen gönüllü bir kuruluştur. Lütfen bize bağış yapın.

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
acı_gerçek dedi ki:
Firefox ile İnternet Explorer birleşti ama gereksinimleri fazla 1024 mb ram istiyo mesela eğer sende gereksinimleri varsa google da bulabilirsin
Firefox 2007 diye aratırsan bulursun Microsoft un sitesi çıkıcaktır ordan işletim sistemini seçip indiriyosun
aksi halde işin zor yine regeditten bi ayarı vardır belkide ama daha böle bi haber duymadım

Iste o siteden yazilar. Microsoft dusmani saka bi site.

"The following bare minimums are essential for the optimum operation of MS Firefox 2007

A Credit Card

Microsoft(R) Windows(TM)/Vista Operating System

Microsoft(R) Mouse & Keyboard (Hyperlinks will NOT work without these)

Live(TM) Messenger (Required API to maintain dangerous CPU temperatures)

Microsoft(R) Office 2007 (Provides the ability to scroll webpages)

Quad Core Processor (For loading Hotmail.com)

Any SLI Configured Graphics Card > 512mb (TO Display High Definition GIF Images)

1024 MB of RAM (Compensation for Frequent Memory Leaks)

483MB Disk Space"

negroo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Deneyip öyle söyle istersen,ben firefox'u varsayılan tarayıcı yaptım ve daha önce Explorer'da açıyodu,şu ansa Firefox'da açıyo.Yani sorun dediğin şey bu şekilde düzeliyo.