bolatbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şu Japonların (Korelide olabilir)çektiği Bir Aşk Filmi vardı.Hani Özcan Deniz in Yeni filminin konusuda ona benziyormuş.
Adını Hatırlayanınız Var mı?

50080571232037845666.gif

http://www.imdb.com/title/tt0428870/
senaryo uyarlanmış sözde!

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
özcan deniz öyle bir hata yapmamıştır umarım. doğru mu bu ?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Evim Sensin'in, senaryosunu yazdığı 'Beni Unutma'yı çağrıştırdığını iddia ediyor. Göral; Mert Fırat ve Açelya Yılhan'ın başrolde olduğu 'Beni Unutma'yı, bahsi geçen Kore filminden esinlenerek yazmadığını belirterek şunları söylüyor: "Filmin çekimine başlamadan iki hafta önce, bu Kore filminden bahsettiler. Beni Unutma'ya benzemesinden korktum ama seyredince rahatladım çünkü iki film arasında hiçbir benzerlik yoktu. Onun çıkış noktası Alzheimer, benimkisi ise başka bir bunama türü olan pick hastalığıydı. Ben bir yakınımın hastalığıyla ilgili bir film yazdım. Özcan'ın ise 'Beni Unutma'dan etkilenmiş olduğu hissine kapıldım. Kore filmini olduğu gibi çekse, daha iyi olurmuş fakat bazı yerleri değiştirmiş. Değiştirdiği yerler benim filmimi çağrıştırıyor." Özer Kızıltan'ın yönettiği 'Beni Unutma'yı geçen yıl 147 bin kişi izlemişti. John H. Lee'nin 2004'te çektiği 'A Moment to Remember'da ise 'Choi Choul So', kalbini 'Su- Kin'e kaptırıyor. 'Su-Kin'in unutkanlığı ile başlayan aşkları, aynı unutkanlık sebebiyle zora giriyor.

kalın yazıya dikkat. özcan deniz allah seni bildiği gibi yapsın. dangalak herif. :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
özcan deniz öyle bir hata yapmamıştır umarım. doğru mu bu ?
Geçen gün tv de böyle bir konu geçmişti ama,
Doğrumu değil mi her iki filmi izledikten sonra anlarız.
Ama Filmi İndirdiğim torrent sitesindede yapılan yorumlar bunu doğrular nitelikte.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Geçen gün tv de böyle bir konu geçmişti ama,
Doğrumu değil mi her iki filmi izledikten sonra anlarız.
Ama Filmi İndirdiğim torrent sitesindede yapılan yorumlar bunu doğrular nitelikte.

ihtimal olmaktan çıkmış, o filmden çevrildiği kabul edilmiş. yani demem o ki bari önce orjinalini izle de filme yazık etme.

Reaksiyon puanı
31
[MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION] raven o kadarda kötü değildi be neden sevmedin.Belki oldukça çok tesadüfler ipuçları vs vardı ama yinede güzeldi :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
@topalsolucan raven o kadarda kötü değildi be neden sevmedin.Belki oldukça çok tesadüfler ipuçları vs vardı ama yinede güzeldi :)

hemen hemen aynı senaryoda o kadar çok film izledim ki. johnny depp'den keanu reeves'e kadar bir çok babanın benzer filmi var. hatta se7en filmi ile dahi benzerlikle taşıyor. böh geldi artık. ondan sevmedim.

Reaksiyon puanı
31
hemen hemen aynı senaryoda o kadar çok film izledim ki. johnny depp'den keanu reeves'e kadar bir çok babanın benzer filmi var. hatta se7en filmi ile dahi benzerlikle taşıyor. böh geldi artık. ondan sevmedim.
Senden taktir edersinki o ondan bu bundan bir şeyler kapacakki film ortaya çıksın :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Senden taktir edersinki o ondan bu bundan bir şeyler kapacakki film ortaya çıksın :)

hehehe. ben o işe o kadar iyimser bakamıyorum. başka filmlerden alıntılar yapıyorsan ya o filmlerden çok daha iyi bir film yapacaksın, ya da o işe hiç kalkışmayacaksın. çünkü orjinal senaryodan değil de toplama fikirlerden oluşan filmlerin tutması çok zordur. tuturamazsan sinema camiasında karşılığı çok ağır olabiliyor. bu film de bana göre tutmamış.

zaten yıl olmuş 2012. sıradan bir senaryonun tekrar makyajlanmasına ne gerek vardı.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
millet şöyle gece gece sağlam bir korku filmi önerisi arıyorum :) uzakdoğu amerikan her türlü yapım olabilir, sağlam olsun yeter. [MENTION=108700]kowalskii[/MENTION] [MENTION=48615]ReDo[/MENTION] ( umudum yok senden pek ama :p ) [MENTION=34608]Darknes$[/MENTION] [MENTION=75364]dgncn[/MENTION] [MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION]

gerilim dozu çok yüksek olursa tadından yenmez. :yes:

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Bana da önerin film lütfen gerilim korku türü öncelikli olsun olmazsa macera fantastik de olabilir ama dram aşk meşk sevişme gibi saçma sapan şeyler olmasın içinde sıkıcı da olmasın. Gözlerimi ayırmadan izleyebileyim ... Bekliyorum teşekkürler.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
millet şöyle gece gece sağlam bir korku filmi önerisi arıyorum :) uzakdoğu amerikan her türlü yapım olabilir, sağlam olsun yeter. @kowalskii @ReDo ( umudum yok senden pek ama :p ) @Darknes$ @dgncn @topalsolucan

gerilim dozu çok yüksek olursa tadından yenmez. :yes:

ilgi alanım olmayan bir tür ama izlemediysen Mirrors filmini öneririm.

ilgi alanım değil dedim ama düşündükçe aklıma baya film gelmeye başladı :). Orphan ve İskelet Anahtar filmlerini de beğenmiştim.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
teşekkürler hocam [MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION]
iskelet anahtarı duyduğumdan beri merak etmişimdir bende sinemaya ilgi uyandıran filmdir kendisi ama izlemedim :) nasıl bir çelişkiyse bu.
gece gece o zaman onu izlemeye başlıyorum.aklına film geldiğinde etiket edip yazabilirsin bekliyorum hocam. :)
orphan'ı izlemiştim keza mirrors'ıda . tavsiyelerin için teşekkür derim.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
[MENTION=38650]zoki[/MENTION] korku filmi bilmem izlemem hiç :D ama başka türden "the game " filmini tavsiye ederim.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
korku filmi tavsiyesi istiyorum evde yalnızım kendimi ürkütmek korkutmak vcye gidemiycek kadar korkmak istiyorum
öyle bir korku filmi olsunki battaniyeyi göz hizama kadar çekmek istiyorum ani ses efektleriyle beni uçursun gözbebeklerim yerinden çıkacak gibi olsun istiyorum kısacası korku filmi tavsiyesi istiyorum

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
korku filmi tavsiyesi istiyorum evde yalnızım kendimi ürkütmek korkutmak vcye gidemiycek kadar korkmak istiyorum
öyle bir korku filmi olsunki battaniyeyi göz hizama kadar çekmek istiyorum ani ses efektleriyle beni uçursun gözbebeklerim yerinden çıkacak gibi olsun istiyorum kısacası korku filmi tavsiyesi istiyorum

sana bir tek 3 harflilerin ziyareti bu duyguları yaşatabilir. tabi sonra ne olur bilmiyorum :D

The Ring (2002)

The Others (2001)

erken yaşlarda izlediğimdendir belki, bu filmler bana o duyguları yaşatmıştı :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
sana bir tek 3 harflilerin ziyareti bu duyguları yaşatabilir. tabi sonra ne olur bilmiyorum :D

The Ring (2002)

The Others (2001)

erken yaşlarda izlediğimdendir belki, bu filmler bana o duyguları yaşatmıştı :)

valla bi ziyaret etseler ne güzel olur dediğin filmleri izledim 30 tane dvd karıştırdım gene kafama göre bi film bulamadım mum yakıp 3 harflimi çağırsam ne eskiden ne güzel korku filmleri vardı freddy amca gremlinler jason onuda unutmamak lazım üni talebesi olduğumdan korkmuyorum büyüdüm heralde ondan korkmuyorum testere5ten korkmuştum ama :) o tarz filmlerden korkuyorum ama alanındada o tarz bi testere filmi var sanırım

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
valla bi ziyaret etseler ne güzel olur dediğin filmleri izledim 30 tane dvd karıştırdım gene kafama göre bi film bulamadım mum yakıp 3 harflimi çağırsam ne eskiden ne güzel korku filmleri vardı freddy amca gremlinler jason onuda unutmamak lazım üni talebesi olduğumdan korkmuyorum büyüdüm heralde ondan korkmuyorum testere5ten korkmuştum ama :) o tarz filmlerden korkuyorum ama alanındada o tarz bi testere filmi var sanırım

şuna bir bak istersen. farklı bir film

http://www.imdb.com/title/tt0962711/

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Musallat var onu izle :) ben pek korkmamıstımda arkadaş 2 gün kendine gelmedi :D

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Evim Sensin'in, senaryosunu yazdığı 'Beni Unutma'yı çağrıştırdığını iddia ediyor. Göral; Mert Fırat ve Açelya Yılhan'ın başrolde olduğu 'Beni Unutma'yı, bahsi geçen Kore filminden esinlenerek yazmadığını belirterek şunları söylüyor: "Filmin çekimine başlamadan iki hafta önce, bu Kore filminden bahsettiler. Beni Unutma'ya benzemesinden korktum ama seyredince rahatladım çünkü iki film arasında hiçbir benzerlik yoktu. Onun çıkış noktası Alzheimer, benimkisi ise başka bir bunama türü olan pick hastalığıydı. Ben bir yakınımın hastalığıyla ilgili bir film yazdım. Özcan'ın ise 'Beni Unutma'dan etkilenmiş olduğu hissine kapıldım. Kore filmini olduğu gibi çekse, daha iyi olurmuş fakat bazı yerleri değiştirmiş. Değiştirdiği yerler benim filmimi çağrıştırıyor." Özer Kızıltan'ın yönettiği 'Beni Unutma'yı geçen yıl 147 bin kişi izlemişti. John H. Lee'nin 2004'te çektiği 'A Moment to Remember'da ise 'Choi Choul So', kalbini 'Su- Kin'e kaptırıyor. 'Su-Kin'in unutkanlığı ile başlayan aşkları, aynı unutkanlık sebebiyle zora giriyor.

kalın yazıya dikkat. özcan deniz allah seni bildiği gibi yapsın. dangalak herif. :)

ya benim hatunu aldım dün , karşımda skyfall gibi bir film varken ,hatta Evrenin askerleri , adını hatırlamadığım bir çok film varken hadi gönlü olsun dedim gittik. İzlediğim filmler bilimkurgu , fantastik , olsa olsa korku , biraz ekşın seven biri olarak nasıl bir eziyettir beni anlasan bi sen anlarsın :)

Fahriye Evcen 'i çok yapmacık buldum. İncir Reçelinide yine karambole izlemiştim ilk dakilarda Doktorlar dizisinden gördüğüm Melike Güler ve Sezai ' den nefret etmeme rağmen çok beğenmiştim diziyide oyunculuklarınıda.

Ama Fahriye'ye bi türlü ısınamadım , Özcan Deniz karizma adam olarak ortalarda geziyor. Ne ara tanışıyorlar ne ara evleniyorlar o kısmı çözemedim zaten. Sonlara doğru eh diyelim. Yani açıkcası pek tavsiye etmem. A Moment to Remember 'ı denicem torrentini bulursam tabi

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=38650]zoki[/MENTION]

Neden umudun yok bizden :p

Valla ne önersem bilemedim ki :/

Elm sokağını izle en baştan :D

ErenGNY-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Painted Skin: The Resurrection fena bir film değildir arkadaşlar :)