Filistin-İsrail Arasında Sıcak Çatışmalar

Bu konuyu okuyanlar

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Başlığı yanlış açmışım şimdi fark ettim.

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Bir halife eksikliği, Müslümanları böyle susturur işte. Emir verse, sabaha İsral'i bitirirdi.
? ? İsrail filistin topraklarını işgal edip bağımsızlık ilan edince bir süre sonra 6 Arap Devleti israili yok etmek için saldırıya geçti.
Sonuç : İsrail Kudüs de dahil olmak üzere kendi boyutunun 3 katı daha toprağı fethedip yerleşti. 6gün içinde :/
İsrail güçlü ülke birinin bişe yapabileceğini sanmam, insan gücü de önemli değil şu zamanda. Füzeler tanklar uçaklar başrollerde hep.

Reaksiyon puanı
279
@Phanmetal, Halifelik falan çok uzun yıllar önce bitti. Hep Araplar birbirine saldırdılar. Kendi ülkelerini kurmak istediler. Birlik düzeni kendi kendilerine bozdular.
birde islam onlardan çıkmış :mad: müslüman bir ülkede ırk ayrımcılığımı olurmuş?Zaten herşeyi ingilizler başlattı gösterdi altın kesesinin ucunu araplarda saf cahiller gibi kandılar

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
? ? İsrail filistin topraklarını işgal edip bağımsızlık ilan edince bir süre sonra 6 Arap Devleti israili yok etmek için saldırıya geçti.
Sonuç : İsrail Kudüs de dahil olmak üzere kendi boyutunun 3 katı daha toprağı fethedip yerleşti. 6gün içinde :/
İsrail güçlü ülke birinin bişe yapabileceğini sanmam, insan gücü de önemli değil şu zamanda. Füzeler tanklar uçaklar başrollerde hep.
Tamam bunlar olsun hadi şunları açıkla,

Kadınlar öldürülüyor Filistin'de. Kadın savunucuları nerede hani?
Çocuklar öldürülüyor. Anti-pedofili ve çocuk savunucuları nerede?
İnsanlar öldürülüyor, İnsan haklarını savunucuları nerede?
Müslümanlar öldürülüyor, Müslümanlar nerede?

Herkes sadece popüler akımın ve bilimin köpeği olmuş, bunlardan para ve ün kazanmış.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
onuda yapıyorlar gerektiği zaman baksana bu hükümetten önce hangi hükümet doğu akdeniz için ter döktü? adalarla işimiz yok ama şikayet edebileceğimiz bir olay ama şu anda sorun yaşamıyoruz devlet elindeki kozları iyi kullanıyor
Şu anda Doğu Akdeniz'de sismik araştırma yapıyor mu gemilerimiz acaba yoksa limandalar mı ?
Adalara Yunan asker çıkardı mı yoksa engel olabildik mi ?
Ve siz diyorsunuz ki Kudüse asker çıkartalım. Oldu...
Mavi Marmara ile Filistine gidiyorduk sonra Başbakan ne dedi ? Ben mi gidin size dedi

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Her iki taraf da haklı. Dua etmekten başka çaremiz yok sanırım. Araplar için olmasa bile Kudüs için dua edelim.

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Şu anda Doğu Akdeniz'de sismik araştırma yapıyor mu gemilerimiz acaba yoksa limandalar mı ?
Adalara Yunan asker çıkardı mı yoksa engel olabildik mi ?
Ve siz diyorsunuz ki Kudüse asker çıkartalım. Oldu...
Mavi Marmara ile Filistine gidiyorduk sonra Başbakan ne dedi ? Ben mi gidin size dedi
Cevap veremez banlandı :d

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Savaşın, zulmün her türlüsü kötüdür. Allah Filistinlilerin yardımcısı olsun..

Dünyanın yükünü bir tek biz üstlenecek halimiz yok. Toplumlar kendi kendilerine yetmeyi bilmeliler. Anca diğer ülkeleri gazlayıp yardıma teşvik edebiliriz. Özellikle ekonomiyi elinde tutan devleri gazlamak gerekiyor ki ülkemizin ekonomisini tamamen çıkmaza sokmasınlar. O yardımın içerisinde de asker yollanmamalı. Anca erzak, silah, kıyafet..

Kendi canımızı (asker, polis) başkalarının derdini çözmek için riske atmak bana hiç bir zaman mantıklı gelmeyecek. Can alıp vermek kolay değildir.
Her ne kadar din kardeşi felanda desek bu işler dine değil devlet sınırlarına, olayla bağlantılarına bakıyor.

Laf olarak can almak vermek kolay. Hemde çok kolay söyler geçersin veya klavyeden yazar geçersin. Serçe parmağını sehbaya vurduğundaki kıvranmaya benzemez bu işler! Yanındaki ölür hadi yine psikolojini korudun diyelim. O koca koca mermiler, füzeler, bombalar iç organlarını patlattığında huzur mu bulunacak sanıyorsunuz ?
Ölmek üzere birini kaç kez gördünüz ? Kan kusan, ölmek için yalvaran ?

Asker, polis farketmez. Günümüzde neredeyse kimse keyfine, inancına, hayata bakış açısına göre meslek seçmiyor. Kimi çocuk yaşta ailesi istediği için lisesine gidiyor kimi mesleğini yapamadığından sözleşmeli çalışıyor.

Ne demişler önce can sonra canan.

Son düzenleme:

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
İsraili kışkırtırsan olacağı bu :)

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Açıkça söylemek gerekirse adaletsizliklere müdahale etmek için
700 milyar dolarlık ekonomi değil 7 trilyon dolarlık ekonomi olmak gerekiyor.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
656
İsrail:Levi

Filistin:Titan

Allah ın izniyle birgün rolleri değişecekler.

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
972
Filistin meselesini dert eden müslümanlara ciddi bir önerim var. Arkadaslar Madem filistin meselesi Sizin icin bu kadar onemli size cok ciddi bir teklifim var. Madem bu kadar ciddisiniz Hodri meydan filistine Veya israile giden ilk ucaga atliyorsunuz oradan kuduse mescidi aksanin oradaki gosterilere katiliyorsunuz. Eger bu dediklerimi yaparsaniz gidis gelis paranizi ben veriyorum... Buyrun samimiyet testi.

Suriye'de 33 asker öldüğünde bu kadar tepki göstermediler, teröristin teki gidip kendini patlattığında vs. vs. oturup yarım gün bu ve bunun gibi meseleleri konuşmadılar. Ama medya öyle bir yansıttı ki sanki tek sorunumuz filistin gibi, daha kendi haklarımızı ve insanımızı doğru düzgün savunamazken (Ege meselesi, parası ödenen f35 lerin verilmemesi, insanların yoksulluk sebebiyle intihar etmesi gibi) biz şimdi gidip filistin halkını mı savunacağız? Ek olarak belirtmek isterim ki filistinliler bizim kardeşimiz falan değil.Gazze'ye asker çıkartmak zorunda değiliz. Mehmetçik gazze ye diyen insanları da anlamıyorum, sonra ŞeHitLeR öLmeZ VtAn BölüNez diye gezerler...

Son düzenleme:

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Filistin meselesini dert eden müslümanlara ciddi bir önerim var. Arkadaslar Madem filistin meselesi Sizin icin bu kadar onemli size cok ciddi bir teklifim var. Madem bu kadar ciddisiniz Hodri meydan filistine Veya israile giden ilk ucaga atliyorsunuz oradan kuduse mescidi aksanin oradaki gosterilere katiliyorsunuz. Eger bu dediklerimi yaparsaniz gidis gelis paranizi ben veriyorum... Buyrun samimiyet testi.

Suriye'de 33 asker öldüğünde bu kadar tepki göstermediler, teröristin teki gidip kendini patlattığında vs. vs. oturup yarım gün bu ve bunun gibi meseleleri konuşmadılar. Ama medya öyle bir yansıttı ki sanki tek sorunumuz filistin gibi, daha kendi haklarımızı ve insanımızı doğru düzgün savunamazken (Ege meselesi, parası ödenen f35 lerin verilmemesi, insanların yoksulluk sebebiyle intihar etmesi gibi) biz şimdi gidip filistin halkını mı savunacağız? Ek olarak belirtmek isterim ki filistinliler bizim kardeşimiz falan değil.Gazze'ye asker çıkartmak zorunda değiliz. Mehmetçik gazze ye diyen insanları da anlamıyorum, sonra ŞeHitLeR öLmeZ VtAn BölüNez diye gezerler...

Mehmetçik Gazze'ye diyenler buyursunlar önden gitsinler. Sonra Mavi Marmara'da olduğu gibi " ben mi gidin dedim " derler.

Evet Filistin'de ölen insanlar için veya İsrail'de ölenler için üzülmek başka bir şey ama İçişlerine karışmak başka bir şey. Hamas dediğiniz de bir terör örgütü neticede ve İsrail'e 1000 adetten fazla füze salladı. Ve füzelerin bir kısmı da Küdüs'e düştü.

Suriye'de 33 asker öldüğünde bu tepki gösterilmek istense zaten Hükümet de buna engel olurdu...