Fincan ve Kahve

Bu konuyu okuyanlar

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
İş yasamında önemli yerlere gelmis bir grup eski mezun arkadas grubu üniversitedeki hocalarından birini ziyarete gitmis.

Cesitlikonular konusulduktan sonra sohbet, isin yarattıgı strese ve hayatın zorluklarina gelmis. Yaslı üniversite hocası ziyaretcilerine kahve ikram etmeküzeremutfaga gitmis ve degisik boy, renk ve kalitede bir cok fincanin bulundugu bir tepsiyle geri dönmüs.
Kimi porselen, kimi seramik,kimi cam,kimi plastik olan fincanlari ve kahve termosunu masaya koyup kahvelerini oradan almalarini söylemis.Tüm eski ögrenciler kahvelerini alıp koltuklarına döndügünde hocalari onlara sunu söylemis:

"Farkina vardınız mi bilmem, zarif görünümlü, güzel,pahalı fincanlarınhepsi alindi, masada yalnızca ucuz ve basit görünümlü fincanlar kaldi.

Elbette ki kendiniz için en güzelini istemek ve onu almak çok normal ama iste bu demin bahsettiginiz problemlerinizin ve stresin nedeni.
Hepinizin istedigi fincan degil, kahve iken, bilinçli olarak herbirinizbirbirinizin aldıgı fincanları gözleyerek daha iyi olan fincanları almaya ugrastınız.
Yasam kahveyse, is, para ve mevki fincandır. Bunlar yalnızca Yasam'ı tutmayayarayan araçlardır,ama Yasam'ın kalitesi bunlara göre degismez.

Bazen yalnızca fincana odaklanarak, içindeki kahvenin zevkini çıkarmayıunutabiliyoruz."

Fırında Makarna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazı çok uzun diye sanırım kimse okumaya yanaşmamış ama nefis bi tahlil var yazıda. Ben yine de profesörün belirttiği bir yere katılamıyorum malesef ; "ama Yasam'in kalitesi bunlara göre degismez. " Malesef yaşamın kalitesini önemli ölçüde etkiliyorlar.... çok begendim ben bu yazıyı... Teşekkürler emelden paylaştığın için.

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
esssss dedi ki:
Yazı çok uzun diye sanırım kimse okumaya yanaşmamış ama nefis bi tahlil var yazıda. Ben yine de profesörün belirttiği bir yere katılamıyorum malesef ; "ama Yasam'in kalitesi bunlara göre degismez. " Malesef yaşamın kalitesini önemli ölçüde etkiliyorlar.... çok begendim ben bu yazıyı... Teşekkürler emelden paylaştığın için.

malesef okumayı sevmeyen bir toplumuz.. yinede SDN üyeleri biraz daha farklı bence :: ben teşekkür ederim ;)

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
ben görmeden yoksa kendimi biraz sıkıyorum okumak için :)

konuyla ilgili olarak kaliteleşmiş bir dünya da kalitesiz şeyler dikkat cekmiyor içindeki ne olursa olsun :)

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Çok güzeL bir yazı..Herşey kahvenin tadını almakta bitiyor.Neyle içtiğin önemli değiL.

Teşekkürler..

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
güzel bi analiz.insanın kendini sorgulayası geliyor

NEDEN ÖNEMLi OLAN KAHVEYKEN BiZ FiNCANI SEÇYORUZ?

Muzurr

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
arvişleri karıştırırken buldum yorum yapmadan da geçemedim.Çok güzeldi sabah sabah çok hoşuma gitti çok sağol emelden..

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
böyle göndermeli hikayeleri sevmiyorum, bir iki fincan olmasa bakın bakalım o ucuz olanları almıyorlar mı? Tuzak soru :)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Fırında Makarna dedi ki:

Bayağı uzun zaman geçmiş ama, ben arkadaşın yazdığına cevap vermek istedim.
Evet bunlar hayatın kalitesini etkileyebilir fakat hayatın kalitesini asıl olarak maddiyat değil maneviyat etkiler. Yani herşey düşüncede biter. Düşüncende mutluysan para vs. şeyler kar etmez. Yani kahve varken sadece onu neyle tutcağımızı bilelim yeter fincanın güzelliği önemli değil...

c0lin

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Sagopanın Bir Şarkısı Aklıma Geldi Hemen Başlığı Görünce

Fİncan Kahven HAtırına SAydım Bir Yudumluk Aşkım Beri Şarhoş KOpmlo Orduların GArdiyanları Neyim VArki Rapten Gari :)

Saygılar

Son mesajlar